Τώρα είναι Δευτ Νοέμ 24, 2014 4:46 pm

πονος στο στηθος

πονος στο στηθος

Δημοσίευσηαπό secretly » Τρί Ιουν 15, 2010 1:11 pm

πριν καποιους μηνες με ειχε πιασει για καποιες μερες και πονουσα κατα την εισπνοη απο το στηθος μεχρι κ τον λαιμο. πηγα σε παθολογο και μου ειπε οτι μαλλον ειναι ο εισοφαγος και μου εδωσε κατι φαρμακα για το στομαχι. 1-2 μηνες πριν μου παρουσιαστει αυτο ειχα παει σε πνευμονολογο γιατι παθαινω ασφυξια καποιες φορες, μου εκανε ενα τεστ με την αναπνοη και με βρηκε νορμαλ. τωρα παλι με ξαναεπιασε αυτος ο πονος στο στηθος, το εχω απο χθες. σε καρδιολογο παω καθε χρονο, τη τελευταια φορα ειχα παει τα χριστουγεννα και με ειχε βρει καλα στην υγεια μου. να παρω παλι τους γιατρους με τη σειρα? τωρα που με επιασε κ ο πονος. αλλα φοβαμαι θα μου περασει μεχρι να παω στους γιατρους και θα μου πουν οτι ειμαι μια χαρα , οπως κανουν παντα αν δε πονας εκεινη την ωρα. υπαρχει καποια αλλη ειδικοτητα γιατρου που κανει για το προβλημα μου?
Άβαταρ μέλους
secretly

Re: πονος στο στηθος

Δημοσίευσηαπό lagno mpifteki » Τρί Ιουν 15, 2010 1:18 pm

κατ'αρχάς εύχομαι ό,τι κι αν είναι να είναι περαστικό :)
μην αγχώνεσαι. έχετε ιστορικό? σκέψου μήπως υπάρχει κάτι σχετικό....

απο κει και πέρα μάλλον σχετικές ειδικότητες κατ'εμέ:
-πνευμονολόγος
-Ω.Ρ.Λ.
-καρδιολόγος
-νευρολόγος/ψυχολόγος μήπως έιναι θέμα άγχους
-παθολόγος
-γαστρεντερολόγος

περαστικά!!! :mrgreen:
αν δεν υφίσταται ανισότητα, παραβίαση, κυριαρχία, δύναμη, υποταγή...
δεν υπάρχει σεξουαλικός ερεθισμός
Άβαταρ μέλους
lagno mpifteki

Δημοσίευσηαπό secretly » Τρί Ιουν 15, 2010 1:46 pm

lagno mpifteki έγραψε:κατ'αρχάς εύχομαι ό,τι κι αν είναι να είναι περαστικό :)
μην αγχώνεσαι. έχετε ιστορικό? σκέψου μήπως υπάρχει κάτι σχετικό....

απο κει και πέρα μάλλον σχετικές ειδικότητες κατ'εμέ:
-πνευμονολόγος
-Ω.Ρ.Λ.
-καρδιολόγος
-νευρολόγος/ψυχολόγος μήπως έιναι θέμα άγχους
-παθολόγος
-γαστρεντερολόγος

περαστικά!!! :mrgreen:

περαστικο ειναι αλλα ξαναερχεται! :D ευχαριστω παντως!
δεν αγχωνομαι ιδιαιτερα, απλα με ποναει κ ειναι ενοχλητικο. ιστορικο εχουμε οσο αφορα την καρδια. παλια θυμαμαι μου ειχε πει ο γιατρος οτι εχω ενα μικρο φυσημα αλλα ασημαντο. δεν μου εχει βρει κατι αρνητικο ποτε. δε θυμαμαι τη προηγουμενη φορα που με ειχε πιασει ο πονος τι περιοδος ηταν. τωρα πχ ισως αγχωνομαι για να τελειωσω την σχολη μου επειδη ειμαι στο τελος. θα κοιταξω και γαστρεντερολογο μιας και το λες, ετσι και αλλιως κατα καιρους εχω εντονους πονους στο στομαχι αν αργησω να φαω, οποτε να κοιταξω και τα δυο. ο ΩΡΛ για τον λαιμο δεν ειναι? ή μεχρι κ πολυ κατω? εγω ποναω απο το στηθος μεχρι εκει που ειναι τα βουναλακια κατω απ'τον λαιμο.
οποτε να τους γυρισω ολους τους γιατρους παλι.. το ψυχολογο θα τον αφησω τελευταιο αν κ η μητερα μου επιμενει εδω και καιρο να με στειλει :lol: και δεν κανω πλακα :roll:
Άβαταρ μέλους
secretly

Δημοσίευσηαπό ~baleria~ » Τρί Ιουν 15, 2010 2:17 pm

το παθαινω εδω κ 5 χρονια μια στο τοσο,αλλες φορες πιο συχνα αλλες κανει μηνες να με πιασει....καλα κανεις κ το ψαχνεις...εγω απλα υπεθεσα πως δεν ειναι τπτ...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
~baleria~

Δημοσίευσηαπό model » Τρί Ιουν 15, 2010 3:29 pm

ειναι πολυ πιθανο να ειναι ψυχολογικο, αν εχεις αποκλεισει ολα τα αλλα..
model

Δημοσίευσηαπό lagno mpifteki » Τρί Ιουν 15, 2010 4:59 pm

τώρα θυμήθηκα κάτι ;) πάνε και σε αγγειολόγο
Άβαταρ μέλους
lagno mpifteki

Δημοσίευσηαπό 761☭ » Τρί Ιουν 15, 2010 6:50 pm

secretly έγραψε:παθαινω ασφυξια καποιες φορες

Φαντάζομαι εννοείς δύσπνοια. :D
Για κρίσεις πανικού το έχεις σκεφτεί;

☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭

Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
761☭

Δημοσίευσηαπό secretly » Τρί Ιουν 15, 2010 9:41 pm

lagno mpifteki έγραψε:τώρα θυμήθηκα κάτι ;) πάνε και σε αγγειολόγο

για τις φλεβες το λες ε? εννοια σου μα θα τους παρω ολους σβαρνα τωρα το καλοκαιρι..! σε αγγειοχειρουργο εχω παει ηδη σε δυο.τωρα το καλοκαιρι θα κανονισουμε και την επεμβαση..
Άβαταρ μέλους
secretly

Δημοσίευσηαπό secretly » Τρί Ιουν 15, 2010 9:50 pm

761 έγραψε:

α μπορει να λεγεται και δυσπνοια,ισως. παντως δυσκολευομαι να αναπνευσω ωρες ωρες. και σημερα το επαθα. δε μπορω να παρω βαθεια αναπνοη και οση παιρνω σαν να μη με φτανει. παρα πολυ συχνα το παθαινα οταν εκανα μπανιο, απτους υδρατμους. για κριση πανικου το εχω σκεφτει αλλα οσες φορες το εχω παθει ημουν τελειως χαλαρη.. δυο φορες το ειχα παθει σε σημειο να πεσω κατω. αρχικα επαθα δυσπνοια, μετα βουλωσαν τα αυτια και τελος αρχισα να μουδιαζω. μετα καθομουν καπου και σε λιγα δευτερολεπτα ημουν ενταξει.

ο λαιμος παντως τωρα το βραδυ ειναι καλυτερα. μονο καποιες φορες οταν πινω νερο με ποναει κ ελαχιστα κατα την αναπνοη. γενικο σερβις θελω πια..
Άβαταρ μέλους
secretly

Δημοσίευσηαπό lagno mpifteki » Τρί Ιουν 15, 2010 9:54 pm

secretly έγραψε:
lagno mpifteki έγραψε:τώρα θυμήθηκα κάτι ;) πάνε και σε αγγειολόγο

για τις φλεβες το λες ε? εννοια σου μα θα τους παρω ολους σβαρνα τωρα το καλοκαιρι..! σε αγγειοχειρουργο εχω παει ηδη σε δυο.τωρα το καλοκαιρι θα κανονισουμε και την επεμβαση..

με το καλό κούκλα :)

secretly έγραψε:
761 έγραψε:

α μπορει να λεγεται και δυσπνοια,ισως. παντως δυσκολευομαι να αναπνευσω ωρες ωρες. και σημερα το επαθα. δε μπορω να παρω βαθεια αναπνοη και οση παιρνω σαν να μη με φτανει. παρα πολυ συχνα το παθαινα οταν εκανα μπανιο, απτους υδρατμους. για κριση πανικου το εχω σκεφτει αλλα οσες φορες το εχω παθει ημουν τελειως χαλαρη.. δυο φορες το ειχα παθει σε σημειο να πεσω κατω. αρχικα επαθα δυσπνοια, μετα βουλωσαν τα αυτια και τελος αρχισα να μουδιαζω. μετα καθομουν καπου και σε λιγα δευτερολεπτα ημουν ενταξει.

ο λαιμος παντως τωρα το βραδυ ειναι καλυτερα. μονο καποιες φορες οταν πινω νερο με ποναει κ ελαχιστα κατα την αναπνοη. γενικο σερβις θελω πια..

αυτό μου θυμίζει μάι φίλη μου που πάθαινε τα ιδια από αλλεργία η οποία ξεκινούσε όταν ζεσταινόταν/ζοριζόταν/αγχωνόταν κλπ
Άβαταρ μέλους
lagno mpifteki

Επόμενο

Επιστροφή στο Health Raiser

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], Pete7