Τώρα είναι Σάβ Αύγ 02, 2014 12:28 am

χωρις περιοδο..

χωρις περιοδο..

Δημοσίευσηαπό *HighWay* » Σάβ Σεπ 03, 2011 8:11 pm

Έχω καθυστέρηση 12 μέρες..έχω κάνει 2 τεστ εγκυμοσύνης και βγήκαν αρνητικά,δεν έχω κάποιο προφανή λόγο να φοβάμαι για εγκυμοσύνη(αν κ μια ανησυχία την έχω).Έχω νιώσει οτι θα μου ρθει περίοδος αρκετές μέρες,κάποιες ήταν πρησμένη κ η κοιλιά μου κ είχα πόνους,αλλά δεν μου ήρθε.Έχω άγχος,αλλά δεν νομίζω να είναι τόσες μέρες απο αυτό.Αυτό το μήνα είχα 2 φορές ηλίαση κ δεν ήταν πολύ καλή η διατροφή μου(αλλά ποτέ δεν έτρωγα πολύ).Έχω πολλά χρόνια περίοδο,αλλά δεν έχω καθυστερήσει τόσο πολύ άλλη φορά,ούτε υπήρχε μήνας που δεν είχα καθόλου περίοδο.Ξέρω κοπέλες που δεν είχαν κάποιους μήνες,αλλά εγώ ποτέ ξανα δεν το είχα παθει.Τη δευτέρα είναι το ραντεβού μου στο γυναικολόγο,θα μου φύγει καθε απορία,γιατί έχω διαβάσει τα παντα στο ιντερνετ αυτές τις μέρες,μήπως εχω κάτι σοβαρό κτλ..
Το έχετε πάθει ποτέ?Γίνεται απλώς να αλλάξει απλώς ο κύκλος μου ή είναι απίθανο?
♥i saw something in your eyes i'm sure i wanted it for myself...♥

...and i want it ALL...
Άβαταρ μέλους
*HighWay*

Re: χωρις περιοδο..

Δημοσίευσηαπό Λαγκουνίτα » Σάβ Σεπ 03, 2011 8:21 pm

το εχω παθει. μην αγχωνεσαι ειδικα αν δεν εχεις και πολλες πιθανοτητες να εισαι εγκυος. αφου βγηκαν και τα τεστ αρνητικα..
το αγχος επειδεινωνει γενικα την κατασταση. λες και το αγχος σου κραταει το αιμα πανω και δεν κατεβαινει ωρες ωρες :P
χαλαρωσε και θα σου ερθει. μπορει κατι ορμονικο αυτο το μηνα, μπορει ο οργανισμος σου που ταλαιπωρηθηκε γενικοτερα οπως λες...
Λαγκουνίτα η cosmococonut
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Λαγκουνίτα

Δημοσίευσηαπό *HighWay* » Σάβ Σεπ 03, 2011 8:22 pm

ήθελα να διορθώσω τα 2 απλώς στην τελευταία πρόταση... :oops:

...and i want it ALL...
Άβαταρ μέλους
*HighWay*

Δημοσίευσηαπό Rum_Diary » Σάβ Σεπ 03, 2011 9:24 pm

συμβαινει..και εμενα μου εχει τυχει τον μαρτιο καπου 10 μερες καθυστεριση και ημουν πολλεεεεεεες μερες πριν πρισμενη κλπ..ξερω πως δεν γινεται να μην αγχεσαι, αλλα οσο το κανεις τοσο επιβαρυνεται το θεμα...καταραμενο αγχος..προσπαθησε να το αποβαλεις..μπορει να οφειλεται και απο τα μπανια, ισως εχεις παρει καποιο κρυωμα, ισως ταλαιπωρησες το οργανισμο σου...χαλαρωσε και μια χαρα θα ειναι ολα..θα δεις.. ;)
... they say that the world was built for two,
only worth living if somebody is loving you...
Άβαταρ μέλους
Rum_Diary

Δημοσίευσηαπό *HighWay* » Σάβ Σεπ 03, 2011 9:29 pm

μακάρι..προσπαθώ να μην αγχώνομαι,αλλά δε γίνεται.υπηρχαν μερες που δεν μπορούσα να κοιμηθώ απο το άγχος μου κ έψαχνα στο ιντερνετ τι μπορεί να φταίει κ όσο διάβαζα,τόσο αγχωνόμουν..τη δευτέρα που θα πάω στο γιατρό,θα μου φύγει τελείως το άγχος..(εκτός αν είμαι έγκυος :| ) ξέρω οτι δεν υπάρχουν πολλές πιθανότητες να είμαι,1%,αλλά τη σκέφτομαι.όπως κ γιατί δεν μου ρχεται αν δεν είμαι,αν έχω μόλυνση ή κτ σοβαρό.. :(
η μαμά μου λέει οτι πολλές φορές αλλάζει ο κύκλος μας 1-2 φορές το χρόνο,καλοκαίρι κυρίως,αλλά δεν το χω ξαναπάθει....

...and i want it ALL...
Άβαταρ μέλους
*HighWay*

Δημοσίευσηαπό Rum_Diary » Σάβ Σεπ 03, 2011 9:58 pm

ολες μας καποια στιγμη το εχουμε παθει...ηρεμησε και σταματα να διαβαζεις ο,τι βρεις...τιποτα δεν θα ειναι !θα δεις...!
... they say that the world was built for two,
only worth living if somebody is loving you...
Άβαταρ μέλους
Rum_Diary

Δημοσίευσηαπό Ros(ie)* » Σάβ Σεπ 03, 2011 10:10 pm

μου συνεβη μια φορα και περιμενα μερα με τη μερα...και αγχονομουν ολο και περισσοτερο..ακομα και ολες τις προφυλαξεις να παιρνεις λες μια στο εκατομμυριο να εγινε το ατυχημα και εμεινες εγγυος...κι αυτο με τρελαινε μεχρι που εκανα το τεστ κι ηρεμησα..ε μετα μου ηρθε κι η περιοδος... πολλοι μπορει να ειναι οι λογοι που εχεις καθυστερηση και το αγχος που εχεις τωρα δεν βοηθαει την κατασταση... προσπαθησε να μην το σκευτεσαι και να χαλαρωσεις..δεν νομιζω να ειναι κατι σοβαρο ουτε θεμα εγγυμοσινης εφοσον τα τεστ σου βγηκαν αρνητικα.. λιγο το αγχος λιγο η κακη διατροφη λιγο η ζεστη ισως εχεις και καποιο θεμα που σε απασχολει..ο οργανισμος αντιδρα
Άβαταρ μέλους
Ros(ie)*

Δημοσίευσηαπό blos-som » Σάβ Σεπ 03, 2011 10:12 pm

*κερασάκι* έγραψε:Έχω καθυστέρηση 12 μέρες..έχω κάνει 2 τεστ εγκυμοσύνης και βγήκαν αρνητικά,δεν έχω κάποιο προφανή λόγο να φοβάμαι για εγκυμοσύνη(αν κ μια ανησυχία την έχω).Έχω νιώσει οτι θα μου ρθει περίοδος αρκετές μέρες,κάποιες ήταν πρησμένη κ η κοιλιά μου κ είχα πόνους,αλλά δεν μου ήρθε.Έχω άγχος,αλλά δεν νομίζω να είναι τόσες μέρες απο αυτό.Αυτό το μήνα είχα 2 φορές ηλίαση κ δεν ήταν πολύ καλή η διατροφή μου(αλλά ποτέ δεν έτρωγα πολύ).Έχω πολλά χρόνια περίοδο,αλλά δεν έχω καθυστερήσει τόσο πολύ άλλη φορά,ούτε υπήρχε μήνας που δεν είχα καθόλου περίοδο.Ξέρω κοπέλες που δεν είχαν κάποιους μήνες,αλλά εγώ ποτέ ξανα δεν το είχα παθει.Τη δευτέρα είναι το ραντεβού μου στο γυναικολόγο,θα μου φύγει καθε απορία,γιατί έχω διαβάσει τα παντα στο ιντερνετ αυτές τις μέρες,μήπως εχω κάτι σοβαρό κτλ..
Το έχετε πάθει ποτέ?Γίνεται απλώς να αλλάξει απλώς ο κύκλος μου ή είναι απίθανο?

μην τρελαινεσαι,εμενα ακομα κ τωρα -στα 23- ψιλοαλλαζει ο κυκλος μου.Επισης μου χει τυχει να χω 22 μερες καθυστερηση!!Δεν ειχα κανει σεξ χωρις προφυλακτικο,αλλα κ παλι με τοσες μερες καθυστερηση τρελαθηκα.Πηρα το γυναικολογο,μου πε να κανω καλου κακου ενα τεστ κ αν βγει αρνητικο θα μου εδινε κτ χαπια προγεστερονης.Ε και τλκ αυτο εγινε ,πηρα τα χαπια κ μου ρθε.
Παραμυθακι μου σκληρό, όπου και αν είσαι και αν γυρνάς..
για μένα εκεί να μη ρωτάς..
εγώ σ'αγάπησα εδώ
Άβαταρ μέλους
blos-som

Δημοσίευσηαπό *HighWay* » Σάβ Σεπ 03, 2011 10:18 pm

εγώ κουράστηκα πια να περιμένω να μου ρθει..ούτε είμαι τόοοσο αγχωμένη,γιατί 2 τεστ έχω κάνει κ δεν νομίζω να γινε κανενα ατύχημα,αλλά τελείως ήρεμη μόνο μετα το γιατρό μπορώ να είμαι..τις προηγούμενες μέρες που το σκεφτόμουν συνέχεια κ είχα κάνει 1 τεστ μόνο δεν μπορούσα να κοιμηθω καν κ είχα απίστευτα νεύρα καποιες στιγμές..ήθελα πραγματικά να πάρω κάτι να μου ρθει περίοδος,τώρα είμαι πιο ήρεμη..
p.s. ο γιατρός μου μπορούσε να μου κλείσει ραντεβού κ για χθες,αλλά έδινα μάθημα κανονικά κ δεν μπορούσα,το άφησα για τη δευτέρα..κ τελικά είχαμε κατάληψη κ δεν το έδωσα.. :twisted:

...and i want it ALL...
Άβαταρ μέλους
*HighWay*

Δημοσίευσηαπό butterflydream » Σάβ Σεπ 03, 2011 10:23 pm

τα τεστ που εκανες ειναι αξιοπιστα?ειναι γνωστα?σε ποια μερα καθυστερησης τα εκανες?με πρωινα ουρα?
Άβαταρ μέλους
butterflydream

Επόμενο

Επιστροφή στο Health Raiser

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot]