Τώρα είναι Τετ Οκτ 22, 2014 9:53 am

Χαπι της επομενης μερας.

Re: Χαπι της επομενης μερας.

Δημοσίευσηαπό Nohémi » Σάβ Ιουν 23, 2012 12:36 pm

Γιατί να πάρεις τις οποιοδήποτε γνώμες από ένα φόρουμ με ένα ματσο άγνωστους από την στιγμή που δεν ξέρεις ούτε τα βασικά περί προφύλαξης και επιπτώσεις ;

Βλέπεις την αντίφαση ; Και είμαι σίγουρη ότι δεν είχες σκοπό να πας στον γιατρό.Αλλιώς σιγά μην επικοινωνούσες με την φαρμακολόγο πρώτα.Τέλοσπαντον καλή τύχη να έχεις και να προσέχεις.
Nothing gets easier. I just get better.
I don't go through life, i grow through life.
I'm independent, strong and the stars fill my dreams.
The sky is above me
the earth below me
and the fire within me

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Nohémi

Δημοσίευσηαπό Πετάω ψηλάαα » Σάβ Ιουν 23, 2012 1:19 pm

Τους λυπάμαι αυτούς τους έφηβους... .fl
Less stress, more sex... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πετάω ψηλάαα

Δημοσίευσηαπό παρδαλό κατσίκι » Σάβ Ιουν 23, 2012 3:12 pm

Καλέ, εσύ δεν είσαι που ρώταγες τι σημαίνει να είναι αρνητικό το τεστ Παπανικολάου? :lol:

Εντιτ: Ωραίο άβαταρ.
I suck at relationships... I should have been a guy.
Άβαταρ μέλους
παρδαλό κατσίκι

Δημοσίευσηαπό MissFlawsome » Δευτ Ιουν 25, 2012 4:04 pm

Ας μην την φρικαρουμε περαιτερω...δεν υπαρχει περιπτωση να εισαι εγκυος κουκλα μου.
Το προβλημα ομως δεν ειναι αυτο, ειναι (οπως σου ειπανε κ ολοι οι αλλοι πανω κατω) οτι φαινεται να μην εχεις ιδεα για 5-10 πραγματα τρομερα σημαντικα που αφορουν το σωμα σου, την υγεια σου κ την εξελιξη της ζωης σου...
Φροντισε να βρεις εναν γυναικολογο που θα σε συμβουλευει σε τετοια θεματα, κ μιας που θα πας ζητα του να σου εξηγησει τα βασικα σχετικα με το σωμα σου, την γονιμοτητα και την εγκυμοσυνη γιατι φοβαμαι οτι αν συνεχισεις αυτους τους πειραματισμους καποια στιγμη θα χτυπας το κεφαλακι σου στον τοιχο... /w /w /w
Yesterday is history, tomorrow is a mystery but today is a gift, that's why it is called the present!
Άβαταρ μέλους
MissFlawsome

Δημοσίευσηαπό παράξενη κοπέλα » Κυρ Ιούλ 22, 2012 7:29 pm

Επειδη δεν θελω να ανοιξω νεο θεμα και να φαω κραξιμο ρωταω εδω... Μου ειχε τελειωσει η περιοδος περιπου 1 εβδομαδα (11η μερα κυκλου) το κανουμε με τον δικο μου ΜΕ προφυλακτικο αλλα δυστυχως σπαει λιγα δευτερολεπτα πριν τελειωσει το καταλαβαινει τραβιεται αλλα κ παλι ειμαστε στην φαση προλαβε-δεν προλαβε... Την επομενη μερα παιρνω τηλ 2 γυναικολογους μ λενε κ οι 2 για το χαπι το παιρνω οκ ησυχαζουμε... Μια εβδομαδα μετα μ ξαναερχεται περιοδος (2η φορα στον μηνα) στην αρχη κανονικα κοκκινο αιμα αλλα μετα εγινε σαν μαυρο... ΝΑΙ ΜΑΥΡΟ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΚΟΥΡΟ ΚΑΦΕ που εχω συνηθισει στα τελειωματα... Παιρνα ξανα τηλ αλλα ο ενας σε διακοπες η αλλη αγνοειται... Να ανησυχησω??? Τι μπορει να παιζει?? Το εψαξα λιγο στο ιντερνετ και ειδα οτι ειναι φυσιολογικη μια μικρη αιμορραγια, αλλα ΤΟΣΟ ΣΚΟΥΡΟ πραγμα δεν εχω ξαναδει...
Τα φωτα σας παρακαλω οποια γνωριζει κατι/της ετυχε παρομοιο...
Τα μονα πραγματα που μετανιωνεις στη ζωη σου ειναι τα ρισκα που δεν πηρες..ειναι μικρο το κοστος του τολμω απο την απωλεια του εχασα....
Άβαταρ μέλους
παράξενη κοπέλα

Δημοσίευσηαπό Ros(ie)* » Κυρ Ιούλ 22, 2012 9:30 pm

παράξενη κοπέλα έγραψε:Επειδη δεν θελω να ανοιξω νεο θεμα και να φαω κραξιμο ρωταω εδω... Μου ειχε τελειωσει η περιοδος περιπου 1 εβδομαδα (11η μερα κυκλου) το κανουμε με τον δικο μου ΜΕ προφυλακτικο αλλα δυστυχως σπαει λιγα δευτερολεπτα πριν τελειωσει το καταλαβαινει τραβιεται αλλα κ παλι ειμαστε στην φαση προλαβε-δεν προλαβε... Την επομενη μερα παιρνω τηλ 2 γυναικολογους μ λενε κ οι 2 για το χαπι το παιρνω οκ ησυχαζουμε... Μια εβδομαδα μετα μ ξαναερχεται περιοδος (2η φορα στον μηνα) στην αρχη κανονικα κοκκινο αιμα αλλα μετα εγινε σαν μαυρο... ΝΑΙ ΜΑΥΡΟ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΚΟΥΡΟ ΚΑΦΕ που εχω συνηθισει στα τελειωματα... Παιρνα ξανα τηλ αλλα ο ενας σε διακοπες η αλλη αγνοειται... Να ανησυχησω??? Τι μπορει να παιζει?? Το εψαξα λιγο στο ιντερνετ και ειδα οτι ειναι φυσιολογικη μια μικρη αιμορραγια, αλλα ΤΟΣΟ ΣΚΟΥΡΟ πραγμα δεν εχω ξαναδει...

από το χάπι είναι...
Άβαταρ μέλους
Ros(ie)*

Δημοσίευσηαπό margaro90 » Δευτ Ιούλ 23, 2012 12:17 am

Velvy έγραψε:
sunlight έγραψε:
Velvy έγραψε:Δε θυμάμαι ποια είναι τα νιφθαλμόλ. Κάψουλα είναι?
Αν ναι, την ανοίγω προσεκτικά και τρώω τα μπιλάκια. .w
Αν κάνεις το λάθος και μασήσεις κάψουλα, θα το μετανιώσεις. Είναι θεόπικρη. .pu

Το θέμα είναι οτι κάποιες κάψουμες και δισκία έχουν εντεροδιαλυτό περίβλημα για παράδειγμα είτε γιατί πρέπει να δράσουν τοπικά είτε γιατί στο συγκεκριμένο ph απορροφούνται καλύτερα, τι γίνεται τότε; ,p

Τότε την πάτησα. ,ra

ρε συ αληθεια την ανοιγεις κ τρως τα μπιλακια ?
νομιζα οτι τρολαρες
κ δεν ειναι πικρα ? παντα ειχα την εντυπωση οτι αν καποιος φαει μονο τα μπιλακια απο μια τετοια καψουλα ειναι σαν δηλητηριο , γιαυτο κ ειναι σα προφυλαγμενα :oops: :oops: .sm
μη φοβου κανεναν εγω κ εσυ στον κοσμο τον απανθρωπο
---------------------------------------------------------------

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
margaro90

Δημοσίευσηαπό hammerhead » Τρί Ιούλ 24, 2012 3:42 pm

Velvy έγραψε:
sunlight έγραψε:
Velvy έγραψε:Δε θυμάμαι ποια είναι τα νιφθαλμόλ. Κάψουλα είναι?
Αν ναι, την ανοίγω προσεκτικά και τρώω τα μπιλάκια. .w
Αν κάνεις το λάθος και μασήσεις κάψουλα, θα το μετανιώσεις. Είναι θεόπικρη. .pu

Το θέμα είναι οτι κάποιες κάψουμες και δισκία έχουν εντεροδιαλυτό περίβλημα για παράδειγμα είτε γιατί πρέπει να δράσουν τοπικά είτε γιατί στο συγκεκριμένο ph απορροφούνται καλύτερα, τι γίνεται τότε; ,p

Τότε την πάτησα. ,ra

Όσον αφορά τα φάρμακα, από τα λίγα που ξέρω το περίβλημα χρησιμοποιείται είτε για να επικαλύπτει τη δυσάρεστη γεύση είτε για να επιτρέπει τη διάλυση του φαρμάκου μόνο στον εντερικό αυλό σε περίπτωση που το φάρμακο ερεθίζει το στομάχι ή αδρανοποιείται από τα εντερικά υγρά.

Όσον αφορά τη θεματοθέτρια... Ενημερώσου από γυναικολόγο, δεν είν' κακό!
Become a Shark Hero!
http://supportoursharks.com/en/Education/Gallery/Cartoons.htm#Anchor
Άβαταρ μέλους
hammerhead

Δημοσίευσηαπό LoveIsGone » Τρί Ιούλ 24, 2012 4:29 pm

παράξενη κοπέλα έγραψε:Επειδη δεν θελω να ανοιξω νεο θεμα και να φαω κραξιμο ρωταω εδω... Μου ειχε τελειωσει η περιοδος περιπου 1 εβδομαδα (11η μερα κυκλου) το κανουμε με τον δικο μου ΜΕ προφυλακτικο αλλα δυστυχως σπαει λιγα δευτερολεπτα πριν τελειωσει το καταλαβαινει τραβιεται αλλα κ παλι ειμαστε στην φαση προλαβε-δεν προλαβε... Την επομενη μερα παιρνω τηλ 2 γυναικολογους μ λενε κ οι 2 για το χαπι το παιρνω οκ ησυχαζουμε... Μια εβδομαδα μετα μ ξαναερχεται περιοδος (2η φορα στον μηνα) στην αρχη κανονικα κοκκινο αιμα αλλα μετα εγινε σαν μαυρο... ΝΑΙ ΜΑΥΡΟ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΚΟΥΡΟ ΚΑΦΕ που εχω συνηθισει στα τελειωματα... Παιρνα ξανα τηλ αλλα ο ενας σε διακοπες η αλλη αγνοειται... Να ανησυχησω??? Τι μπορει να παιζει?? Το εψαξα λιγο στο ιντερνετ και ειδα οτι ειναι φυσιολογικη μια μικρη αιμορραγια, αλλα ΤΟΣΟ ΣΚΟΥΡΟ πραγμα δεν εχω ξαναδει...
εχω περασει κατι παρομοιο
Μονο που εμενα καθ ολη την διαρκεια της περιοδου μου ηταν το αιμα καφε αλλα εχει περασει απο τοτε πολυ καιρος και ειμαι μια χαρα τωρα
Λυπαμαι κουκλα μου αλλα το make-up δεν καλυπτει το κενο (=
LoveIsGone

Δημοσίευσηαπό tsapatsoula » Τρί Ιούλ 24, 2012 5:17 pm

παράξενη κοπέλα έγραψε:Μια εβδομαδα μετα μ ξαναερχεται περιοδος (2η φορα στον μηνα) στην αρχη κανονικα κοκκινο αιμα αλλα μετα εγινε σαν μαυρο... ΝΑΙ ΜΑΥΡΟ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΚΟΥΡΟ ΚΑΦΕ που εχω συνηθισει στα τελειωματα... Παιρνα ξανα τηλ αλλα ο ενας σε διακοπες η αλλη αγνοειται... Να ανησυχησω??? Τι μπορει να παιζει?? Το εψαξα λιγο στο ιντερνετ και ειδα οτι ειναι φυσιολογικη μια μικρη αιμορραγια, αλλα ΤΟΣΟ ΣΚΟΥΡΟ πραγμα δεν εχω ξαναδει...

Πήρα μια φορά χάπι και μου άλλαξε τον κύκλο μου πάρα πολύ, αυτό ενημερωτικά .ro

Και μένα ήταν κάπως καφέ...μην ανησυχείς περίμενε να αδιαθετήσεις ξανά. Από το χάπι είναι λογικά ,fl
Its no about forcing HAPPINESS
Its about not letting SADNESS win Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tsapatsoula

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Health Raiser

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], ♥Βρεγμένη γάτα♥