Τώρα είναι Τετ Νοέμ 26, 2014 10:06 pm

Καλτσάκια για peep toe.

Καλτσάκια για peep toe.

Δημοσίευσηαπό fairy!!!! » Δευτ Δεκ 20, 2010 12:07 pm

Πήρα κάτι τέλειες γόβες από τον Τσακίρη που είναι λίγο ανοικτές μπροστά. Βρήκα καλσόν που να ειναι ανοικτό στα δάχτυλα αλλά δεν μπορώ ν βρώ αντοίστοιχο καλτσακι.. Οπου εχω ρωτήσει δεν έχουν.. Εχει καμιά σας καμιά ιδέα για το που μπορώ να βρώ? Φοβάμαι οτι αν φορέσω σκέτες τις γόβες θα με χτυπήσουν...
Άβαταρ μέλους
fairy!!!!

Re: Καλτσάκια για peep toe.

Δημοσίευσηαπό μικρή & ανόητη » Δευτ Δεκ 20, 2010 12:32 pm

Εγώ είχα πάρει από τα Χόντος! Κατά λάθος τα πήρα βέβαια (δεν πρόσεξα τι πήρα, έψαχνα απλά για λίκρα) αλλά μια χαρά με βολέψανε τελικά :)
Άβαταρ μέλους
μικρή & ανόητη

Δημοσίευσηαπό Dafni » Τρί Δεκ 21, 2010 12:52 pm

Σόρρυ για το ψιλοάκυρο...
Το χειμώνα τις χειμωνιάτικες peep toe τις φοράμε και με καλσόν?
Άμα δεν φαίνεται η ραφή... ,p
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dafni

Δημοσίευσηαπό vavouropatata* » Τρί Δεκ 21, 2010 1:17 pm

Dafni έγραψε:Σόρρυ για το ψιλοάκυρο...
Το χειμώνα τις χειμωνιάτικες peep toe τις φοράμε και με καλσόν?
Άμα δεν φαίνεται η ραφή... ,p

ελπιζω να μη με κραξετε αλλα εγω παντως ναι.. ,g ,g ,g
Κι αυτό που κάνω ποιος σου το πε αδυναμία; Που λογαριάζω το μηδέν μου με το άπειρο και βρίσκω ανάπηρο τον κόσμο στα σημεία...
Άβαταρ μέλους
vavouropatata*

Δημοσίευσηαπό *Rosebud » Τετ Δεκ 22, 2010 4:20 am

Στα peep toe,κάλτσες-καλτσάκια-καλσόν-σοσόνια-τα πάντα,είναι απαγορευμένα.Τέλος.Ή το βάζεις για το λόγο που το βάζεις,να φανούν όμορφα τα δαχτυλάκια κτλ,ή δεν το βάζεις καθόλου και προτιμάς μια κλειστή γόβα.Εμένα αλλιώς μου φέρνει κάτι σε θείτσα Σούλα απ το χωριό,που φοράνε τα πέδιλα στους γάμους τα καλοκαίρια με καλσονάκια κ φαίνονται άσπρα στις φωτογραφίες. :? Εγώ πάντως πάντα χωρίς τα βάζω κ δεν έχω πρόβλημα με το κρύο,αλλα΄εγώ είμαι και τρελή,έχω συνηθίσει κ δεν φοράω καν καλσόν με φορέματα το χειμώνα κ ας κρυώνω λίγο,δεν μ αρέσει,με ξύνει κιόλας.
Απο κει και πέρα έχω ακούσει υπάρχουν κατι καλσόν με λάστιχο που φτάνει πριν τα δαχτυλάκια,μπορείς να τα δεις,αλλα αφενός πιστεύω θα είναι ενοχλητικό γιατί θα "μαζεύει" κ θα κάθομαι να σιάζω κάθε λίγο το καλσόν μέσα στη γόβα κ τσαντίζομαι να έχω τέτοια ,αφετέρου μου χε πει η κολλητή μου είχε πάρει κάποτε ένα 20 ευρώ.Ε χεσε με που θα δώσω 20 ευρώ για ένα καλσόν,είμαι και ατσούμπαλη κ τα σκίζω με το που θα τα βάλω μια φορά. :?

*στα Calzedonia το είχε βρει η φίλη μου
Have you got colour in your cheeks?
Do you ever get that fear that you can't shift the type that sticks around like summat in your teeth?
Are there some aces up your sleeve?
Have you no idea that you're in deep?
Άβαταρ μέλους
*Rosebud

Δημοσίευσηαπό allokoti » Τετ Δεκ 22, 2010 9:36 am

Θα συμφωνησω με την προλαλησασα. Αν θες να βαλεις καλτσακι, καλυτερα βαλε αλλη γοβα. Peep-toe χωρις καλτσακι.-
allokoti

Δημοσίευσηαπό Tamilla » Τετ Δεκ 22, 2010 10:59 am

συμφωνω με Rosebud*
peep toe και καλσον? .... ,p
(βεβαια τωρα τελευταια το βλεπεις πολυ συχνα αυτο)
Tamilla

Δημοσίευσηαπό Natalia » Τετ Δεκ 22, 2010 4:00 pm

ουτε εμενα μου αρεσει με καλσον κι ας μην εχει ραφη.επισης ναι οντως υπαρχουν κι αυτα που σταματαει το καλσον πριν τα δαχτυλα αλλα και παλι δεν μου αρεσει...δηλαδη θα ειναι το ποδι με καλσον και ξαφνικα τα δαχτυλα θα ειναι γυμνα... .c γι αυτο και δεν φοραω τετοιο παπουτσι το χειμωνα...πσιτευετε οτι αμα τα βαζω σκετα θα κανει καπως "ξενο" για χειμωνα??
δεν θα ηθελα να δημοσιευτει καμια απαντηση μου στο περιοδικο.
Άβαταρ μέλους
Natalia

Δημοσίευσηαπό μικρή & ανόητη » Τετ Δεκ 22, 2010 5:53 pm

Τα καλτσάκια που είχα πάρει εγώ ήταν από λίκρα και πολύ πολύ λεπτά. Δε φαίνεται ότι φοράς κάτι, απλά φαίνεται πιο λείο και "ομοιόμορφο" το δέρμα, οπότε δε φαίνεται άσχημο που φαίνονται τα δάχτυλα του ποδιού. Το λάστιχο δεν είναι σφιχτό οπότε δε χρειάζεται να ασχοληθείς καθόλου και είναι ακριβώς πριν τα δάχτυλα και δε φαίνεται...

Κανονικό (κλειστό) καλτσόν με peep toe με τίποτα. Προσωπικά αν βάλω γόβες (αλλά και κάποια άλλα παπούτσια) χωρίς καλτσόν/καλτσάκια με χτυπάνε και φόρεμα χωρίς καθόλου καλτσόν δε μου αρέσει αισθητικά...μόνο καλοκαίρι.
Μου'χει κολλήσει και κάτι που μου είχε πει μια γνωστή μας που ήταν παλιά αεροσυνοδός: ακόμα και όταν κυκλοφορούσαν στην εκάστοτε πόλη για βόλτα όση ζέστη και υγρασία και να είχε ήταν υποχρεωμένες να φοράνε καλτσόν...και η μητέρα της τής έλεγε πάντα ότι "μια κυρία δεν δείχνει ποτέ τα πόδια της"...και γενικά το χωρίς καλτσόν μου φαίνεται πολύ γυμνό αν δεν είναι καλοκαίρι. Χωρίς καλτσάκια οκ, αλλά εγώ δεν μπορώ γιατί κάνω πληγές...
Άβαταρ μέλους
μικρή & ανόητη

Επιστροφή στο Beauty Call

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot]