Τώρα είναι Σάβ Οκτ 25, 2014 11:23 am

τζελ στα νυχια

τζελ στα νυχια

Δημοσίευσηαπό lizangel » Πέμ Μαρ 22, 2012 2:43 pm

θελω να μαθω για το τζελ!οταν το αφαιρεις απο το νυχι, το νυχι ειναι πολυ χαλια μετα?ξερω οτι ειναι μαλακο και κοντοστουπικο γενικα!σε ποσο καιρο επανελχεται??
γενικα οποια κοπελα εχει κανει τη βολευαν,τα νυχια της μετα πως ηταν?
σκεφτομαι να κανω και παιρνω γνωμες!! ,sop

κατι εχω ακουσει και για ακρυλικο και μεταξι!!τα ξερετε?
Άβαταρ μέλους
lizangel

Re: τζελ στα νυχια

Δημοσίευσηαπό upoferw » Πέμ Μαρ 22, 2012 4:54 pm

lizangel έγραψε:θελω να μαθω για το τζελ!οταν το αφαιρεις απο το νυχι, το νυχι ειναι πολυ χαλια μετα?ξερω οτι ειναι μαλακο και κοντοστουπικο γενικα!σε ποσο καιρο επανελχεται??
γενικα οποια κοπελα εχει κανει τη βολευαν,τα νυχια της μετα πως ηταν?
σκεφτομαι να κανω και παιρνω γνωμες!! ,sop

κατι εχω ακουσει και για ακρυλικο και μεταξι!!τα ξερετε?

άμα το ξύσεις μόνη σου, ναι, θα γίνει πολύ χάλια. Ντάξει, με μία φορά δεν τρέχει και τίποτα σοβαρό, αλλά αν γίνεται κατ'εξακολούθηση δεν είναι καθόλου καλό και θα καταστρέψεις τα νύχια σου. Απ'την άλλη μπορεί να στα βγάζει η αισθητικός.
Εγώ είμαι κατά από τζελ και ακριλικά και όλα αυτά τα ψεύτικα, γιατί ακριβώς είναι ψεύτικα και φαίνονται κιόλας. (το τζελ όχι τόσο... το ακριλικό δε φαίνεται μόνο αν είναι παααρα πολύ καλή η αισθητικός και αν της πετύχει). Μια χαρά δεν είναι και το βερνικάκι δε λέω εγώ? .u
όλα τα νομίσματα εχουν 2 όψεις!
upoferw

Δημοσίευσηαπό lizangel » Πέμ Μαρ 22, 2012 11:56 pm

ευχαριστω πολυ κερασακιι!!!!!!!!
βρε μια χαρα ειναι αλλα βαριεμαι να τα βαφω συνεχεια και μου χαλανεεεε!!!!!
Άβαταρ μέλους
lizangel

Δημοσίευσηαπό NatVonD » Παρ Μαρ 23, 2012 1:07 am

Αν βαριέσαι το βάψε-ξέβαψε κάθε 2 μέρες να κάνεις μόνιμο βερνίκι, είναι απίστευτα βολικό. Και δε χαλάει το νύχι, το ξεβάφεις με καθαρό ασετόν και σου κρατάει 15 μέρες και παραπάνω αν δε μακραίνουν γρήγορα τα νύχια σου. Εγώ έκανα σήμερα πάλι και η κοπέλα ήταν πολύ καλή, μου έκανε και σχεδιάκι :D
Everything's gonna be alright...
Άβαταρ μέλους
NatVonD

Δημοσίευσηαπό lizangel » Παρ Μαρ 23, 2012 1:02 pm

τι ειναι αυτοο??διαφωτισε με γιατι δεν εχω ιδεα!!ποσο κοστιζει? ,f
Άβαταρ μέλους
lizangel

Δημοσίευσηαπό tina! » Παρ Μαρ 23, 2012 1:06 pm

Το τζελ το κανεις πανω στο νυχι σου δηλαδη δεν σου δινει μηκος ή κατι τετοιο...
Υπαρχουν και τα χτιστα στο μακραινει κι ολας το νυχι αλλα ειναι ψευτικα..
Τωρα αυτο που ειπε η κοπελια για το μονιμο βερνικι ειναι πολυ καλο...Σου βαφει το νυχι με ενα ειδικο μανο και στο βαζει σε κατι σαν φουρνακι νομιζω και σου κραταει πολυ...
Δεν ειναι ακριβο 15-20 στοιχιζει...
tina!

Δημοσίευσηαπό NatVonD » Παρ Μαρ 23, 2012 1:15 pm

lizangel έγραψε:τι ειναι αυτοο??διαφωτισε με γιατι δεν εχω ιδεα!!ποσο κοστιζει? ,f

Είναι βερνίκι, απλώνεται σα βερνίκι και μετά το βάζεις στη λάμπα και πολυμερίζεται. Υπάρχουν πολλές μάρκες, πρώτη-αν δεν κάνω λάθος-ήταν η shellac, τώρα έχουν βγει άπειρα τέτοια βερνίκια. Είναι πιο φθηνό από τζελ και πιο ακριβό από απλό μανικιούρ, τώρα εξαρτάται πού θα το κάνεις, τελευταία κυκλοφορούν και άπειρες προσφορές. Με τη λάμπα στεγνώνει και σκληραίνει οπότε δεν έχεις φόβο μην το χαλάσεις και επειδή είναι βερνίκι δε φαίνεται χοντρό ή ψεύτικο στο νύχι σου. Μπορείς να κάνεις σχεδιάκια, στρασάκια, τα πάντα. Γίνεται και σε κοντό και σε μακρύ νύχι απλά είναι καλύτερο να έχεις ελευθερη άκρη, να μην είναι τέρμα μέσα στο δέρμα για να μπορεί να το σφραγίσει στην άκρη και να μη σου ξεφτίσει. Επίσης έχε στο νου σου και στο τζελ και στο μόνιμο βερνίκι να μη μουλιάσεις τα χέρια σου πριν το κάνεις. Μην κάνεις μπάνιο, πλύνεις πιάτα κλπ μερικές ώρες πριν και μετά γιατί αν έχει υγρασία το νύχι θα σου ξεφλουδίσει. Κρατάει μέχρι 3 εβδομάδες, εγώ το κρατάω 2 γιατί μετά μεγαλώνει το καινούριο νύχι και φαίνεται και δε μου αρέσει.
Everything's gonna be alright...
Άβαταρ μέλους
NatVonD

Δημοσίευσηαπό tzinaki_ly » Παρ Μαρ 23, 2012 3:15 pm

Έκανα τζελ από το Νοέμβριο και το έβγαλα πριν από 2 βδομάδες.Απογοητεύτηκα.Πρώτον, μου τα έκοψε σύρριζα και δεύτερον τα νύχια μου είχαν γίνει άσπρα.Ευτυχώς το χρώμα τους έχει επανέλθει.Το μήκος το παλεύω, αλλά το κόβω ότι αν μεγαλώσουν κι άλλο θα σπάνε. :(
Ο έρωτας ,
όνομα ουσιαστικόν ,
πολύ ουσιαστικόν ,
ενικού αριθμού ,
γένους ούτε θηλυκού ούτε αρσενικού ,
γένους ανυπεράσπιστου .
Πληθυντικός αριθμός
οι ανυπεράσπιστοι έρωτες...
Άβαταρ μέλους
tzinaki_ly

Δημοσίευσηαπό lizangel » Σάβ Μαρ 24, 2012 1:25 am

ναι εε?? .c

πφφφ δεν ξερωωω!!εγω για το καλοκαιρι θελω να τα κανω...ξερω οτι ειναι και αναλογως τον οργανισμο..ξερω φιλη που τα εκανε και οταν τα εβγαλε ηταν οπως πριν σε λιγες μερες και αλλη που ηταν χαλια!!
ειμαι σε διλημμα!!!
Άβαταρ μέλους
lizangel

Επιστροφή στο Beauty Call

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], katerina_m