Τώρα είναι Παρ Οκτ 31, 2014 9:30 am

προιον αναδομησης για τα μαλλια

προιον αναδομησης για τα μαλλια

Δημοσίευσηαπό rrrosa » Τρί Φεβ 15, 2011 3:13 pm

θελω ενα προιον σε σπρέυ ή leave in conditioner ή μασκα νυχτος για βαθεια αναδομηση. Εχετε να προτεινετε καποιο καλο?
Άβαταρ μέλους
rrrosa

Re: προιον αναδομησης για τα μαλλια

Δημοσίευσηαπό mad_cat » Τρί Φεβ 15, 2011 3:23 pm

Εγω αυτο που εκανα και ειδα διαφορα, ηταν να βαζω την μασκα μαλλιων αρκετη ωρα πριν λουστω (μια-δυο ωρες) και μετα λουζεσαι κανονικα. Επεισης ελαιολαδο ειναι πολυ καλη λυση, εχει αναφερθει και σε αλλα θεματα.
Άβαταρ μέλους
mad_cat

Δημοσίευσηαπό ragdoll » Τρί Φεβ 15, 2011 4:05 pm

mad_cat έγραψε:Εγω αυτο που εκανα και ειδα διαφορα, ηταν να βαζω την μασκα μαλλιων αρκετη ωρα πριν λουστω (μια-δυο ωρες) και μετα λουζεσαι κανονικα. Επεισης ελαιολαδο ειναι πολυ καλη λυση, εχει αναφερθει και σε αλλα θεματα.

.tu ελαιολαδο ή καστορελαιο λιγες ωρες πριν λουστεις κ τη μασκα να την αφηνεις τουλαχιστον μια ωρα ανεξαρτητα τι γραφει πανω, κανουν δουλεια! κ αν χρησιμοποιεις πιστολακι απαραιτητως πριν μεταξι!!
Άβαταρ μέλους
ragdoll

Δημοσίευσηαπό evelin® » Τρί Φεβ 15, 2011 4:08 pm

ragdoll έγραψε:
mad_cat έγραψε:Εγω αυτο που εκανα και ειδα διαφορα, ηταν να βαζω την μασκα μαλλιων αρκετη ωρα πριν λουστω (μια-δυο ωρες) και μετα λουζεσαι κανονικα. Επεισης ελαιολαδο ειναι πολυ καλη λυση, εχει αναφερθει και σε αλλα θεματα.

.tu ελαιολαδο ή καστορελαιο λιγες ωρες πριν λουστεις κ τη μασκα να την αφηνεις τουλαχιστον μια ωρα ανεξαρτητα τι γραφει πανω, κανουν δουλεια! κ αν χρησιμοποιεις πιστολακι απαραιτητως πριν μεταξι!!

το καστορέλαιο το βάζεις στις άκρες ή και στις ρίζες??
Nemo dat quod non habet

Sometimes when I'm alone, I wonder
Is there a spell that I am under
Keeping me from seeing the real thing?

http://www.youtube.com/watch?v=O4OAormvM8c
Άβαταρ μέλους
evelin®

Δημοσίευσηαπό ragdoll » Τετ Φεβ 16, 2011 5:08 am

απο τη μεση των μαλλιων κ κατω συνηθως αλλα κυριως στις ακρες.
Άβαταρ μέλους
ragdoll

Δημοσίευσηαπό rrrosa » Τετ Φεβ 16, 2011 2:04 pm

παιδια το ελαιολαδο στα μαλλια ειναι μια αηδια και μιση, αφηστε που σκουραινει και τα μαλλια. Αυτο με τη μασκα θα κανω μαλλον
Άβαταρ μέλους
rrrosa

Δημοσίευσηαπό sunlight » Τετ Φεβ 16, 2011 6:41 pm

rrrosa έγραψε:παιδια το ελαιολαδο στα μαλλια ειναι μια αηδια και μιση, αφηστε που σκουραινει και τα μαλλια. Αυτο με τη μασκα θα κανω μαλλον

Υπάρχει και το λαδάκι για τα μαλλιά της Le petit marseilais που μυρίζει τέλεια (κάτι ανάμεσα σε μέλι και λουλούδια κατά τη γνώμη μου) Το βάζω απο τη μέση των μαλλιών και κάτω καμιά ώρα πριν λουστώ και κάνει δουλειά- απλά μετά θέλει και 3 χέρια σομπουάν .to Μου κράτησε κανένα εξάμηνο, κάνει γύρω στα 5 ευρώ
''The greatest danger for most of us is not that our aim is too high and we miss it, but that it is too low and we reach it."
Άβαταρ μέλους
sunlight

Δημοσίευσηαπό rrrosa » Πέμ Φεβ 17, 2011 8:27 am

sunlight έγραψε:
rrrosa έγραψε:παιδια το ελαιολαδο στα μαλλια ειναι μια αηδια και μιση, αφηστε που σκουραινει και τα μαλλια. Αυτο με τη μασκα θα κανω μαλλον

Υπάρχει και το λαδάκι για τα μαλλιά της Le petit marseilais που μυρίζει τέλεια (κάτι ανάμεσα σε μέλι και λουλούδια κατά τη γνώμη μου) Το βάζω απο τη μέση των μαλλιών και κάτω καμιά ώρα πριν λουστώ και κάνει δουλειά- απλά μετά θέλει και 3 χέρια σομπουάν .to Μου κράτησε κανένα εξάμηνο, κάνει γύρω στα 5 ευρώ
δεν εχω δει ποτε λαδακι για τα μαλλια αλλα θα το ψαξω
Άβαταρ μέλους
rrrosa

Δημοσίευσηαπό sunlight » Πέμ Φεβ 17, 2011 3:41 pm

δεν εχω δει ποτε λαδακι για τα μαλλια αλλα θα το ψαξω[/quote]

Πάντως δεν το έχει σε πολλά super markets, εγώ το βρήκα στα Hondos...
''The greatest danger for most of us is not that our aim is too high and we miss it, but that it is too low and we reach it."
Άβαταρ μέλους
sunlight

Δημοσίευσηαπό Suzi ~ tsuzi » Δευτ Φεβ 21, 2011 1:09 pm

Εικόνα

το χρησιμοποιει καμμια?ειναι καλο?
το παρηγειλα χθες απο e-bay....
Άβαταρ μέλους
Suzi ~ tsuzi

Επόμενο

Επιστροφή στο Beauty Call

Μέλη σε σύνδεση