Τώρα είναι Σάβ Νοέμ 01, 2014 5:41 am

αποτυχια βαφης

Re: αποτυχια βαφης

Δημοσίευσηαπό τανια » Σάβ Σεπ 08, 2012 6:18 pm

Γουρουνιτσα έγραψε:
τανια έγραψε:
Γουρουνιτσα έγραψε:
Σε τι αναλογιες?πες μου ακριβως τι να ριξω στο μπωλ γιατι ειμαι ασχετη.
Αν εχετε κανα καλο τιπ για το πως τα βαφουμε πειτε,γιατι ειναι μακρια κ δεν ξερω αν θα τα καταφερω .w

ποσες βαφες θελεις?

αν θελεις 2 θα παρεις μια απο την μια και μια απο την αλλη
αμα θελεις 3 θα παρεις 2 απο το 8ρι και μια απο το 7ρι

αμα παρεις 2 βαφες 2 οξυζενε 30ρια
αμα παρεις 3 βαφες 2 30ρια και ενα 20ρι!

τα ριχνεις στο μπολ ανακατεβεις

βαζελινη εχεις? εχεις.
γυρω γυρω απο τα μαλλια στο δερμα περνας βαζελινη (μην πιασεις τις ριζες λιγο πιο κατω απο τις ριζες)
εγω ξεκιναω απο τις ριζες γυρω γυρω περναω βαφη σηκωνω μαλλια με κλαμερ και ξεκιναω απο κατω προς τα πανω αμα δεις οτι δυσκολευεσαι με το πινελακι βαζεις βαφη στα χερια σου (τα οποια εχεις βαλει γαντια πιο μπροστα) και χτενιζεις τα μαλλια με τα δαχτυλα και την βαφη!

αλλες τις βολευει να χωριζουν το κεφαλι στα 3 μερη και να τα βαφουν ετσι (δεν το προτεινω οταν τα βαφεις μονη σου γιατι δεν παει σε ολες τις ριζες η βαφη)
οταν τελειωσεις και θεωρεις οτι εχεις περασει σε ολο το μαλλι την βαφη κανεις μασαζ στο κεφαλι σου και τσουπ ετοιμη

3 βαφες θελω :mrgreen:
Ευχαριστω ρει!
Απο εβδομαδα θα τα βαψω. .co
Άβαταρ μέλους
τανια

Δημοσίευσηαπό Γουρουνιτσα » Σάβ Σεπ 08, 2012 6:19 pm

τανια έγραψε:
3 βαφες θελω :mrgreen:
Ευχαριστω ρει!
Απο εβδομαδα θα τα βαψω. .co

τιποτα ψυχη μου οτι θες εδω ειμαι .sl
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Γουρουνιτσα

Δημοσίευσηαπό stoned@@@ » Σάβ Σεπ 08, 2012 6:24 pm

Γουρουνιτσα έγραψε:
stoned@@@ έγραψε:

http://neewz.blogspot.gr/2009/12/h_23.html
αυτο ειναι ποτροκαλι

οκ..

γουρουνιτσα δεν ξερω αν εισαι κομμωτρια αλλα μπανίζεις παραπάνω εγώ που δεν είμαι κομμώτρια αλλά κάτι παραπάνω πιάνω λόγω των πειραματισμών σου λέω πως είναι στο άπειρο μάτι ειδικά τα χαλκινοκόκκινα. το ξανθό σκούρο πχ των κομμωτριών σε μας φαίνεται καστανό ανοιχτό. και γω στο πρόβλημα μου έγραψα ότι η ρίζα μου φαίνεται καστανή ενώ είναι στο ύψος του 8.
μπορεί η ζωή να μην είναι το πάρτυ που περίμενα αλλά όσο είμαι σε αυτό, θα χορέψω!!!
Άβαταρ μέλους
stoned@@@

Δημοσίευσηαπό τανια » Σάβ Σεπ 08, 2012 6:28 pm

ΓΟΥΡΟΥΝΑ Σ'ΑΓΑΠΩ

ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΡΘΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΠΑ =g ΠΡΟΒΛΕΜ? .co
Άβαταρ μέλους
τανια

Δημοσίευσηαπό Γουρουνιτσα » Σάβ Σεπ 08, 2012 7:01 pm

stoned@@@ έγραψε:
Γουρουνιτσα έγραψε:
stoned@@@ έγραψε:

http://neewz.blogspot.gr/2009/12/h_23.html
αυτο ειναι ποτροκαλι

οκ..

γουρουνιτσα δεν ξερω αν εισαι κομμωτρια αλλα μπανίζεις παραπάνω εγώ που δεν είμαι κομμώτρια αλλά κάτι παραπάνω πιάνω λόγω των πειραματισμών σου λέω πως είναι στο άπειρο μάτι ειδικά τα χαλκινοκόκκινα. το ξανθό σκούρο πχ των κομμωτριών σε μας φαίνεται καστανό ανοιχτό. και γω στο πρόβλημα μου έγραψα ότι η ρίζα μου φαίνεται καστανή ενώ είναι στο ύψος του 8.

δεν ειμαι κομμωτρια πουλακι μου .sl

απλα σκαμπαζω αρκετα .sl
το ακαζου που μου ειπες οτι ειναι η φωτο που εβαλα δεν ισχυει γιατι το ακαζου εχει βαρια βαση 6ρι ειναι πιο σκουρο βαση σχεδον μελιτζανι -δαμασκηνι καπως !!!

το αλλο που μου εβαλες σαν χαλκινο ειναι χρυσο χαλκινο! το χαλκινο σαν χρωμα ειναι πιο σκουρο!για αυτο και στο ειπα πορτοκαλι!!

τωρα για τα δικα σου μαλλια http://4.bp.blogspot.com/-pmnr6uLlblU/T0tm4nM83qI/AAAAAAAAB3Q/8XzRUC8Wuk8/s1600/Koleston+1.JPGσε αυτο το χρωματολογιο πιο ειναι περιπου?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Γουρουνιτσα

Δημοσίευσηαπό Γουρουνιτσα » Σάβ Σεπ 08, 2012 7:01 pm

τανια έγραψε:ΓΟΥΡΟΥΝΑ Σ'ΑΓΑΠΩ

ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΡΘΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΠΑ =g ΠΡΟΒΛΕΜ? .co

:lol: :lol: :lol:

και εγω μορη τρελαρα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Γουρουνιτσα

Δημοσίευσηαπό stoned@@@ » Κυρ Σεπ 09, 2012 12:41 am

δεν ειμαι κομμωτρια πουλακι μου .sl

απλα σκαμπαζω αρκετα .sl
το ακαζου που μου ειπες οτι ειναι η φωτο που εβαλα δεν ισχυει γιατι το ακαζου εχει βαρια βαση 6ρι ειναι πιο σκουρο βαση σχεδον μελιτζανι -δαμασκηνι καπως !!!

το αλλο που μου εβαλες σαν χαλκινο ειναι χρυσο χαλκινο! το χαλκινο σαν χρωμα ειναι πιο σκουρο!για αυτο και στο ειπα πορτοκαλι!!

τωρα για τα δικα σου μαλλια http://4.bp.blogspot.com/-pmnr6uLlblU/T0tm4nM83qI/AAAAAAAAB3Q/8XzRUC8Wuk8/s1600/Koleston+1.JPGσε αυτο το χρωματολογιο πιο ειναι περιπου?[/quote]

9.8 kai 8.01 η ριζα μου
μπορεί η ζωή να μην είναι το πάρτυ που περίμενα αλλά όσο είμαι σε αυτό, θα χορέψω!!!
Άβαταρ μέλους
stoned@@@

Δημοσίευσηαπό Γουρουνιτσα » Κυρ Σεπ 09, 2012 9:30 am

Αχα έχει αρκετή διάφορα εσυ θέλεις ολα να γίνουν σαν το 9ρι δηλαδή περίπου , είμαι τις απόψεις ότι άμα τα περάσεις με μιξη απο με 12ρι σαντρε κ το 9ρι τις ακρης σου θα βγει ομοιομορφο το χρώμα!αλλα όχι κατασπρο όπως το θές ! Η ρίζα σου πόντους είναι ;

Να τα κανείς στον τόνο του 8ρι ολα σου φαίνονται σκούρα ε ;

Μετα αυτο που θα έκανα εγώ αν ήταν τα δικα μου μαλλια για να είμαι σίγουρη για το χρώμα που θα βγει ήταν να κάνω ανταυγιες μόνο στο στεφάνι κ μετα απο καμία εβδομάδα θα τα περνούσαν με Βαφη ! Αλλα εκει πάμε σε λύση με ντεκαπαζ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Γουρουνιτσα

Δημοσίευσηαπό Κυρία Λούλα » Κυρ Σεπ 09, 2012 10:17 am

Γουρουνιτσα, τα δικα μου ειναι 12αρι φυσικο που γραφει το χρωματολογιο με ανταυγειες 12αρι σαντρε

Γενικα μια φορα την εβδομαδα χρησιμοποιω μασκες αλλα επειδη θα παω hondos να εφοδιαστω, εχεις να μου προτεινεις καποια καλη για βαμμενα μαλλια?

(Silver και τετοια δεν βαζω, δεν βρισκω το λογο )
Feels like I'm lost in a moment
I'm always losing to win
Can't get away from the moment
Seems like it's time to begin

Kill me if you dare, hold my head up everywhere
I'm the underdog, live my life on a lullaby
Keep myself riding on this train
Άβαταρ μέλους
Κυρία Λούλα

Δημοσίευσηαπό Γουρουνιτσα » Κυρ Σεπ 09, 2012 1:06 pm

Κυρία Λούλα έγραψε:Γουρουνιτσα, τα δικα μου ειναι 12αρι φυσικο που γραφει το χρωματολογιο με ανταυγειες 12αρι σαντρε

Γενικα μια φορα την εβδομαδα χρησιμοποιω μασκες αλλα επειδη θα παω hondos να εφοδιαστω, εχεις να μου προτεινεις καποια καλη για βαμμενα μαλλια?

(Silver και τετοια δεν βαζω, δεν βρισκω το λογο )

Jean iver εμένα κ την μητέρα μου (καταξανθα μαλλια ) με ντεκαπαζ τις τα κάνει υπερβολικά μαλακά μάσκα παίρνουμε την μόβ κ σιλικονη- μετάξι το φουξ!!! Η Μαμα μου παίρνει σιλβερ ;) κάνει δουλεια
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Γουρουνιτσα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Beauty Call

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot]