Τώρα είναι Πέμ Οκτ 23, 2014 5:02 am

ΦΥΤΙΚΟ ΠΗΛΙΝΓΚ

ΦΥΤΙΚΟ ΠΗΛΙΝΓΚ

Δημοσίευσηαπό jull » Παρ Μάιος 21, 2010 8:17 am

Λοιπον, χθες εκανα καθαρισμο προσωπου στην αισθητικο. Και την ρωτησα τι μπορω να κανω για τα σημαδια που μου αφησε η ακμη.
Λεει οτι στην περιπτωση μου η καλυτερη λυση ειναι το φυτικο πηλινγκ.
Θα κανω λεει 6 συνεδριες ανα 15 μερες. Με το που θα κανω την πρωτη φορα, θα εχω μια ελαφρια απολεπιση που την επομενη μερα θα ειμαι ενταξει, και μετα θα ξανακανω μετα απο 15 μερες. Η ιδια διαδικασια, μου κανει το πηλινγκ, απολεπιζομαι ελαχιστα και το επομενο πρωι ειμαι οκ! Μεχρι να τελειωσουν οι 6 φορες και μετα ειμαι χαρτι!
Εγω φυσικα θα ρωτησω πρωτα την δερματολογο μου μιας και μου ειχε πει οτι για τα σημαδια θα το κοιταξουμε τον Σεπτεμβρη ( ετσι ειπε και η αισθητικος).
Τωρα θελω να μαθω αν εχει κανει καμια σας φυτικο πηλινγκ ή καποιος γνωστος σας και τι αποτελεσμα ειχε. Εψαξα στο ιντερνετ και βρηκα οτι εχει πολυ καλα αποτελεσματα. Αναλογα και το προβλημα φυσικα. Εφοσον η δερματολογος μου το προτεινει θα πω την αισθητικο μου οτι αν μου εγγυηθεις οτι το δερμα μου θα γινει χαρτι, το κανω!! αλλιως τα λεφτα μου πισω.(Η συγκεκριμενη κανει πολυ καλη δουλεια. Εχει πολυ πελατεια. Χθες που εκανα τον καθαρισμο μου το κανει τοσο καλα που μετα δεν ειμαι σχεδον καθολου κοκκινη.)
Άβαταρ μέλους
jull

Re: ΦΥΤΙΚΟ ΠΗΛΙΝΓΚ

Δημοσίευσηαπό Honeydew » Παρ Μάιος 21, 2010 8:47 am

Και γιατί δεν κάνεις καθαρισμό στην δερματολόγο σου? Κι εγώ τέλειωσα με θεραπεία ακμής πρόσφατα και έκανα καθαρισμό στην δερματολόγο. Κι εμένα για τα σημάδια (καφέ κηλίδες πλέον), μου είπε ότι θα κάνουμε πήλινγκ αλλά από Σεπτέμβρη. Πλέον δεν ξαναπάω στην αισθητικό για το πρόσωπο, μόνο στην δερματολόγο...
Άβαταρ μέλους
Honeydew

Δημοσίευσηαπό jull » Παρ Μάιος 21, 2010 8:55 am

fofila έγραψε:Και γιατί δεν κάνεις καθαρισμό στην δερματολόγο σου? Κι εγώ τέλειωσα με θεραπεία ακμής πρόσφατα και έκανα καθαρισμό στην δερματολόγο. Κι εμένα για τα σημάδια (καφέ κηλίδες πλέον), μου είπε ότι θα κάνουμε πήλινγκ αλλά από Σεπτέμβρη. Πλέον δεν ξαναπάω στην αισθητικό για το πρόσωπο, μόνο στην δερματολόγο...

γιατι η δερματολογος μου ειναι στο ικα. δεν εχει ιατρειο.. απλο!
Άβαταρ μέλους
jull

Δημοσίευσηαπό Honeydew » Παρ Μάιος 21, 2010 9:04 am

Α συγνώμη δεν έχω ιδέα τι γίνεται με το ΙΚΑ. Πάντως εγώ στην δερματολόγο πληρώνω λιγότερα από ότι πλήρωνα στην αισθητικό για τον καθαρισμό. Πλέον, ειλικρινά, δεν εμπιστεύομαι καθόλου το πρόσωπό μου σε αισθητικό. Κάθε φορά υποτίθεται το πρόσωπο θα γινόταν γυαλί όπως έλεγαν και κάθε φορά τα ίδια, και να σκεφτείς ότι δεν είχα μεγάλο πρόβλημα ακμής. Ψάξτο καλά πριν κάνεις οτιδήποτε. :!: :!:
Άβαταρ μέλους
Honeydew

Δημοσίευσηαπό jull » Παρ Μάιος 21, 2010 9:07 am

fofila έγραψε:Α συγνώμη δεν έχω ιδέα τι γίνεται με το ΙΚΑ. Πάντως εγώ στην δερματολόγο πληρώνω λιγότερα από ότι πλήρωνα στην αισθητικό για τον καθαρισμό. Πλέον, ειλικρινά, δεν εμπιστεύομαι καθόλου το πρόσωπό μου σε αισθητικό. Κάθε φορά υποτίθεται το πρόσωπο θα γινόταν γυαλί όπως έλεγαν και κάθε φορά τα ίδια, και να σκεφτείς ότι δεν είχα μεγάλο πρόβλημα ακμής. Ψάξτο καλά πριν κάνεις οτιδήποτε. :!: :!:

ξερω τι εννοεις. η συγκεκριμενη αισθητικος ειναι στην γειτονια μου εδω και παααρα πολλα χρονια! ειναι πολυ καλη στην δουλεια της και το ξερω.. αλλα εννοειτε οτι θελω να ακουσω γνωμες για το φυτικο πηλινγκ..
Άβαταρ μέλους
jull

Δημοσίευσηαπό jull » Παρ Μάιος 21, 2010 9:09 am

fofila έγραψε:Α συγνώμη δεν έχω ιδέα τι γίνεται με το ΙΚΑ. Πάντως εγώ στην δερματολόγο πληρώνω λιγότερα από ότι πλήρωνα στην αισθητικό για τον καθαρισμό. Πλέον, ειλικρινά, δεν εμπιστεύομαι καθόλου το πρόσωπό μου σε αισθητικό. Κάθε φορά υποτίθεται το πρόσωπο θα γινόταν γυαλί όπως έλεγαν και κάθε φορά τα ίδια, και να σκεφτείς ότι δεν είχα μεγάλο πρόβλημα ακμής. Ψάξτο καλά πριν κάνεις οτιδήποτε. :!: :!:

θα στο πω κι αλλιως, επειδη εδω ειναι μια συνοικια και παει κοσμος σε αυτην, αν δε μου κανει καλη δουλεια μπορω πολυ ανετα να χαλασω την φημη της στην γειτονια, καταλαβες? οποτε δεν την παιρνει να κοροιδευει τον κοσμο οπως κανουν τα μεγαλα ινστιτουτα. αυτη απο την γειτονια βγαζει το ψωμι της. τελοσπαντων δεν ειναι αυτο το θεμα μας.. :)
Άβαταρ μέλους
jull

Δημοσίευσηαπό blue rose » Παρ Μάιος 21, 2010 7:19 pm

σορυ που μπαινω σφηνα ετσι αλλα εγω εχω πολλα σπυρακια στην πλατη...και το χειμωνα πες το κρυβεις..το καλοκαιρι ομως ειναι πολυ δυσκολο...εχω παει σε δερματολογο, μου εχει δωσει θεραπεια αλλα δεν ειδα και πολλα αποτελεσματα και την αφησα..τωρα το μονο που κανω ειναι καθαρισμο με αντισηπτικο σαπουνι για να μην βγαλω και αλλα..ξερετε αν μπορω να κανω καποιου ειδους πιλινγκ για να φυγουν?? (α!! ξεχασα να αναφερω οτι ολο το χειμωνα ειχαν σχεδον εξαφανιστει και τωρα ξαναφουντωσαν :evil: )
once you lose yourself, you have two choices: find the person you used to be, or lose that person completely.
Άβαταρ μέλους
blue rose

Δημοσίευσηαπό user10819 » Δευτ Μάιος 24, 2010 12:31 pm

blue rose έγραψε:σορυ που μπαινω σφηνα ετσι αλλα εγω εχω πολλα σπυρακια στην πλατη...και το χειμωνα πες το κρυβεις..το καλοκαιρι ομως ειναι πολυ δυσκολο...εχω παει σε δερματολογο, μου εχει δωσει θεραπεια αλλα δεν ειδα και πολλα αποτελεσματα και την αφησα..τωρα το μονο που κανω ειναι καθαρισμο με αντισηπτικο σαπουνι για να μην βγαλω και αλλα..ξερετε αν μπορω να κανω καποιου ειδους πιλινγκ για να φυγουν?? (α!! ξεχασα να αναφερω οτι ολο το χειμωνα ειχαν σχεδον εξαφανιστει και τωρα ξαναφουντωσαν :evil: )

βοηθαει αν να βαζεις μπεταντιν και νερο με αλατι το βραδι προτου κοιμηθεις και να το ξεβγαλεις το πρωι αλλα αυτο πιανει μονο οταν εχεις λιγα . Αλλα θα εχει σιγουρα αποτελεσματα αν πας σε μια δερματολογο θα δεις μεγαλη διαφορα
user10819

Δημοσίευσηαπό Ελένη ('◡'✿) » Τρί Μάιος 25, 2010 1:10 pm

Μήπως εννοείς peeling με οξέα φρούτων?
"Being honest may not get you a lot of friends but it'll always get you the right ones"

John Lennon
Άβαταρ μέλους
Ελένη ('◡'✿)

Δημοσίευσηαπό Ελένη ('◡'✿) » Τρί Μάιος 25, 2010 1:11 pm

blue rose έγραψε:σορυ που μπαινω σφηνα ετσι αλλα εγω εχω πολλα σπυρακια στην πλατη...και το χειμωνα πες το κρυβεις..το καλοκαιρι ομως ειναι πολυ δυσκολο...εχω παει σε δερματολογο, μου εχει δωσει θεραπεια αλλα δεν ειδα και πολλα αποτελεσματα και την αφησα..τωρα το μονο που κανω ειναι καθαρισμο με αντισηπτικο σαπουνι για να μην βγαλω και αλλα..ξερετε αν μπορω να κανω καποιου ειδους πιλινγκ για να φυγουν?? (α!! ξεχασα να αναφερω οτι ολο το χειμωνα ειχαν σχεδον εξαφανιστει και τωρα ξαναφουντωσαν :evil: )

Απαγορεύεται το peeling στα σπυράκια. Έχω θαυματουργή μάσκα, θα την κάνω νέο τόπικ.
"Being honest may not get you a lot of friends but it'll always get you the right ones"

John Lennon
Άβαταρ μέλους
Ελένη ('◡'✿)

Επόμενο

Επιστροφή στο Beauty Call

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], Ζάχος Δόγκανος