Τώρα είναι Σάβ Οκτ 25, 2014 10:40 am

μυρωδια!

Re: μυρωδια!

Δημοσίευσηαπό pineapple » Σάβ Μαρ 17, 2012 9:00 pm

animal_instinct έγραψε:
pineapple έγραψε:α, επισης το delices του cartier αν σου αρεσουν τα κερασενια αρωματα... και το amethyst της lalique αν σου αρεσουν τα βατομουρενια...

ρε ανανακο, νομιζω λαθος νικ διαλεξες....κατι με αρωματα επρεπε να διαλεξεις....χαχα...εκτος κι αν λατρευεις το αρωμα του ανανα οποτε....οκ...το δεχομαι:)

δεν μου λες κ μενα κανενα αρωμα βαρυ, αλλα βαρυ για ανοιξη οχι για χειμωνα (αν καταλαβες τι εννοω..)

:lol: εχω ευαισθητη μυτουλα ειναι η αληθεια!

βαρυ για ανοιξη ε;; (και μενα τα πιο "βαρια" μου ταιριαζουν συνηθως)

flowerbomb /victor & rolf: που ειπε και μια κοπελα. εχει γλυκια βαση λιγο σαν κακαο, λιγο σαν σανδαλοξυλο.. κι εχει και μια εθιστικη νοτα λουλουδατη που δεν ξερω τι ειναι, αλλα σουπερ.

cinema / ysl: πολυ αγαπημενο, το εχω. μυριζει βενζοη (σα βανιλια ειναι, αλλα λιγο πιο βαλσαμικη μυρωδια), ανθος αμυγδαλιας και αμαρυλλις (ροζ λουλουδακι που μυριζει σαν κρινο).

l'instant magique / guerlain: πολυυ αγαπημενο, θελω να το παρω καποια στιγμη. μυριζει πουδρενια. αμυγδαλο, ιριδα, βανιλια, βιολετα κυριως.

innocent / thierry mugler: αν σου αρεσουν τα πιο "φαγωσιμα". αμυγδαλο, κερασι, musk, μελι. μοιαζει λιγο με το angel αν το εχεις μυρισει, αλλα πολυ πιο ευκολοφορετο κι ελαφρυ.

spellbound / estee lauder: λιγο περιεργο αρωμα, με την εννοια οτι ειναι δυσκολο να σου κατσει... εμενα δε μου κατσε δυστυχως καλα. σ οσες ταιριαζει μυριζει θεικα παντως. πολυ καθαρα, παρα τα "βαρια" συστατικα. βανιλια, γαριφαλο, βερικοκο και εχει και καποια ρητινη που δεν ειμαι σιγουρη τι ειναι.

deep night / ghost: σε μενα δεν ειχε κατσει καλα αλλα ειναι πολυ γλυκουτσικο και μυστηριωδες. εχει μυρωδια βανιλιας και βερικοκου και εχω την υποψια οτι μυριζει κι ελαχιστα tobacco.

lolita lempicka / lolita lempicka: το φοραω χρονια χειμωνα κι ανοιξη. πολυ αγαπημενο/παραμυθενιο ,r εγω μπορω να μυρισω γλυκανισο, γλυκοριζα, βιολετα, βανιλια, musk, πραλινα, αμυγδαλο.
Τελευταία επεξεργασία από pineapple και Σάβ Μαρ 17, 2012 9:04 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
pineapple

Δημοσίευσηαπό loukoumi » Σάβ Μαρ 17, 2012 9:04 pm

pineapple έγραψε:lolita lempicka / lolita lempicka: το φοραω χρονια χειμωνα κι ανοιξη. πολυ αγαπημενο/παραμυθενιο ,r εγω μπορω να μυρισω γλυκανισο, γλυκοριζα, βιολετα, βανιλια, musk, πραλινα, αμυγδαλο.

Lolita Lempica υπέροχα. ,sop Μου θυμίζουν χίλιες και μια νύχτες! Και αυτό τέλειο, και το L by Lolita Lempica Το φορούσα καλοκαίρι σε διακοπές με φίλες που είχαμε περάσει υπέροχα, και όταν άνοιξαν οι σχολές και το φορούσα αναπολούσαμε =lov
Άβαταρ μέλους
loukoumi

Δημοσίευσηαπό pineapple » Σάβ Μαρ 17, 2012 9:05 pm

* loukoumi * έγραψε:
pineapple έγραψε:lolita lempicka / lolita lempicka: το φοραω χρονια χειμωνα κι ανοιξη. πολυ αγαπημενο/παραμυθενιο ,r εγω μπορω να μυρισω γλυκανισο, γλυκοριζα, βιολετα, βανιλια, musk, πραλινα, αμυγδαλο.

Lolita Lempica υπέροχα. ,sop Μου θυμίζουν χίλιες και μια νύχτες! Και αυτό τέλειο, και το L by Lolita Lempica Το φορούσα καλοκαίρι σε διακοπές με φίλες που είχαμε περάσει υπέροχα, και όταν άνοιξαν οι σχολές και το φορούσα αναπολούσαμε =lov

το L το λατρευω... αλλα δε μου ειχε ταιριαξει... μυριζε υπερβολικα το imortelle επανω μου.. και μετα απο λιγη ωρα μυριζα σαν ασπαλαθρος =l ... θα το ξαναδοκιμασω ομως μετα απο χρονια μπας κι αλλαξε τιποτα στη χημεια μου ,r
pineapple

Δημοσίευσηαπό loukoumi » Σάβ Μαρ 17, 2012 9:09 pm

pineapple έγραψε:
* loukoumi * έγραψε:

το L το λατρευω... αλλα δε μου ειχε ταιριαξει... μυριζε υπερβολικα το imortelle επανω μου.. και μετα απο λιγη ωρα μυριζα σαν ασπαλαθρος =l ... θα το ξαναδοκιμασω ομως μετα απο χρονια μπας κι αλλαξε τιποτα στη χημεια μου ,r

Ρε εσύ τα αναλύεις τόσο όμορφα.. =lov Εγώ δοκιμάζω και δεν θυμάμαι τι δοκίμασα και πώς μύριζε. Τώρα δεν θυμάμαι καν τι άρωμα έχω, ενα Escada σε φούξια λοξό μπουκαλάκι αλλά όνομα δεν θυμάμαι αν δεν πάω να δω, εσύ τα θυμάσαι τόσο καλά! Το έχω παρατηρήσει κι άλλες φορές τα λες τόσο ωραία ,sop
Άβαταρ μέλους
loukoumi

Δημοσίευσηαπό pineapple » Σάβ Μαρ 17, 2012 9:13 pm

* loukoumi * έγραψε:Ρε εσύ τα αναλύεις τόσο όμορφα.. =lov Εγώ δοκιμάζω και δεν θυμάμαι τι δοκίμασα και πώς μύριζε. Τώρα δεν θυμάμαι καν τι άρωμα έχω, ενα Escada σε φούξια λοξό μπουκαλάκι αλλά όνομα δεν θυμάμαι αν δεν πάω να δω, εσύ τα θυμάσαι τόσο καλά! Το έχω παρατηρήσει κι άλλες φορές τα λες τόσο ωραία ,sop

thanks loukoumitsa =lov εχω μια μη νορμαλ πορωση ειναι η αληθεια απο μικρη... αλλα ΟΚ ,r

(το magnetism μηπως; ,r )
pineapple

Δημοσίευσηαπό *Rosebud » Σάβ Μαρ 17, 2012 9:13 pm

πόσο αγαπώ τους ανθρώπους που έχουν ευαίσθητη μύτη κ αναγνωρίζουν συστατικά.... :) =lov
που μπορούν να αναλύσουν στο περίπου ένα άρωμα!
μου έρχεται πάντα ο Ζισκιντ στο μυαλό κ κάτι με πιάνει ,gr
Have you got colour in your cheeks?
Do you ever get that fear that you can't shift the type that sticks around like summat in your teeth?
Are there some aces up your sleeve?
Have you no idea that you're in deep?
Άβαταρ μέλους
*Rosebud

Δημοσίευσηαπό pineapple » Σάβ Μαρ 17, 2012 9:14 pm

Rosebud* έγραψε:πόσο αγαπώ τους ανθρώπους που έχουν ευαίσθητη μύτη κ αναγνωρίζουν συστατικά.... :) =lov
που μπορούν να αναλύσουν στο περίπου ένα άρωμα!
μου έρχεται πάντα ο Ζισκιντ στο μυαλό κ κάτι με πιάνει ,gr

αν εισαι και κοκινομαλλα θα σε κανω αρωμα .b
pineapple

Δημοσίευσηαπό animal_instinct » Σάβ Μαρ 17, 2012 9:18 pm

pineapple έγραψε:
animal_instinct έγραψε:
pineapple έγραψε:α, επισης το delices του cartier αν σου αρεσουν τα κερασενια αρωματα... και το amethyst της lalique αν σου αρεσουν τα βατομουρενια...

ρε ανανακο, νομιζω λαθος νικ διαλεξες....κατι με αρωματα επρεπε να διαλεξεις....χαχα...εκτος κι αν λατρευεις το αρωμα του ανανα οποτε....οκ...το δεχομαι:)

δεν μου λες κ μενα κανενα αρωμα βαρυ, αλλα βαρυ για ανοιξη οχι για χειμωνα (αν καταλαβες τι εννοω..)

:lol: εχω ευαισθητη μυτουλα ειναι η αληθεια!

βαρυ για ανοιξη ε;; (και μενα τα πιο "βαρια" μου ταιριαζουν συνηθως)

flowerbomb /victor & rolf: που ειπε και μια κοπελα. εχει γλυκια βαση λιγο σαν κακαο, λιγο σαν σανδαλοξυλο.. κι εχει και μια εθιστικη νοτα λουλουδατη που δεν ξερω τι ειναι, αλλα σουπερ.

cinema / ysl: πολυ αγαπημενο, το εχω. μυριζει βενζοη (σα βανιλια ειναι, αλλα λιγο πιο βαλσαμικη μυρωδια), ανθος αμυγδαλιας και αμαρυλλις (ροζ λουλουδακι που μυριζει σαν κρινο).

l'instant magique / guerlain: πολυυ αγαπημενο, θελω να το παρω καποια στιγμη. μυριζει πουδρενια. αμυγδαλο, ιριδα, βανιλια, βιολετα κυριως.

innocent / thierry mugler: αν σου αρεσουν τα πιο "φαγωσιμα". αμυγδαλο, κερασι, musk, μελι. μοιαζει λιγο με το angel αν το εχεις μυρισει, αλλα πολυ πιο ευκολοφορετο κι ελαφρυ.

spellbound / estee lauder: λιγο περιεργο αρωμα, με την εννοια οτι ειναι δυσκολο να σου κατσει... εμενα δε μου κατσε δυστυχως καλα. σ οσες ταιριαζει μυριζει θεικα παντως. πολυ καθαρα, παρα τα "βαρια" συστατικα. βανιλια, γαριφαλο, βερικοκο και εχει και καποια ρητινη που δεν ειμαι σιγουρη τι ειναι.

deep night / ghost: σε μενα δεν ειχε κατσει καλα αλλα ειναι πολυ γλυκουτσικο και μυστηριωδες. εχει μυρωδια βανιλιας και βερικοκου και εχω την υποψια οτι μυριζει κι ελαχιστα tobacco.

lolita lempicka / lolita lempicka: το φοραω χρονια χειμωνα κι ανοιξη. πολυ αγαπημενο/παραμυθενιο ,r εγω μπορω να μυρισω γλυκανισο, γλυκοριζα, βιολετα, βανιλια, musk, πραλινα, αμυγδαλο.

ενα -σου- λεω- ενα, με σκλαβωσες =lov

λοιπον επειδη εχω μια τρελα με τα αρωματα κ δυσκολα μ αρεσει καποιο....οντως το deep night ειναι πολυ καλο και μου καθησε...

το lolita lempicka δεν μ αρεσει..δεν ξερω γιατι

το spellbound μ αρεσε, αλλα δυστυχως δεν μου ταιριαζει με την καμια.οπως και το cinema....ταιριαζε τοσο ωραια σε μια φιλη μου,μα τοσο καλα....κι σε μενα αλλο αρωμα εντελως πανω μου....μια απο τα ιδια κ με το flowerbomb (λες να χω ελαττωματικη επιδερμιδα?)

το innocent μου αρεσε πολυ κ ναι οντως μοιαζει με το αγαπημενο alien... =lov

θα παω να δοκιμασω το l'istant magique να δουμε....

btw ωραια ειναι κ τα αρωματα paco rabbane οπως το Ultraviolet
"Perfect purity is possible if you turn your life into a line of poetry, written with a splash of blood..."

Yukio Mishima, Runaway Horses
Άβαταρ μέλους
animal_instinct

Δημοσίευσηαπό loukoumi » Σάβ Μαρ 17, 2012 9:19 pm

pineapple έγραψε:
* loukoumi * έγραψε:Ρε εσύ τα αναλύεις τόσο όμορφα.. =lov Εγώ δοκιμάζω και δεν θυμάμαι τι δοκίμασα και πώς μύριζε. Τώρα δεν θυμάμαι καν τι άρωμα έχω, ενα Escada σε φούξια λοξό μπουκαλάκι αλλά όνομα δεν θυμάμαι αν δεν πάω να δω, εσύ τα θυμάσαι τόσο καλά! Το έχω παρατηρήσει κι άλλες φορές τα λες τόσο ωραία ,sop

thanks loukoumitsa =lov εχω μια μη νορμαλ πορωση ειναι η αληθεια απο μικρη... αλλα ΟΚ ,r

(το magnetism μηπως; ,r )

Ναι αυτό! .b Επίσης από αυτά που χάρηκα που τα αγόρασα, το είχα βρει και στις εκπτώσεις σε καλή τιμή, και δεν ξέρω τι νότες έχει μέσα, αλλά το βρίσκω σέξι και γλυκό .u αλλά νομίζω για όταν μπει για τα καλά η άνοιξη και το καλοκαίρι θα είναι βαρύ οπότε θα κοιτάξω κ κάτι άλλο.

Α! Επίσης θυμήθηκα πολύ δροσερό το Miss Dior Cherie. Μα τι όμορφο άρωμα =lov =lov Αλλά νομίζω η τιμή τσούζει ,wh

*Ανανούλα να αλλάξεις όνομα και να το κάνεις Ζαν-Μπατίστ Γκρενούιγ =lov =lov =lov =lov
Άβαταρ μέλους
loukoumi

Δημοσίευσηαπό *Rosebud » Σάβ Μαρ 17, 2012 9:20 pm

σιτ,αυτό το σημείο τώρα το θυμήθηκα

Εικόνα
Have you got colour in your cheeks?
Do you ever get that fear that you can't shift the type that sticks around like summat in your teeth?
Are there some aces up your sleeve?
Have you no idea that you're in deep?
Άβαταρ μέλους
*Rosebud

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Beauty Call

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot]