Τώρα είναι Τρί Αύγ 22, 2017 9:16 am

Τι σκέφτεσαι back up

Re: Τι σκέφτεσαι back up

Δημοσίευσηαπό *Rosebud » Παρ Φεβ 17, 2017 8:13 pm

ε φέρτο λαου λαου τύπου μωρέ λέω μήπως δουλέψουμε με τον τάδε που έχει πιο καλή γνώση στο τάδε, να πάρουμε κανα βαθμό παραπάνω, οκ θα ψιλογίνει παρεξήγηση αλλα κ τι να κάνεις
ή απλά εκεί που θα το ξανασυζητήσετε ως δεδομένο φέρτο ως τετελεσμένο ευγενικά, κ καλά για αλλαγή μωρε
πραγματικά βασανο τα ομαδικα, με φιλους γνωστούς ή άκυρους, δε μπορώ κούραση
Have you got colour in your cheeks?
Do you ever get that fear that you can't shift the type that sticks around like summat in your teeth?
Are there some aces up your sleeve?
Have you no idea that you're in deep?
Άβαταρ μέλους
*Rosebud

Δημοσίευσηαπό NotMe » Παρ Φεβ 17, 2017 8:16 pm

Το μόνο που εύχομαι είναι να γίνουμε ομάδες των 3 , ώστε να πω ότι "δε πειράζει καλέ, θα πάω με τα παιδιά".
Το έτσι για αλλαγή μου είναι το πιο εύκολο να πω.
Νύχτες του Αυγούστου που μας βρήκαν μαζί
Βαθιά κρυμμένους μες το ίδιο νησί
Ποτέ δε θα 'ναι το ίδιο...

Νύχτες του Αυγούστου με φεγγάρια φιλιά
Φωτιά να καίει το σώμα
Φωτιά να παίρνει το στρώμα
Κι εμείς χαμένοι σε μια αγάπη μικρή
Δίχως επιστροφή
Άβαταρ μέλους
NotMe

Δημοσίευσηαπό Μικρη Λουλου » Παρ Φεβ 17, 2017 8:37 pm

Μέλια عسل έγραψε:
Για το άλλο που λες, απ΄το λύκειο έχω παρατηρήσει ότι αυξάνεται σταδιακά το άγχος μου για ορισμένες καταστάσεις, καμιά φορά θα έλεγα ότι φτάνω μέχρι τον πανικό. Πλέον θέλω πολύ να το αντιμετωπίσω με θεραπεία αλλά no money, no honey και απ΄το κέντρο ψυχικής υγείας της περιοχής μου δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη οπότε για την ώρα τρώγομαι.

Μελακι εχω διαφορα εντυπα σε pdf και σελιδες στο ιντερνετ με συμβουλες και τεχνικες για αυτο-βοηθεια που παρεχονται εδω απο εγκυρους φορεις ψυχολογικης υποστηριξης. Αυτα που προτεινουν ειναι ουσιαστικα μερος της προσεγγισης που συνηθως ακολουθει και ενας ψυχολογος οταν τον βλεπεις. Αν ενδιαφερεσαι να σου στειλω, πες μου.

Επισης το αλλο που θελω να σου πω ειναι οτι ταυτιζομαι με διαφορα σκηνικα που περιγραφεις, περισσοτερο σε προηγουμενα χρονια της ζωης μου οταν "εβγαινα στον κοσμο" (σταδιο στο οποιο βρισκεσαι εσυ τωρα απο ο,τι καταλαβαινω), αλλα και τωρα σε καταστασεις που για μενα ειναι εξω απο τα νερα μου. Νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο να αγχωνεσαι με καταστασεις που συναντας για πρωτη φορα και το αγχος μειωνεται σταδιακα οσο εχεις τριβη με τον εξω κοσμο. Κι εγω ας πουμε, εννοειται οτι τις πρωτες φορες που πηρα λεωφορειο ντρεπομουν να ρωτησω τον οδηγο, σε σημειο που μεχρι και στη μεση του πουθενα εχω φτασει μεσα στη νυχτα μεχρι να παρω το θαρρος να ρωτησω. Ε μετα απο 2-5-10 φορες, λυνεσαι. Το ιδιο συμβαινει και σε ολες τις παρομοιες καταστασεις που χρειαζεται να βγεις απο το comfort zone σου.
Πιστευω οτι ο καθενας νιωθει ετσι σε συγκεκριμενες καταστασεις, εξαρταται βεβαια και απο την προσωπικοτητα του καθενος, το ποσο αυτοπεποιθηση εχει κλπ. Αν εισαι φυσει ντροπαλος/αγχωδης/καπως χαμηλη αυτοπεποιθηση (οπως εγω πχ) δυσκολευεσαι λιγο παραπανω και ισως σου παρει παραπανω καιρο για να φτασεις σε ενα καλο σημειο λειτουργικοτητας.
Δε θελω να μειωσω τη σημαντικοτητα αυτων που νιωθεις, απλως θελω να σου πω οτι, αν σε κανει να νιωθεις καλυτερα, σε καταλαβαινω και προσωπικα, ο χρονος και η εμπειρια με εχουν βοηθησει. ,gr
Αγάπη μου καταστροφή, μου γελάς και χάνομαι στα μάτια σου
Μάγια μου 'κανες μα δε μου το λες

Κι όταν τα μάγια λυθούν κι εγώ θα ελευθερωθώ... να ξέρεις, αγάπη μου, πάλι κοντά σου θα'ρθω
Άβαταρ μέλους
Μικρη Λουλου

Δημοσίευσηαπό Μικρη Λουλου » Παρ Φεβ 17, 2017 8:46 pm

*Rosebud έγραψε:αυτό του έστειλα , προσπαθώντας να δείξω οτι πρώτον εγώ δεν τσακώθηκα, αυτή είχε τη διαφωνία, δεύτερον εγώ επαγγελματικά θεωρώ οτι αυτά αλίμονο συμβαίνουν σε όλες τις δουλειές και επιλύονται εύκολα, τρίτον δε θα σας δημιουργούσα τέτοιο inconvenience ούτε σε εσάς ούτε σε άλλους ανθρώπους που έχουν την ομάδα τους τελευταία στιγμή να ψάχνεστε(=όπως το ζώο), τέταρτον με χαρά δουλεύω με όλα αυτά τα παιδιά και σας ευχαριστώ για το consideration ωστόσο.

με αυτή δε ξέρω τι θα κάνω γιατί κατανοείτε πως θα είναι η μούρη της, ελπίζω να τη στρώσει λιγάκι η φασούλα τώρα

ΠΑΡΑ πολυ καλη απαντηση. Απειρως επαγγελματικη και ευγενικη και μπραβο σου. Και τι δε θα εδινα να μπορουσα κι εγω να δινω τετοιες απαντησεις, κυριως προφορικα. Τεσπα.

Καλυτερα μην της στειλεις τιποτα ασχημο, διατηρησε το επιπεδο. Θα μου εκανε τεραστια εντυπωση να σε εθαψε στον καθηγητη, σιγουρα δε θα εδιεχνε καλο για την ιδια αυτο. Πιο πιθανο να ειπε κατι του τυπου "υπηρξε ενα προβληματακι στη συνεργασια με την ταδε", τωρα βεβαια γιατι ο καθηγητης δεν προτεινε σε εκεινη να αλλαξει αλλα σε σενα, δεν ξερω, ισως να το εκανε και τυχαια ή να υπηρχε αλλος λογος που ηθελε να αφησει αυτην στην συγκεριμενη ομαδα.
Αγάπη μου καταστροφή, μου γελάς και χάνομαι στα μάτια σου
Μάγια μου 'κανες μα δε μου το λες

Κι όταν τα μάγια λυθούν κι εγώ θα ελευθερωθώ... να ξέρεις, αγάπη μου, πάλι κοντά σου θα'ρθω
Άβαταρ μέλους
Μικρη Λουλου

Δημοσίευσηαπό ZwGiaEnaOneiro » Παρ Φεβ 17, 2017 9:35 pm

εκλεισα για τατουαζ!! ,who ,who
En todo caso había un solo túnel, oscuro y solitario, el mio, el túnel en que había transcurrido mi infancia, mi juventud, toda mi vida.
Ernesto Sabato
Άβαταρ μέλους
ZwGiaEnaOneiro

Δημοσίευσηαπό ♥~♥anniw♥~♥ » Σάβ Φεβ 18, 2017 12:51 am

Τι τατου; Μεγαλο;
Καποτε ηθελα να ξεκινησω ενα μανικι, ειχα σχεδιασει κι ενα μερος του. Το αφησα μετα... Αλλα δεν το ξεχνω.

Αυριο ειναι σαββατο και θα πρεπε να κοιμαμαι μεχρι το μεσημερι. Αλλα εγω σε 3-4 ωρες θα ξυπνησω, αν κοιμηθω, γιατι πρεπει να φυγω και δεν ετοιμασα ουτε τι θα βαλω ουτε πραματα.
Άβαταρ μέλους
♥~♥anniw♥~♥

Δημοσίευσηαπό Fairylady » Σάβ Φεβ 18, 2017 1:53 am

Rosebud τι εννοείς με τον όρο "στρατηγικές συμμαχίες"?
He had a cigarette with his number on it
he gave it to me
"Do you want it?"
I knew it was wrong but I palmed it
I saved it
I waited
I called it
....................
I tried to be strong
but I lost it!!
Άβαταρ μέλους
Fairylady

Δημοσίευσηαπό Hobbit » Σάβ Φεβ 18, 2017 12:43 pm

Έχω κουραστεί μια ζωή να πεθαίνω μέσα μου και να πρέπει στους άλλους να υποκρίνομαι. Θα ήθελα να πω άντε γαμηθείτε όλοι σας, δεν μπορώ να ακούω τις μαλακίες σας, είμαι σκατά.
Έχω σιχαθεί να είμαι εγώ.
Αν αγάπησες και πόνεσες, αγάπα περισσότερο
Αν αγάπησες περισσότερο και πόνεσες περισσότερο, αγάπα ακόμα περισσότερο
Αν αγάπησες ακόμα περισσότερο και πόνεσες ακόμα περισσότερο, αγάπα περισσότερο ώσπου να μην πονάει άλλο.
Hobbit

Δημοσίευσηαπό ♥Βρεγμένη γάτα♥ » Σάβ Φεβ 18, 2017 3:13 pm

Σκέφτομαι ότι έκανα καλά που δεν πήγα με τους γονείς μου σήμερα γιατί απ' ότι κατάλαβα τσακώθηκαν κι ο πατέρας μου φώναζε και δεν το μπορώ καθόλου αυτό...γενικά δεν νιώθω και πολύ άνετα μαζί τους...

Επίσης σκέφτομαι ότι δεν ενθουσιάζομαι με το σημερινό φαγητό... ,ra
Mi vida amanecio y cada luz de mi universo se encendio...

Yo tengo perdon, yo te tengo perdon...yo tengo mas que eso...

Αγαπητό cosmopolitan, παρακαλώ να μην δημοσιευθεί καμιά απάντηση μου στο περιοδικό σε οποιοδήποτε θέμα πέραν αυτών στην ενότητα speak up. Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
♥Βρεγμένη γάτα♥

Δημοσίευσηαπό *Rosebud » Σάβ Φεβ 18, 2017 9:41 pm

Fairylady έγραψε:Rosebud τι εννοείς με τον όρο "στρατηγικές συμμαχίες"?

λίγο πολύ έχουμε διαπιστώσει πια ποιοι δουλεύουν και ποιοι το ξύνουν, οπότε στο σχηματισμό ομάδων αυτοί γενικά αποφεύγονται, ή αναλόγως το μάθημα παίρνουμε πάντα και έναν με πιο 'εξιδικευμένη' γνώση πχ μαθηματικό ή γνώστη του σοφτγουερ που θα δουλευτεί κτλ ή απλά ξέρουμε με ποιους δουλεύουμε καλά και τους προτιμούμε, στα προτζεκτ που δεν είμαστε randomly allocated τουλάχιστον( όπως σ αυτό το βαριόμοιρο ,sn )
Have you got colour in your cheeks?
Do you ever get that fear that you can't shift the type that sticks around like summat in your teeth?
Are there some aces up your sleeve?
Have you no idea that you're in deep?
Άβαταρ μέλους
*Rosebud

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Plus

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot]