Τώρα είναι Κυρ Σεπ 25, 2016 9:06 pm

Μαυρο μαλλι

Μαυρο μαλλι

Δημοσίευσηαπό *Hot Pink* » Κυρ Σεπ 25, 2011 2:36 pm

Σε ενα αλλο θεμα ειχε πει μια κοπελα οτι το καταμαυρο μαλλι σε κοπελες που δεν ειναι το φυσικο τους φαινεται σαν περουκα και οι περισσοτερες συμφωνησαν.Ισχυει οντως αυτο?Το δικο μου ειναι καστανο και το βαφω καστανο σκουρο και φαινεται μαυρο(αφου ολοι νομιζουν οτι το βαφω μαυρο).Σκεφτομαι να το βαψω μαυρο την επομενη φορα(οχι μαυρο μπλε,σκετο μαυρο).Λετε να φαινεται υπερβολικο?Εχω πολυ ανοιχτοχρωμο δερμα.
Άβαταρ μέλους
*Hot Pink*

Re: Μαυρο μαλλι

Δημοσίευσηαπό CoCo♥ » Κυρ Σεπ 25, 2011 2:37 pm

maryland έγραψε:Σε ενα αλλο θεμα ειχε πει μια κοπελα οτι το καταμαυρο μαλλι σε κοπελες που δεν ειναι το φυσικο τους φαινεται σαν περουκα και οι περισσοτερες συμφωνησαν.Ισχυει οντως αυτο?Το δικο μου ειναι καστανο και το βαφω καστανο σκουρο και φαινεται μαυρο(αφου ολοι νομιζουν οτι το βαφω μαυρο).Σκεφτομαι να το βαψω μαυρο την επομενη φορα(οχι μαυρο μπλε,σκετο μαυρο).Λετε να φαινεται υπερβολικο?Εχω πολυ ανοιχτοχρωμο δερμα.

Οχι.
http://ton-coconutfrost.tumblr.com
Άβαταρ μέλους
CoCo♥

Δημοσίευσηαπό *HighWay* » Κυρ Σεπ 25, 2011 2:43 pm

εμένα δεν μ'αρέσει το βαμμένο μαύρο μαλλί,τις περισσότερες φορές αγριεύει ή φαίνεται ψεύτικο.προτιμώ για μια κοπέλα που δεν έχει μαύρο μαλλί να το βάφει καστανό σκούρο.
♥i saw something in your eyes i'm sure i wanted it for myself...♥

...and i want it ALL...
Άβαταρ μέλους
*HighWay*

Δημοσίευσηαπό arsinoe » Κυρ Σεπ 25, 2011 3:25 pm

Aυτό που είπε για τη περούκα δεν ισχύει ή μάλλον παίζει ρόλο η ποιότητα της βαφής.και αφού έχεις και ανοιχτόχρωμο δέρμα coollll :D
I am an excitable person who only understands life lyrically, musically, in whom feelings are much stronger as reason. I am so thirsty for the marvelous that only the marvelous has power over me. Anything I can not transform into something marvelous, I let go. Reality doesn't impress me. I only believe in intoxication, in ecstasy, and when ordinary life shackles me, I escape, one way or another. No more walls.
Άβαταρ μέλους
arsinoe

Δημοσίευσηαπό elena-1908 » Κυρ Σεπ 25, 2011 3:26 pm

Κι εγώ έχω καστανό μαλλί με πολύ ανοιχτή επιδερμίδα και σκεφτόμουν να το βαψω μαύρο. Η κομμώτριά μου που είναι φοβερή μου είπε πως δε θα μου το κάνει αυτό, θα με αγριέψει και μετά δε θα μπορώ και να το ανοίξω. Τώρα θεωρώ πως είχε δίκιο. Αν θες αλλαγή, πέρα από το καθιερωμένο σκούρο καστανό που κάνεις, γτ δεν κάνεις καμια ανταύγεια?
Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις...
elena-1908

Δημοσίευσηαπό Δούκισσα » Κυρ Σεπ 25, 2011 3:38 pm

*κερασάκι* έγραψε:εμένα δεν μ'αρέσει το βαμμένο μαύρο μαλλί,τις περισσότερες φορές αγριεύει ή φαίνεται ψεύτικο.προτιμώ για μια κοπέλα που δεν έχει μαύρο μαλλί να το βάφει καστανό σκούρο.

Νομιζω πως εχεις δικιο...
Κι εγω θελω να το βαψω μαυρο και το φυσικο μου ειναι καστανο ανοιχτο. Και το ιδιο μου ειπε και κομμωτρια μου.
Λεω να το αρχισω με ενα καστανο σκουρο. Μαλλον εκει θα μεινω.
Άβαταρ μέλους
Δούκισσα

Δημοσίευσηαπό lizangel » Κυρ Σεπ 25, 2011 4:22 pm

αυτο εχει να κανει με την ποιοτητα της βαφης,τον κομμωτη σου και φυσικα κατα ποσο αποφασισμενη εισαι να το κανεις...εγω ας πουμε ηθελα να τα κανω μαυρα ενα διαστημα αλλα εγω τα μαλλια μου τα αλλαζω αποχρωση πολυ συχνα γιατι βαριεμαι ευκολα...οποτε η κομμωτρια μου, μου ειπε να μην το κανω γιατι δεν θα μπορω να το αλλαξω ευκολα...

μια κοπελα στο σχολειο μου που το φυσικο της ειναι ανοιχτο καστανο, τα εβαψε μαυρα και ειναι φανταστικο..της παει απιστευτα,τρομερα!δοκιμασε να το κανει και αλλα χρωματα αργοτερα αλλα ξαναπηγε στο μαυρο..και σε πληροφορω οτι δεν μοιαζει καθολου με περουκα ειναι γαματο...!

ξερω ομως και μια κοπελα που τα εβαψε μαυρα και εμοιαζε σαν να την περασανν λαδομπογια!!τωρα εστρωσε ομως καπως..

:D :D
Άβαταρ μέλους
lizangel

Δημοσίευσηαπό cindy » Κυρ Σεπ 25, 2011 4:25 pm

maryland έγραψε:Σε ενα αλλο θεμα ειχε πει μια κοπελα οτι το καταμαυρο μαλλι σε κοπελες που δεν ειναι το φυσικο τους φαινεται σαν περουκα και οι περισσοτερες συμφωνησαν.Ισχυει οντως αυτο?Το δικο μου ειναι καστανο και το βαφω καστανο σκουρο και φαινεται μαυρο(αφου ολοι νομιζουν οτι το βαφω μαυρο).Σκεφτομαι να το βαψω μαυρο την επομενη φορα(οχι μαυρο μπλε,σκετο μαυρο).Λετε να φαινεται υπερβολικο?Εχω πολυ ανοιχτοχρωμο δερμα.

με ανοιχτόχρωμο δέρμα..πιστεύω θα σε κάνει να φαίνεσαι πολύ χλωμή.
Άβαταρ μέλους
cindy

Δημοσίευσηαπό camelia » Κυρ Σεπ 25, 2011 4:27 pm

Λατρεύω τα μαύρα μαλλιά! ,sop
Τα φυσικά μου είναι καστανά κ'εδώ και 2 χρόνια τα βάφω μαύρα μπλε! Πριν αρχίσω,μου έλεγαν διάφοροι ν'αποφύγω αυτό το χρώμα γιατί θα μ'αγρίευε (είμαι ασπρουλιάρα),θα μ'έδειχνε σα μάγισσα (!),θα με χλώμιαζε,ότι θα πρέπει να βάφομαι πολύ για να το υποστηρίζω και τέτοιες παπαριές! Τελικά τ'αποτέλεσμα μ'άρεσε,όλοι μου λένε ότι μου πάει κ'δεν ήταν και καμία τρομερή αλλαγή! Το μόνο κακό είναι ότι μου ξεθωριάζει γρήγορα και μετά από μερικά λουσίματα χάνει τη λάμψη του και δείχνει περισσότερο καστανό σκούρο! .fl
Θέλει τακτικά ανανέωση! Damn! .d
Τελευταία επεξεργασία από camelia και Κυρ Σεπ 25, 2011 4:29 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

✮ ~Paradise is not a place, it's a state of mind.~ ✮
Άβαταρ μέλους
camelia

Δημοσίευσηαπό animal_instinct » Κυρ Σεπ 25, 2011 4:28 pm

και εγω εχω καστανα πολυ σκουρα μαλλια με ανοιχτοχρωμη επιδερμιδα, αλλα οταν τα εβαψα μαυρα θα ελεγα οτι δεν με κολακευε. το μαυρο χρωμα σκληραινει το προσωπο κ τα χαρακτηριστικα του. θα στο πει κ ο κομμωτης σου αυτο. υπάρχουν ενα σωρο αποχρωσεις του καστανου σκουρου που γλυκαινουν το προσωπο. δοκιμασε να κανεις κατι τετοιο. αλλα οχι μονη σου. αν πας σε ενα καλο κομμωτηριο θα σου πετυχει το αποτελεσμα καλυτερα απο το αν το προσπαθησεις στο σπιτι.
"Perfect purity is possible if you turn your life into a line of poetry, written with a splash of blood..."

Yukio Mishima, Runaway Horses
Άβαταρ μέλους
animal_instinct

Επόμενο

Επιστροφή στο Beauty Call

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot]