Τώρα είναι Σάβ Απρ 29, 2017 5:36 pm

Φιλια αντρα & γυναικας

Re: Φιλια αντρα & γυναικας

Δημοσίευσηαπό artist swan_ » Τρί Ιαν 20, 2015 10:53 am

για εμενα υπαρχει φιλια μεταξυ αντρα και γυναικας. και προσωπικα μπορω να πω οτι ο δικος μου φιλος, ο "κολλητος" (αν και δεν μ αρεσει αυτη η εκφραση) μου εχει σταθει πολυ περισσοτερο απο καποια απο τις φιλες μου! γνωριζομαστε απο τα 11-12 μας και εδω και 8 χρονια περιπου ειμαστε παρα πολυ καλα μεταξυ μας. δεν εχουμε συζητηση ποτε το ενδεχομενο μιας αλλης σχεσης μεταξυ μας. δεν αποκλείω οτι μπορει να δει ο ενας τον αλλον διαφορετικα καποια στιγμη στο μελλον αλλα αν γινει αυτο απο την πλευρα μου πραγματικα θα προσπαθησω να το αποτρεψω....προτιμω να παραμεινει στην ζωη μου ως φιλος παρα να το ρισκαρω!!!!! :roll:
artist swan_

Δημοσίευσηαπό sokolatas » Τρί Ιαν 20, 2015 11:31 am

Για να την πω την αμαρτια μου θεωρω πως με καποια που μου αρεσει εξωτερικα δεν νιωθω τοσο φιλικα. Αν δω οτι δεν θελει να κανω κινηση δεν προκειται φυσικα να κανω αλλα απο την αλλη αν με καποια ειμαστε τοσο καλοι φιλοι και υπαρχει το πνευματικο δεσιμο και ειναι και ομορφη, τι αλλο να ψαξω σε μια σχεση; Οποτε, αν καποια δεν μου αρεσει εμφανισιακα, δεν μπορω να τη δω φιλικα. Αυτα.
sokolatas

Δημοσίευσηαπό sunaderfos » Κυρ Ιαν 25, 2015 11:56 pm

Aikaterini_idroxoina έγραψε:Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας αν υπάρχει φιλια μεταξύ αντρα & γυναίκας . Εγώ θεωρώ πως υπάρχει .

οι περισσοτεροι φιλοι μου ειναι αντρες ....ερχονται σπίτι μου, κοιμομαστε μαζι,πινουμε,τρωμε δεν παιζει ποτε τιποτα προκλητικό
Βεβαια καποιους τους καταλαβαινεις οτι σε σκεφτονται αλλιως.Ακόμα και ενα αστειο να πεταξει καποιος ΔΕΝ ειναι αστειο ,απλά δεν εχει το θαρρος να στο πει.
Βεβαια το κακό με τους αντρες φίλους ειναι οτι μπορει μαζι τους να περνας τελεια αλλα εχουν κοπέλες που πάντα θα ζηλευουν την σχεση σας και δεν θα αφηνουν να βλεπεστε
Για μια χαζή πατρίδα οπλίζουν τους λαούς
Δεν κάνει η ιεραρχία για τους αναρχικούς...
Άβαταρ μέλους
sunaderfos

Δημοσίευσηαπό berry. » Δευτ Φεβ 09, 2015 2:03 am

Θεωρώ ότι δεν υπάρχει. Κάποια στιγμή ο ένας θα αρχίσει να γουστάρει τον άλλο, είτε από την αρχή, είτε επειδή γοητεύτηκε από το χαρακτήρα του άλλου με τον καιρό. Μου έχει τύχει να αρχίσει να μου αρέσει φίλος μου και έχει τύχει να αρέσω εγώ σε φίλους. Ίσως να υπάρχουν κάπου στον κόσμο εξαιρέσεις, αν πχ γνωρίζονται από πολύ μικροί και νιώθουν σαν αδέρφια, αλλά από τη δική μου εμπειρία θα έλεγα πως όχι δεν υπάρχει.
berry.

Δημοσίευσηαπό BlueLingerie » Δευτ Φεβ 09, 2015 3:14 pm

Θεωρώ εντελώς αυτoνoητo πως υπάρχει. Απλά γιατί απo μια φάση της ζωής σoυ και μετά πoυ είσαι ''χoρτασμένoς" (θα ελεγα μετά την εφηβία, αλλα υπάρχoυν και στερημένoι ενήλικες) απoκλείεται να θέλεις να πηδηχτείς με ooooooλα τα άτoμα τoυ άλλoυ φύλoυ (ή τελoσπαντων τoυ φύλoυ πoυ σε ελκει). Δεν μπoρώ να φανταστώ δηλαδή oτι αυτoι πoυ λένε oτι δεν υπάρχει, πραγματι πιστευoυν πως είναι oι απαντες εν δυνάμει ταίρια και υπάρχει σεξoυαλική χημεία με oτι κινήται!!
Enjoy the power and beauty of your youth
-oh, never mind, you will not understand the power and beauty of your youth until they've faded
But trust me, in 20 years, you'll look back at photos of yourself and recall in a way you can't grasp now
How much possibility lay before you and how fabulous you really looked
Άβαταρ μέλους
BlueLingerie

Δημοσίευσηαπό arsinoe » Δευτ Φεβ 09, 2015 3:18 pm

οι ανθρωποι που ειναι φιλοι αρα ταιριαζουν εχουν μια συνδεση ψυχικη κτλ μπορει δυνατικα να εχουν και σεξουαλικη χημεια πολυ πιθανο το βρισκω, οχι απιθανο,δεν ειναι με τον καθενα ασχετο που κινειται
Come from forever and you will go everywhere
Άβαταρ μέλους
arsinoe

Δημοσίευσηαπό berry. » Τρί Φεβ 10, 2015 3:16 am

arsinoe έγραψε:οι ανθρωποι που ειναι φιλοι αρα ταιριαζουν εχουν μια συνδεση ψυχικη κτλ μπορει δυνατικα να εχουν και σεξουαλικη χημεια πολυ πιθανο το βρισκω, οχι απιθανο,δεν ειναι με τον καθενα ασχετο που κινειται

+100000
berry.

Δημοσίευσηαπό Νχος Γελεβουρδέζος » Σάβ Δεκ 31, 2016 5:26 pm

Not in a million years.
"Εις τας λεμβους υπήρξα άσσος, στα αντιτορπιλικά υστερούσα λίγο."
Άβαταρ μέλους
Νχος Γελεβουρδέζος

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Friends' Connection

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot]