Τώρα είναι Παρ Οκτ 24, 2014 4:38 pm

Φλεβίτιδα

Φλεβίτιδα

Δημοσίευσηαπό makeva » Σάβ Αύγ 14, 2010 8:16 pm

Έχω φλεβίτιδα έντονη στα πόδια... τι πρέπει να κάνω;; Υπάρχουν κάτι κρέμες είναι καλές; Κρύο νερό θέλουν ή ζεστό; Τα λέιζερ βοηθάνε;
Τελευταία επεξεργασία από COSMOPOLITAN και Κυρ Αύγ 15, 2010 12:53 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Greeklish
makeva

Re: flevitida

Δημοσίευσηαπό ανηθικη » Σάβ Αύγ 14, 2010 8:39 pm

ειμαι πολυ μικρη για να εχω φλεβιτιδα (μην με βρισεις) και επισης ουτε η μαμα μου εχει φλεβιτιδα απο την ασχημη που ειναι σαν να εχει μελανια το ποδι (παλι μην με βρισεις) αρα δεν μπορω να σε βοηθησω ..
τι ηλικια εχεις?
εχω ακουσει για καποιες ενεσεις αλλα δεν ξερω κατι αλλο γιατι δεν εχουμε οικογενειακος τετοια προβληματα
ας κανουμε την νυχτα μερα
το σκοταδι φωτια
και τον φοβο αερα
ας κανουμε ερωτα πια ..
Άβαταρ μέλους
ανηθικη

Δημοσίευσηαπό ανηθικη » Σάβ Αύγ 14, 2010 8:45 pm

κοιτα εδω
http://www.google.co.uk/imgres?imgurl=h ... s%3Disch:1

εγω καταλαβα οτι η μεθοδος που θα αποφασισεις για να απαλλαγεις παο την φλεβιτιδα εχει σχεση με το προβλημα σου και τον βαθμο του
ελπιζω να βοηθησα
ας κανουμε την νυχτα μερα
το σκοταδι φωτια
και τον φοβο αερα
ας κανουμε ερωτα πια ..
Άβαταρ μέλους
ανηθικη

Δημοσίευσηαπό Νhrhida » Σάβ Αύγ 14, 2010 9:16 pm

Bασικα δεν ειναι μονο θεμα ηλικιας, ειχα φιλη με φλεβιτιδα απο τα 18.
Απ οσο ξερω δεν κανει με πολυ ζεστο νερο και γενικα πολλη ζεστη(πχ ηλεκτρικη κουβερτα) στην περιοχη. Βοηθαει το κολυμπι αλλα οχι να σηκωνεις βαρη κλπ και καλο ειναι να το δει γιατρος γιατι μπορει να χειροτερεψει. Αλλα παραπανω δεν γνωριζω.
Επισης να γραφεις ελληνικα εδω απαγορευονται τα greeklish.
Η εξυπνη κουβεντα κοιμαται ησυχα σε ηλιθιο αυτι.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Νhrhida

Δημοσίευσηαπό vikouki » Σάβ Αύγ 14, 2010 10:00 pm

λοιπον,εγω εχω φλεβιτιδα η οποια παρουσιαστηκε προπερσυ...(και ειμαι 19 μονο μη χεσω...) επειδη φετος πηγα σε μια κατασκηνωση ως ομαδαρχησσα και τα επαιξα κυριολεκτικα απο τη κουραση με ειχε ψιλοπεθανει το ποδι μου,σε φαση που το παταγα και ποναγα...πηγα σε ενα γιατρο και μου εδειξε απο που μεχρι που ειναι η φλεβα που εχει ''χαλασει'' κτλ...τον ρωτησα τι μπορω να κανω και μου ειπε οτι πρεπει να κανω μια εξεταση τριπλεξ εκει περα για να δουμε αν εχει ''χαλασει'' ολη η φλεβα ή μονο εκεινο το σημειο...μου ειπε οτι σε περιπτωση που ειναι μονο σε εκεινο το σημειο,αν το βγαλω υπαρχει η πιθανοτητα να ξαναεμφανιστει οποτε δεν εχει νοημα...πρεπει να περιμενω για να σαπισει ολο το ποδι...χιχι...τεσπα μου πε να αποφευγω την ζεστη,δε μου πε τιποτα για γυμναστικη και τετοια...μονο οταν εισαι στη παραλια να καλυπτεις αυτο το σημειο με μια βρεγμενη πετσετα... αυτα... :D ελπιζω να βοηθησα λιγο
When so many are lonely,it would be inexcusably selfish to be lonely alone....
Άβαταρ μέλους
vikouki

Δημοσίευσηαπό ☼ Amalthea ☼ » Κυρ Αύγ 15, 2010 11:41 am

και εγώ έχω φλεβίτιδα απο πολύ μικρή (αν δεν κάνω λάθος απ τα 16, για να μην πω και απο πριν, τώρα είμαι 20). δυστυχως εμένα είναι κληρονομικό (απο τη μαμά και τη γιαγιά). ευτυχως είναι πάρα πολύ λίγο (μόνο 3 σημαδάκια έχω) και μέχρι τώρα δεν είδα κάποια αλλαγη. να σου πω την αλήθεια δεν το έψαξα ποτέ, ούτε και πήγα σε γιατρό. αν όμως εσύ έχεις προχωρημένο στάδιο καλύτερα να πας σε ένα γιατρό. Ξέρω πως δεν πρέπει να κουβαλάς αρκετό βάρος, να μην στέκεσαι πολλές ώρες. Και επίσης να προσέχεις ιδιαίτερα όταν θα μείνεις έγκυος
Η ζωή είναι πολύ μικρή για να είναι μίζερη
Ζήσε μονάχα τη στιγμή και άσε το μετά, ένα σωσίβιο η ζωή που ξεφουσκώνει αργά
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
☼ Amalthea ☼

Re: Φλεβίτιδα

Δημοσίευσηαπό no_glika_anymore » Κυρ Αύγ 15, 2010 1:57 pm

η φλεβίτιδα είναι οι πρησμένες φλέβες ή τα σπασμένα αγγεία;
ή και τα 2 είναι το ίδιο; :roll:
Όπου πάθος και λάθος.
Άβαταρ μέλους
no_glika_anymore

Re: Φλεβίτιδα

Δημοσίευσηαπό evelin® » Κυρ Αύγ 15, 2010 2:23 pm

glika έγραψε:η φλεβίτιδα είναι οι πρησμένες φλέβες ή τα σπασμένα αγγεία;
ή και τα 2 είναι το ίδιο; :roll:

τα σπασμένα αγγεία είναι ευρυαγγείες...
Nemo dat quod non habet

Sometimes when I'm alone, I wonder
Is there a spell that I am under
Keeping me from seeing the real thing?

http://www.youtube.com/watch?v=O4OAormvM8c
Άβαταρ μέλους
evelin®

Δημοσίευσηαπό pikantiki_vomvitsa » Δευτ Αύγ 16, 2010 2:34 am

Η μαμά μου έχει και τώρα τελευταία έχει χειροτερέψει και την πονάει πολύ το πόδι της. Δεν ξέρω, ίσως πρέπει να κάνει χειρουργείο αλλα ο γιατρός λέει πως δεν είναι ακόμα έτοιμη γι'αυτό.. έχει κατααγχωθεί! Μήπως ξέρετε κάποια που να έχει κάνει χειρουργείο?
**Η πραγματικότητα είναι μία ψευδαίσθηση που οφείλεται στην έλλειψη οινοπνεύματος.
Άβαταρ μέλους
pikantiki_vomvitsa

Δημοσίευσηαπό ioanna_89 » Δευτ Αύγ 16, 2010 2:41 am

pikantiki_vomvitsa έγραψε:Η μαμά μου έχει και τώρα τελευταία έχει χειροτερέψει και την πονάει πολύ το πόδι της. Δεν ξέρω, ίσως πρέπει να κάνει χειρουργείο αλλα ο γιατρός λέει πως δεν είναι ακόμα έτοιμη γι'αυτό.. έχει κατααγχωθεί! Μήπως ξέρετε κάποια που να έχει κάνει χειρουργείο?

χειρουργειο για αφαιρεση φλεβας;;;
ioanna_89

Επόμενο

Επιστροφή στο Beauty Call

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], ♥Βρεγμένη γάτα♥