Τώρα είναι Σάβ Ιούλ 26, 2014 1:09 pm

κοκκινομαλλες!

κοκκινομαλλες!

Δημοσίευσηαπό SANDY92 » Δευτ Ιαν 27, 2014 5:17 pm

γεια σας..θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποια που να τις ξεθωριαζει τοσο πολύ το κοκκινο χρωμα....
θα ηθελα να μην δημοσιευτεί καμια απ τις απαντησεις μου στο περιοδικο,ευχαριστωωωω!
SANDY92

Re: κοκκινομαλλες!

Δημοσίευσηαπό geiasou » Τρί Ιαν 28, 2014 8:49 pm

υπαρχω εγω.. αλλα δεν ειναι κατακοκκινο. πιστευω πως σιγουρα το ξεθωριασμα εξαρταται και απ την αποχρωση που επιλεγεις. εμενα ειναι χαλκινο αλλα εχει μεσα κ σοκολατι οποτε ισως γι αυτο δεν ξεθωριαζει τοσο. τωρα σκεψου εχω να τα βαψω 2 μηνες και βεβαια δεν ειναι το εντονο χρωμα που ηταν στην αρχη αλλα ειναι ακομα υπεροχο! με ρωτανε αν τα βαψα σκεψου! πιστευω ειναι κ θεμα βαφης απο το κομμωτηριο!!
βεβαια το προσεχω, φορα παρα φορα που λουζομαι βαζω ειδικο εξουδετερωτικο σαμπουαν για διατηρηση χρωματος, κοντισιονερ για διατηρηση χρωματος αλλα και leave-in κοντισιονερ για βαμμενα μετα απο καθε λουσιμο.
geiasou

Δημοσίευσηαπό xristinα17 » Σάβ Φεβ 01, 2014 1:04 pm

το κοκκινο κραταει μια βδομαδα μονο!μετα ξεθωριαζει γινεται χαλκινο στις ακρες μονο κ φαινεται πολυ χαλια τα ειχα κοκκινα για ενα χρονο ωσπου δεν αντεξα κ τωρα ειμαι μελαγχρινη πλεον ουτε να το βλεπω δεν θελω το κοκκινο να τα κανεις για μια μονο βδομαδα δεν λεει τοσο κραταει το εχω δει κ σε αλλα κοριτσια!!!
xristinα17

Δημοσίευσηαπό lizangel » Τετ Φεβ 05, 2014 5:22 pm

δεν υπαρχει κοκκινο που να μη ξεβαφει!απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!ειναι το πιο τελειο και ταυτοχρονα το πιο κουραστικο χρωμα!!μετ απο κθε λουσιμο βγαινεις αλλο χρωμα...δεν παιζει ρολο αν η βαφη ειναι απο σουπερ μαρκετ,απο κομμωτηριο κλπ ξεθωριαζει σταδιακα απο το πρωτο λουσιμο...εμενα καθε φορα που εκανα μπανιο με ρωτουσαν αν εκανα βαφη :P ειχα γινει και κοραλλι σεκαποια φαση!(ωραιο ηταν!!)...........ημουν καιρο κοκκινομαλλα και το θεωρω απο τα πιο ωραια χρωματα αλλα το γυρισα γιατι ηταν ζωντανο τις πρωτες μερες και μετααα..ας μην αναφερω το τι περασα για νατο αλλαξω......... ,ho και ακομα περναω!
Άβαταρ μέλους
lizangel

Δημοσίευσηαπό xristinα17 » Τετ Φεβ 05, 2014 7:48 pm

μια απο τα ιδια τα βαψα μαυρα τα μαλλια κ στον ηλιο φαινονται ακομα λιγο κοκκινα ελεος δεν υπαρχει χειροτερο χρωμα μονο με ξεβαφτικο μπορει να βγει κ αν...σε καθε λουσιμο η πετσετα γινοταν κοκκινη!αισχος μονο τις πρωτες μερες ειναι καλο μετα χαλια
xristinα17

Δημοσίευσηαπό lizangel » Τετ Φεβ 05, 2014 10:56 pm

αχ ναι οι πετσετες δραμα.....οολες κοκκινες!και σε καθε μπανιο κατακοκκινα νερα λες και αιμορραγουσα :P
Άβαταρ μέλους
lizangel

Δημοσίευσηαπό Fairylady » Σάβ Φεβ 08, 2014 11:19 pm

Δεν έχω βάψει ποτέ τα μαλλιά μου, για αυτό δεν έχω ιδέα.
Και έχω μία απορία. Λέτε πως το κοκκινο ξεβάφει όταν κάνετε μπάνιο . Οταν πέφτει στα μάτια σας το νερό με τα υπολείμματα βαφής, δεν τσούζουν?
Άβαταρ μέλους
Fairylady

Δημοσίευσηαπό xristinα17 » Κυρ Φεβ 09, 2014 12:02 am

Ουτε καν αν υπηρχε και τετοιο προβλημα μετα καμια δεν θα τα βαφε!ηδη σπανιζουν οι κοκκινομαλλες επειδη ξεθωριαζει το χρωμα να το κανεις για μια βδομαδα μονο δεν λεει θα το μετανιωσεις κ μετα δεν θα φευγει το χρωμα!!!!
xristinα17

Δημοσίευσηαπό Fairylady » Κυρ Φεβ 09, 2014 8:11 pm

xristinα17

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. ,fl
Δεν σκέφτομαι να τα βάψω κόκκινα, αλλά να τα κάνω ombre βεραμάν και αυτό ξεβάφει επίσης
πολύ.
Άβαταρ μέλους
Fairylady

Δημοσίευσηαπό xristinα17 » Κυρ Φεβ 09, 2014 11:39 pm

και αφου το ξερεις οτι ξεβαφει κ κραταει κ λιγο γιατι να τα κανεις κ να χαλασεις τα μαλλια σου? =c
xristinα17

Επόμενο

Επιστροφή στο Beauty Call

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], evelin®, k(r)oketoula