Τώρα είναι Τετ Ιούλ 30, 2014 6:58 am

κρέμες προσώπου

κρέμες προσώπου

Δημοσίευσηαπό pure » Τρί Φεβ 21, 2012 3:06 pm

Καλησπέρα! Πρώτη φορά γράφω κι ήθελα να ρωτήσω ρε κορίτσια από ποια ηλικία κ μετά πρέπει να χρησιμοποιούμε αντιρυτιδικές κρέμες στο πρόσωπο? Και με τις κρέμες ματιών τι γίνεται??
Άβαταρ μέλους
pure

Re: κρέμες προσώπου

Δημοσίευσηαπό τανια » Τρί Φεβ 21, 2012 3:33 pm

Μεχρι τα 27 μια απλη ενυδατικη προσωπου πιστευω αρκει.Εγω βαζω και ενα τζελ ματιων.
Μετα απο 27 μεχρι 33-34 μια για προληψη γηρανσης και πρωτων σημαδιων,και μια ενυδατικη ματιων.
Απο 35 εως 42-43 μια αντιρυτιδικη ματιων,κ κρεμα προσωπου αντιρυτιδικη και συσφιξης.Να περιεχουν υαλουρονικο οξυ,αντιοξειδωτικα κλπ.
Απο 45 και μετα,κρεμα ματιων,προσωπου και κρεμα νυκτος πιο ισχυρες,με κυρια συστατικα ρετινολη και ρετιναλδεϋδη.
Την περιοδο της εμμηνοπαυσης και μετα,χρησιμοποιουν κρεμες για ωριμες επιδερμιδες που συμβαλουν στην παραγωγη κολλαγονου και ελαστινης.
Καλο ειναι μετα τα 45,να χρησιμοποιουμε και εναν ορο.

Αυτα μου εχει πει η μαμα μου,δεν ξερω κατι αλλο.
Άβαταρ μέλους
τανια

Δημοσίευσηαπό pure » Τρί Φεβ 21, 2012 3:40 pm

Ευχαριστώ πολύ!!
Άβαταρ μέλους
pure

Δημοσίευσηαπό tsapatsoula » Τρί Φεβ 21, 2012 4:23 pm

εγω (είμαι 18,5) επειδη εχω εντονους μαυρους κυκλους χρησιμοποιώ τζελ ματιών από πέρσι. Η δερματολόγος μου είπε πως δν υπάρχει θέμα.
Αντιρυτιδικη ξερω μετα τα 27-30 πρέπει ...
Its no about forcing HAPPINESS
Its about not letting SADNESS win Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tsapatsoula

Δημοσίευσηαπό Vangire » Τετ Φεβ 22, 2012 1:42 am

Σχετικό-άσχετο, αλλά με την αντιρυτιδική πηγαίνει καπάκι και το concealer, όχι πιο μπροστά, έχει επιπτώσεις για τα μάτια! .td
Αγαπητά μέλη του φόρουμ, δεν ξέρω τι συμβαίνει με τις υπογραφές σας για την αναδημοσίευση ή μη των δημοσιεύσεών σας, αλλά έχω φρικάρει. Τέλος.
Άβαταρ μέλους
Vangire

Δημοσίευσηαπό NatVonD » Τετ Φεβ 22, 2012 2:07 am

Vangire έγραψε:Σχετικό-άσχετο, αλλά με την αντιρυτιδική πηγαίνει καπάκι και το concealer, όχι πιο μπροστά, έχει επιπτώσεις για τα μάτια! .td

τι λες τώρα;;; :shock: Δεν παίζει! Βάζω ενυδατική κρέμα ματιών και κονσίλερ κάθε μέρα, δε γίνεται αλλιώς.
Everything's gonna be alright...
Άβαταρ μέλους
NatVonD

Δημοσίευσηαπό loukoumi » Τετ Φεβ 22, 2012 2:23 am

Πολύ βασικό, και όχι μόνο το καλοκαίρι, είναι και η καλή αντηλιακή προστασία. Ο ήλιος είναι επικίνδυνος και δεν πρέπει να ξεχνάμε την αντηλιακή μας ακόμη και τις ηλιόλουστες μέρες του χειμώνα
Άβαταρ μέλους
loukoumi

Δημοσίευσηαπό Vangire » Τετ Φεβ 22, 2012 2:42 am

NatVonD έγραψε:
Vangire έγραψε:Σχετικό-άσχετο, αλλά με την αντιρυτιδική πηγαίνει καπάκι και το concealer, όχι πιο μπροστά, έχει επιπτώσεις για τα μάτια! .td

τι λες τώρα;;; :shock: Δεν παίζει! Βάζω ενυδατική κρέμα ματιών και κονσίλερ κάθε μέρα, δε γίνεται αλλιώς.

Κι εγώ έβαζα - είμαι 20, και όταν το είπα σε αισθητικό μου είπε ότι απαγορεύεται για τέτοιες ηλικίες γιατί εμφανίζονται γρήγορα ρυτίδες μιας και επιβαρύνεται το δέρμα που σ' εκείνο το σημείο είναι πολύ λεπτό. Τώρα δυστυχώς το έχω κόψει. /e
Αγαπητά μέλη του φόρουμ, δεν ξέρω τι συμβαίνει με τις υπογραφές σας για την αναδημοσίευση ή μη των δημοσιεύσεών σας, αλλά έχω φρικάρει. Τέλος.
Άβαταρ μέλους
Vangire

Δημοσίευσηαπό Κυρία Λούλα » Τετ Φεβ 22, 2012 2:45 am

και γω το εχω κοψει το consealer παρα μονο αν πραγματικα ειμαι τρελα αυπνη
Feels like I'm lost in a moment
I'm always losing to win
Can't get away from the moment
Seems like it's time to begin

Kill me if you dare, hold my head up everywhere
I'm the underdog, live my life on a lullaby
Keep myself riding on this train
Άβαταρ μέλους
Κυρία Λούλα

Δημοσίευσηαπό Death » Τετ Φεβ 22, 2012 11:44 am

Vangire έγραψε:
NatVonD έγραψε:

Κι εγώ έβαζα - είμαι 20, και όταν το είπα σε αισθητικό μου είπε ότι απαγορεύεται για τέτοιες ηλικίες γιατί εμφανίζονται γρήγορα ρυτίδες μιας και επιβαρύνεται το δέρμα που σ' εκείνο το σημείο είναι πολύ λεπτό. Τώρα δυστυχώς το έχω κόψει. /e

http://www.healthzone.gr/gr/kalluntika/ ... -8-ml.html
Μην μου θυμώνεις μάτια μου αν θα έρθουν και μαλάκες, μπέρδεψα χθες τα χνάρια μου και θα φανούν οι μάγκες..Για την φωτιά μην μου θυμώνεις....
Άβαταρ μέλους
Death

Επόμενο

Επιστροφή στο Beauty Call

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], cocobloko