Τώρα είναι Πέμ Οκτ 30, 2014 5:10 pm

Περι ομορφιάς, συμμετρίας κτλ...

Περι ομορφιάς, συμμετρίας κτλ...

Δημοσίευσηαπό Sublime* » Κυρ Ιούλ 17, 2011 10:26 pm

Διαχωρισμένα ποστ από το τόπικ Ειμαι τρελη με ΠΑΡΑΛΟΓΕΣ απαιτησεις??

*pasteli* έγραψε:
sublime έγραψε:ε ναι Φουσκα...Αν εισαι κατω του Μετριου σκασε και κολυμπα....Κοινος εχεις ξεμινει απο επιλογες και περιμενεις απο τον μαλακα.
Αν εισαι ανω του μετριου αγγιζονας την τελειοτητα πχ τι μαλακιζεσαι?θα επρεπε να σε περιμενει εξω απο την πορτα.Και αφου δεν το κανει θα επρεπε να βρεις καποιον που να αναγνωριζει το ποσο γαματη γκομενα εισαι.
Αρα σε πια κατηγορια εμπιπτεις?

τι σχεση εχει η εμφανιση?
η εικονα που πιθανα εχει η ιδια για τον εαυτο της δεν εχει να κανει με το πως τη βλεπει αυτος,αυτα ειναι υποκειμενικα,τα εχουμε πει πολλες φορες!μια που μπορει πχ εσυ κι εγω να τη θεωρουμε κατω του μετριου,για καποιον-α μπορει να ειναι σεξοβομβα!
επισης,το οτι ασχολειται με αυτον δε σημαινει απαραιτητα οτι δεν εχει κι αλλες προτασεις,μπορει καλλιστα να εχει αλλα να μην τηs κανoυν αισθηση,επειδη εχει κολλησει με αυτον,με αυτον εχει φαει σκαλωμα,αυτον θελει!τι σημασια εχει αν τη γουσταρουν κι αλλοι?
εξαλλου,ολες οι γυναικες,ανεξαρτητως"εμφανισιακης κατηγοριες",παντα θα υπαρχουν καποιοι που θα τις γουσταρουν και θα τους ελκυουν ως γυναικες!αυτο δε σημαινει οτι μια γυναικα θα ανταποκριθει σε οποιαδηποτε προταση απο αυτες,αν εχει σκαλωμα με καποιον συγκεκριμενο!ααντε να κολακευτει,αλλα ως εκει!σημασια εχει να γινει παιχνιδι με αυτον που θελει εκεινη!

Eλεος με αυτην την ισοπεδωση πραγματηκα...Μα ολα να τα ισοπεδονουμε πια συμφωνα με το πως γουσταρουμε..
Πρωτον, αν η κοπελια πχ ηταν ιδια η Δουκισσα Νομικου πχ μου λες οτι ειναι υποκειμενικο οτι ειναι ομορφη?Ε απλα κανεις λαθος.
Δευτερον δεν εχω δει ποτε καμια κοπελα με επιλογες να κλαιγεται γιατι καποιος μαλακας δεν την πηρε τηλ στην ωρα του.Γιατι απλα υπαρχουν αλλοι 5 που οσο δεν την περνει ο μαλακας την πριζουν για να τους κατσει.Fact.
Tριτων....Η εμφανιση παιζει ρολο.Πως να το κανουμε? Ειναι γεγονος.Αν δεν ειχε σημασια δεν θα ξοδευονταν τοσα λεφτα παγκοσμιος στην βιομηχανια της ομορφια,της μοδας κλπ κλπ.Απλο, και στο εξηγω και με νουμερα.
μονο τα μπαζα προσπαθουν να περασουν το μνμ οτι "η εμφανιση δεν εχει σημασια" γιατι απλα δεν εχουν κατι να δειξουν.
Τελευταία επεξεργασία από Ελένη ('◡'✿) και Τετ Ιούλ 20, 2011 12:38 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Διαχωρισμός θέματος
Γιατί αν είσαι αχάριστη ρε φίλε είναι άλλη αίσθηση...
Sublime*

Re: Ειμαι τρελη με ΠΑΡΑΛΟΓΕΣ απαιτησεις??

Δημοσίευσηαπό *pasteli* » Κυρ Ιούλ 17, 2011 11:48 pm

Sublime* έγραψε:Eλεος με αυτην την ισοπεδωση πραγματηκα...Μα ολα να τα ισοπεδονουμε πια συμφωνα με το πως γουσταρουμε..
Πρωτον, αν η κοπελια πχ ηταν ιδια η Δουκισσα Νομικου πχ μου λες οτι ειναι υποκειμενικο οτι ειναι ομορφη?Ε απλα κανεις λαθος.
Δευτερον δεν εχω δει ποτε καμια κοπελα με επιλογες να κλαιγεται γιατι καποιος μαλακας δεν την πηρε τηλ στην ωρα του.Γιατι απλα υπαρχουν αλλοι 5 που οσο δεν την περνει ο μαλακας την πριζουν για να τους κατσει.Fact.
Tριτων....Η εμφανιση παιζει ρολο.Πως να το κανουμε? Ειναι γεγονος.Αν δεν ειχε σημασια δεν θα ξοδευονταν τοσα λεφτα παγκοσμιος στην βιομηχανια της ομορφια,της μοδας κλπ κλπ.Απλο, και στο εξηγω και με νουμερα.
μονο τα μπαζα προσπαθουν να περασουν το μνμ οτι "η εμφανιση δεν εχει σημασια" γιατι απλα δεν εχουν κατι να δειξουν.

για ποια ισοπεδωση μιλας?και τι εννοεις "συμφωνα με το πως...γουσταρουμε"?γιατι πραγματικα,δε σε πιανω!προσωπικα,δεν εχω κανενα μα κανενα λογο να...γουσταρω αυτο που υπονοεις,αφου μονο μπαζο δεν ειμαι!ωστοσο,δε θεωρω οτι η εμφανιση μου ειναι παραγοντας τοοσο σπουδαιος,ουτε την κανω και λαβαρο.το θεμα ειναι τι εχει να δειξει η καθεμια παραπανω απο την εμφανιση,εκει ειναι τα δυσκολα!
-για μενα η Δουκισσα Νομικου πχ που ανεφερες,ειναι θεα,το εχω πει κι εδω.ομως εχω ακουσει ανδρες να λενε οτι δεν τρελαινονται,δεν τη βρισκουν κατι ιδιαιτερο,ουτε ερωτικη,κλπ!
επισης,ως παραδειγμα το λεω βεβαια,η συγκεκριμενη που λες,οταν χωρισε απο τον γνωστο πρωην της,κλαιγοταν και ηταν σε καταθλιψη επι μηνες,ο πρωην της αναγκαστηκε να αλλαξει σπιτι και αριθμο κινητου και να κλεισει facebook(μααντεψε γιατι),και αργησε τραγικα να κανει σχεση!μηπως δεν ειχε κατακτησεις η προτασεις κι αυτη?ε,δε νομιζω!καταλαβαινεις λοιπον,πως το τυποποιημενο της υποθεσης ειναι να λες οτι οποια ειναι εμφανισιμη,εχει απαραιτητα τις τρελες κατακτησεις,και θα πρεπει να κανει σχεση με οποιον της την πεφτει και οχι με αυτον που η ιδια εχει επιλεξει η ειναι κολλημενη!επισης,το οτι ενδεχομενως εχει κατακτησεις μια ομορφη,δε σημαινει οτι οολοι αυτοι που την πολιορκουν,την ερωτευτηκαν κιολας,ο ερωτας και η συναψη μιας υγιους σχεσης εξαρταται και απο αλλα πραγματα,θελουμε-δε θελουμε!

και περα απο διασημους,εχω γνωστη(φιλη φιλης) η οποια ειναι και κοκετα και πανεμορφη,αλλα απο κατακτησεις μετρια πραγματα και απο σχεσεις τρελη απογοητευση,κι αυτο διοτι ειναι τρελα επιφανειακος ανθρωπος και ολη τη βλεπουν ως γλαστρα,δεν υπαρχει χειροτερο απο αυτο!και δεν ειναι η μονη περιπτωση.αρα,δεν ειναι ολα τοσο... fact!

σαφως και η εμφανιση παιζει ρολο!δεν ειπα ποτε κατι αντιθετο!αλλα ως ενα ορισμενο σημειο!αν ομως μια γυναικα δεν εχει να δειξει κατι παραπανω και στηριζεται μονο σε αυτην,χανει αυτοματα την ουσια της και τη βαριεσαι κιολας!ισως για το σεξουαλικο τομεα,ναι,παιζει ρολο,η ως πρωτη εντυπωση-ελξη!για να συνεχιστει ομως μια σχεση και να υπαρχει ενδιαφερον,παιζουν ρολο κι αλλα πραγματα!επισης,η σεξουαλικοτητα που μπορει να αποπνεει καποια και η γοητεια,ειναι συχνα ασχετη απο την εμφανιση!γι'αυτο συχνα βλεπουμε μετριες κοπελες με πολλες κατακτησεις και πολυ ωραιες να ειναι αγγουρια και να κανουν αμαν να βρουν ανδρα!οπως και συχνα βλεπουμε αταιριαστα εμφανισιακα ζευγαρια!
η ζωή έχει αξία μόνο οταν δεν την παίρνεις στα σοβαρά...
Άβαταρ μέλους
*pasteli*

Δημοσίευσηαπό Aprilia » Δευτ Ιούλ 18, 2011 12:51 am

Sublime* έγραψε:Πρωτον, αν η κοπελια πχ ηταν ιδια η Δουκισσα Νομικου πχ μου λες οτι ειναι υποκειμενικο οτι ειναι ομορφη?Ε απλα κανεις λαθος.

*pasteli* έγραψε:-για μενα η Δουκισσα Νομικου πχ που ανεφερες,ειναι θεα,το εχω πει κι εδω.ομως εχω ακουσει ανδρες να λενε οτι δεν τρελαινονται,δεν τη βρισκουν κατι ιδιαιτερο,ουτε ερωτικη,κλπ!

Κι εγω ξενερωτη τη θεωρω παντως τη Νομικου /e
Oh, anonymοus soul...I will paint your eyes.

___________ Εικόνα ___________

Some say the world will end in fire, some say in ice. From what I've tasted of desire
I hold with those who favor fire. But if it had to perish twice, I think I know enough of hate
To say that for destruction ice is also great and would suffice.
Άβαταρ μέλους
Aprilia

Δημοσίευσηαπό Pete7 » Δευτ Ιούλ 18, 2011 12:55 am

Το αν θεωρειτε ξενερωτη η 'εξω καρδια' την Νομικου δεν νομιζω οτι εχει ιδιαιτερη σημασια.... Η κοπελα ειναι πολυ ομορφη και κανεις δεν μπορει να το αρνηθει. Το οτι δεν ειναι 'τραλαλα τραλαλο' δεν την κανει λιγοτερο περιζητητη σαν γυναικα.
Pete7

Δημοσίευσηαπό *pasteli* » Δευτ Ιούλ 18, 2011 12:57 am

Pete7 έγραψε:Το αν θεωρειτε ξενερωτη η 'εξω καρδια' την Νομικου δεν νομιζω οτι εχει ιδιαιτερη σημασια.... Η κοπελα ειναι πολυ ομορφη και κανεις δεν μπορει να το αρνηθει. Το οτι δεν ειναι 'τραλαλα τραλαλο' δεν την κανει λιγοτερο περιζητητη σαν γυναικα.

ποιος ειπε κατι τετοιο??? /e
Άβαταρ μέλους
*pasteli*

Δημοσίευσηαπό Pete7 » Δευτ Ιούλ 18, 2011 1:02 am

*pasteli* έγραψε:
Pete7 έγραψε:Το αν θεωρειτε ξενερωτη η 'εξω καρδια' την Νομικου δεν νομιζω οτι εχει ιδιαιτερη σημασια.... Η κοπελα ειναι πολυ ομορφη και κανεις δεν μπορει να το αρνηθει. Το οτι δεν ειναι 'τραλαλα τραλαλο' δεν την κανει λιγοτερο περιζητητη σαν γυναικα.

2 ποστ πιο πανω
Pete7

Δημοσίευσηαπό Aprilia » Δευτ Ιούλ 18, 2011 1:09 am

Pete7 έγραψε:2 ποστ πιο πανω

Ο καθενας κρινει διαφορετικα και με δικα του προσωπικα κριτηρια την ομορφια. Υποκειμενικο ειναι το θεμα. Και δεν ειναι μονο οτι τη θεωρω ξενερωτη, δε μου αρεσει γενικοτερα. Σε αντιθεση λατρευω Στικουδη σαν ομορφια, που αλλοι εχω ακουσει να τη λενε αλογομουρα(!). Ε ο καθενας οπως γουσταρει, γιατι ντε και καλα να ισχυει αυτο που θελουν οι πιο πολλοι σαν "αντικειμενικο"; Εφ' όσον υπαρχει εστω και ενας στο συνολο που διαφωνει, αντικειμενικο δεν ειναι. Απλο.
Oh, anonymοus soul...I will paint your eyes.

___________ Εικόνα ___________

Some say the world will end in fire, some say in ice. From what I've tasted of desire
I hold with those who favor fire. But if it had to perish twice, I think I know enough of hate
To say that for destruction ice is also great and would suffice.
Άβαταρ μέλους
Aprilia

Δημοσίευσηαπό *pasteli* » Δευτ Ιούλ 18, 2011 1:18 am

Pete7 έγραψε:
*pasteli* έγραψε:

2 ποστ πιο πανω

απο ποτε εγινε"κριτηριο ξενερωσιας"το αν ειναι καποια χαμηλων τονων η πιο κοινωνικη?
ξενερωτη μπορει να θεωρηθει,τοσο μια κοπελα χαμηλων,οσο και..υψηλων τονων απο καποιον,αναλογα με τα προσωπικα του γουστα και το πως θελει τη γυναικα!

και καταλαβετε επιτελους οτι,μια γυναικα,οοσο ομορφη κι αν ειναι,ποτε των ποτων δε γινεται να αρεσει σε ολους!το ιδιο ισχυει και για τους ανδρες βεβαια!
προσωπικα ειπα οτι η δουκισσα μου αρεσει εμφανισιακα πολυ και τη θεωρω και γλυκια ως ατομο!αλλα χαμηλων τονων,δεν τη θεωρω!και για να ταιριαξει με το νινο που ειναι στον κοσμο του γενικα και κατεβαζει την κοκα με το κιλο...ε,μια δοση τρελας την εχει κι αυτη!...επισης,ΣΥΝΗΘΩΣ ενα ατομο,πολυυ χαμηλων τονων,δε θα ασχολουνταν με την παρουσιαση η το μοντελινγκ πχ,που απαιτουν προσωπικοτητες πιο επικοινωνιακες,το πρωτο τουλαχιστον,και φυσικα δε θα επελεγε να κανει και σεξυ φωτογραφισεις,με εσωρουχα κλπ!βασικα,θα ντρεποταν!!
Άβαταρ μέλους
*pasteli*

Δημοσίευσηαπό *pasteli* » Δευτ Ιούλ 18, 2011 1:21 am

Aprilia έγραψε:
Pete7 έγραψε:2 ποστ πιο πανω

Ο καθενας κρινει διαφορετικα και με δικα του προσωπικα κριτηρια την ομορφια. Υποκειμενικο ειναι το θεμα. Και δεν ειναι μονο οτι τη θεωρω ξενερωτη, δε μου αρεσει γενικοτερα. Σε αντιθεση λατρευω Στικουδη σαν ομορφια, που αλλοι εχω ακουσει να τη λενε αλογομουρα(!). Ε ο καθενας οπως γουσταρει, γιατι ντε και καλα να ισχυει αυτο που θελουν οι πιο πολλοι σαν "αντικειμενικο"; Εφ' όσον υπαρχει εστω και ενας στο συνολο που διαφωνει, αντικειμενικο δεν ειναι. Απλο.

συμφωνω απολυτα!! .tu .tu .tu .tu
Άβαταρ μέλους
*pasteli*

Δημοσίευσηαπό loukoumi » Δευτ Ιούλ 18, 2011 1:26 am

Aprilia έγραψε: Σε αντιθεση λατρευω Στικουδη σαν ομορφια, που αλλοι εχω ακουσει να τη λενε αλογομουρα(!).

σε όλο το υπόλοιπο συμφωνώ αλλά θα σπαμάρω λίγο (κλασικα) γιατί μου έλεγε κ ο δικός μου πως την έχει δει από κοντά και δεν του άρεσε γιατί είναι σκυλί στη φάτσα αν κ κορμάρα. και μου έκανε τόση εντύπωση γτ κι εγώ την έβρισκα πανέμορφη και καθόμουν και τρωγόμουν με τα (εσω)ρουχα μου: "αν δεν σ αρέσει ουτε καν η στικούδη που αρέσει σε όλους εμένα τι μου βρήκεεες???" .c :lol:
Άβαταρ μέλους
loukoumi

Επόμενο

Επιστροφή στο Love Stories

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot]