Τώρα είναι Τετ Νοέμ 26, 2014 11:17 pm

Πτηση με ryanair

Πτηση με ryanair

Δημοσίευσηαπό natalia_ » Σάβ Ιούλ 20, 2013 1:03 pm

Την τεταρτη πεταω με την συγκεκριμενη εταιρεια...απλα εχω ακουσει οτι διαφοροποιειται σε σχεση με αλλες π.χ aegean..

πριν λιγο εκανα το online check in απο τι διαβασα δικαιουμαι 1 χειραποσκευη στο αεροπλανο??γενικα οποιος εχεις ταξιδεψει μπορει να μου πει καποιες πληροφοριες?
μου ειπαν οτι η τσαντα μου θα πρεπει να μπει στην χειραποσκευη διαφορετικα χρεωνεται??
Vires aquirit eundo
Άβαταρ μέλους
natalia_

Re: Πτηση με ryanair

Δημοσίευσηαπό Παράξενη. » Σάβ Ιούλ 20, 2013 1:20 pm

Θα εχεις μια χειραποσκευη και μαλιστα θα ειναι συγεκριμενων διαστασεων.Ακομα και ενα μικρο τσαντακι να εχεις θα πρεπει να μπει εκει μεσα.Ολα εκει μεσα.Αλλιως ειναι 50-60 ευρω.
Δεν προσφερουν τιποτα απολυτως πανω ουτε νερο δωρεαν.
Τι αλλο να θελεις να μαθεις?
Ταξιδευω συνεχεια με ryanair.
Eγώ την τρέλα μου τη φοράω καπέλο μεγάλε.
Δεν την αφήνω να μου γίνει θηλιά.

Και όσο για την παράγκα μου,
μόλις δω ότι πιάνει κοριούς,
ανάβω ένα σπίρτο και την καίω ...
Δεν το 'χω για τίποτα.

"Πόσο κάνει; Λέω στη μοίρα μου...
Τι χρωστάω; Τόσο μου λέει...
Πάρτα και δίνε του.

Έχω ραντεβού με την επόμενη μέρα"..
Άβαταρ μέλους
Παράξενη.

Δημοσίευσηαπό Καπετάν Μήτσος » Σάβ Ιούλ 20, 2013 1:21 pm

natalia_ έγραψε:Την τεταρτη πεταω με την συγκεκριμενη εταιρεια...απλα εχω ακουσει οτι διαφοροποιειται σε σχεση με αλλες π.χ aegean..

πριν λιγο εκανα το online check in απο τι διαβασα δικαιουμαι 1 χειραποσκευη στο αεροπλανο??γενικα οποιος εχεις ταξιδεψει μπορει να μου πει καποιες πληροφοριες?
μου ειπαν οτι η τσαντα μου θα πρεπει να μπει στην χειραποσκευη διαφορετικα χρεωνεται??

Χειραποσκευή είναι η τσάντα σου.Απλά σε λέει ότι μπορείς να κουβαλήσεις μέχρι μια τέτοια τσάντα στο αεροπλάνο.
Εάν πετύχεις σε δυσκοίλιο θα σε βάλει και να την μετρήσεις σε μια ειδική θήκη.Εάν είναι πιο μεγάλη πλερώνεις.
Μέχρι τώρα βέβαια δεν με έτυχε ποτέ κάτι τέτοιο,αλλά είδα σε άλλες εταιρίες.
Γενικά οι χαμηλού κόστους βγάζουν από αλλού. .ro
Άβαταρ μέλους
Καπετάν Μήτσος

Δημοσίευσηαπό natalia_ » Σάβ Ιούλ 20, 2013 1:29 pm

Παράξενη. έγραψε:Θα εχεις μια χειραποσκευη και μαλιστα θα ειναι συγεκριμενων διαστασεων.Ακομα και ενα μικρο τσαντακι να εχεις θα πρεπει να μπει εκει μεσα.Ολα εκει μεσα.Αλλιως ειναι 50-60 ευρω.

ναι εχω παρει την πιο μικρη βαλιτσουλα με τις ροδιτσες που υπαρχει οποτε θα χωρεσει...εκει μεσα βαζω την τσαντα μου παπουτσια ρουχα οτι θελω ετσι?δηλ δεν υπαρχει περιορισμος?
εκτος φανταζομαι απο αρωματα διαφορα υγρα λακ τζελ κτλ καλλυντικα και τετοια οπως ισχυει και στις αλλες εταιρειες για τις χειραποσκευες

επισης με τον φιλο μου δηλωσαμε +1 βαλιτσα 15κιλων που εννοειται την χρεωθηκαμε....αν δηλ ζυγιζει παραπανω πληρωνεις ανα κιλο??
Vires aquirit eundo
Άβαταρ μέλους
natalia_

Δημοσίευσηαπό goo » Σάβ Ιούλ 20, 2013 1:35 pm

Καπετάν Μήτσος έγραψε:Γενικά οι χαμηλού κόστους βγάζουν από αλλού. .ro

καλά, αυτοί σε λίγο θα χρεώνουν και τα σωσίβια
goo

Δημοσίευσηαπό Παράξενη. » Σάβ Ιούλ 20, 2013 1:36 pm

natalia_ έγραψε:
Παράξενη. έγραψε:Θα εχεις μια χειραποσκευη και μαλιστα θα ειναι συγεκριμενων διαστασεων.Ακομα και ενα μικρο τσαντακι να εχεις θα πρεπει να μπει εκει μεσα.Ολα εκει μεσα.Αλλιως ειναι 50-60 ευρω.

ναι εχω παρει την πιο μικρη βαλιτσουλα με τις ροδιτσες που υπαρχει οποτε θα χωρεσει...εκει μεσα βαζω την τσαντα μου παπουτσια ρουχα οτι θελω ετσι?δηλ δεν υπαρχει περιορισμος?
εκτος φανταζομαι απο αρωματα διαφορα υγρα λακ τζελ κτλ καλλυντικα και τετοια οπως ισχυει και στις αλλες εταιρειες για τις χειραποσκευες

επισης με τον φιλο μου δηλωσαμε +1 βαλιτσα 15κιλων που εννοειται την χρεωθηκαμε....αν δηλ ζυγιζει παραπανω πληρωνεις ανα κιλο??

Εχτρα βαλιτσα δεν εχω παρει ποτε.Αν ειναι κανα κιλο πανω δεν νομιζω να υπαρχει θεμα αλλα μη σε παρω στο λαιμο μου.Παντως η αλλη η μικρη που λεει 10 κιλα δεν μου την εχουν ζυγισει ποτε και παντα ειμαι 2-3 κιλα πανω γιατι κουβαλαω και λαπτοπ.Απο υγρα πρεπει να μην ειναι πανω απο 100 ml.Καλλυντικα μπορεις να παρεις σιγα.Απλα οχι πχ κρεμες μαλλιων,αφρολουτρα και τετοια.τα μεικ απ κτλαν ειναι κατω απο 100 ml εισαι οκ.

Κατα τα αλλα ναι οτι θες βαζεις εκει μεσα.Στο χερι πχ παντως εγω μπορουσα να κραταω ενα παλτο και αν σου πουν κατι το φορας.Παντα φοραω 200 ρουχα πανω μου .l

Δεν το 'χω για τίποτα.

Πάρτα και δίνε του.

Άβαταρ μέλους
Παράξενη.

Δημοσίευσηαπό natalia_ » Σάβ Ιούλ 20, 2013 1:39 pm

Παράξενη. έγραψε:
natalia_ έγραψε:

Εχτρα βαλιτσα δεν εχω παρει ποτε.Αν ειναι κανα κιλο πανω δεν νομιζω να υπαρχει θεμα αλλα μη σε παρω στο λαιμο μου.Παντως η αλλη η μικρη που λεει 10 κιλα δεν μου την εχουν ζυγισει ποτε και παντα ειμαι 2-3 κιλα πανω γιατι κουβαλαω και λαπτοπ.Απο υγρα πρεπει να μην ειναι πανω απο 100 ml.Καλλυντικα μπορεις να παρεις σιγα.Απλα οχι πχ κρεμες μαλλιων,αφρολουτρα και τετοια.τα μεικ απ κτλαν ειναι κατω απο 100 ml εισαι οκ.

Κατα τα αλλα ναι οτι θες βαζεις εκει μεσα.Στο χερι πχ παντως εγω μπορουσα να κραταω ενα παλτο και αν σου πουν κατι το φορας.Παντα φοραω 200 ρουχα πανω μου .l

χαχαχα ειναι και καλοκαιρι που να τα φορεσω.....παντως σε ρωτησα για τα καλλυντικα γιατι μια ηλιθια καποτε μου ειχε πεταξει στην aegean ολοκληρη ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ συλλογη και ειχα παθει σοκ...δεν τα ηξερα τοτε αστα...νομιζω μεχρι και λιπ γκλος επειδη ηταν ΥΓΡΟ ειχε πεταξει.... .f .f και ειχα 5 λεπτα θα εχανα το αεροπλανο και αναγκαστικα τα αφησα...αλλιως μου ελεγε δεν μπορειτε να περασετε τον ελεγχο....ασε ουφ τι θυμηθηκα ,ho ,ho
Vires aquirit eundo
Άβαταρ μέλους
natalia_

Δημοσίευσηαπό ♥~♥anniw♥~♥ » Σάβ Ιούλ 20, 2013 1:49 pm

τα καλλυντικα αν ειναι κατω απο 100 ml δεν μπορουν να στα παρουν. Κανονικα βεβαια πρεπει να τα βαζεις ολα σε κατι ειδικες σακουλες που σφραγιζουν.
η ραιαν ειναι πιο σπαστικη σε συγκριση με την ιζι τζετ πχ. αν δεν χωραει η βαλιτσα στη θηκες ξεχνα το, εχω δει να μη χωρανε οι ροδες καλα, και αυτος που ειχε τη βαλιτσα τις εσπασε ! για να την παρει μαζι του. Εγω κρατουσα το παλτο γιατι το χα βγαλει στον ελεγχο και βαριομουν να το ξαναβαλω και να το ξαναβγαζω στο αεροπλανο, και μου λεει 'δε θα μπεις κρατωντας και την τσαντα και το παλτο' :?
Μην ξεχασεις να κανεις τσεκ ιν! 60-70 ευρω...
Άβαταρ μέλους
♥~♥anniw♥~♥

Δημοσίευσηαπό Παράξενη. » Σάβ Ιούλ 20, 2013 2:02 pm

Και ξερεις μετα τα κρατανε αυτες ολα αυτα για τον εαυτο τους .@
Και οντως αν ειναι κατω απο 100 μλ δεν στο παιρνουν απλα τα βαζουν σε ειδικα σακουλακια.
Εμενα μου κρατησαν το μαλακτικο της apivita.

Εμενα παντως αννιω με το παλτο αφορετο με αφησαν κανονικα και περασα.
Στην φιλη μου που ειχε ενα αρκουδακι στην βαλιτσα την εβαλαν να βαλει την βαλιτσα στην ειδικη θηκη και δεν χωρουσε.Εγω ειχα ηδη περασει οποτε βγαζει το αρκουδακι το παιρνω εγω στο χερι και φευγω κυρια στο αεροπλανο .l

Δεν το 'χω για τίποτα.

Πάρτα και δίνε του.

Άβαταρ μέλους
Παράξενη.

Δημοσίευσηαπό Γιωτεξ ღ » Τρί Ιούλ 23, 2013 12:36 pm

Να ρωτησω και γω κατι.
Εκλεισα με ραιαν και εβαλα μια αποσκευη 15κιλη,πρεπει να εχει συγκεκριμενες διαστασεις η βαλιτσα μου?Γιατι ψαχνω στο σαιτ και λεει μονο για τη χειραποσκευη.
Επισης,οσον αφορα τη χειραποσκευη,θεωρειται τετοια η τσαντα ωμου πχ?Γιατι θα την παρω στο αεροπλανο,θα εχω μεσα ταυτοτητα,τα εισιτηρια κλπ.
Τελος,με τα καλλυντικα τι παιζει?Απλα να ειναι λιγοτερα των 100 ml?Που θα ειναι σιγουρα δηλαδη.Α,αρωμα μπορω να παρω μαζι?
Αυτα τα ολιγα ,f
Εικόνα
-together?-forever.
Εικόνα

'Cause all of me,loves all of you.Love your curves and all your edges,all your perfect imperfections.Give your all to me,I'll give my all to you.You're my end and my beginning,even when I lose I'm winning.'Cause I give you all of me,and you give me all of you...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Γιωτεξ ღ

Επόμενο

Επιστροφή στο Plus

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot]