Τώρα είναι Σάβ Απρ 29, 2017 5:36 pm

Περίπλοκες Καταστάσεις

Περίπλοκες Καταστάσεις

Δημοσίευσηαπό Elli14 » Δευτ Φεβ 06, 2017 2:13 am

Το καλοκαίρι του 2012 (ναι, τόσο πίσω) γνωρίστηκα με έναν τύπο. Μου άρεσε πολύ, αλλά αυτός ήθελε μόνο σεξ σε μια φάση που εγώ ήθελα ξεκάθαρα σχέση, οπότε με εξαίρεση 1 φάσωμα και μια φορά προκαταρκτικά δεν έγινε κάτι. Έκτοτε κρατήσαμε μια επαφή εξ αποστάσεως, μέσω fb, η οποία κινιόταν σε διάφορους τόνους, από απλή φιλική κουβέντα ή ακόμα και υποστήριξη σε δύσκολες φάσεις μας μέχρι ξεκάθαρες σεξουαλικές προτάσεις από πλευράς του που κυρίως επειδή ήμουν σε σχέση έπεφταν στο κενό και οδηγούσαν συχνά σε μεταξύ μας καβγάδες. Να πω εδώ ότι πάντα αυτός στέλνει.
Τις τελευταίες μέρες μιλάμε πάλι και η συζήτηση έχει πάει αλλού. Είμαστε ειλικρινείς μεταξύ μας. Αυτός θέλει σταθερά μόνο σεξ κι εγώ θέλω να τελειώνω με αυτό το απωθημένο ετών και να κάνω σεξ μαζί του.
Πρόβλημα 1ο: Εδώ και 3,5 χρόνια είμαι σε μια τέλεια σχέση με έναν υπέροχο άνθρωπο. Φυσικά, αν συμβεί κάτι με τον άλλον, δεν θα πω τίποτα στον σύντροφο μου, διότι δεν θα σημαίνει τίποτα, αλλά φοβάμαι και μη γίνει καμιά στραβή και το μάθει και πώς θα διαχειριστώ τις τύψεις μου. Φυσικά, η απιστία είναι κάτι που δεν έχω ξανακάνει.
Πρόβλημα 2ο: Αν αποφασίσω να κάνω κάτι με τον τύπο, θα ήθελα να τον συναντήσω σε ένα ουδέτερο περιβάλλον, για να διαπιστώσω αν μου αρέσει ακόμα. Εκείνος όμως την προηγούμενη φορά που του είπα να βρεθούμε για έναν καφέ το απέφυγε. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς σκέφτεται! Δεν σκέφτεται το αντίστροφο, αν δλδ δεν του αρέσω εγώ πια; Έχουμε να ιδωθούμε 4,5 χρόνια.
Elli14

Re: Περίπλοκες Καταστάσεις

Δημοσίευσηαπό Hobbit » Δευτ Φεβ 06, 2017 8:58 am

Με έναν υπέροχο άνθρωπο αλλά θα τον κοροϊδέψεις λίγο.
Αν αγάπησες και πόνεσες, αγάπα περισσότερο
Αν αγάπησες περισσότερο και πόνεσες περισσότερο, αγάπα ακόμα περισσότερο
Αν αγάπησες ακόμα περισσότερο και πόνεσες ακόμα περισσότερο, αγάπα περισσότερο ώσπου να μην πονάει άλλο.
Hobbit

Δημοσίευσηαπό antihero » Δευτ Φεβ 06, 2017 11:55 am

Τις τυψεις θα τις εχεις αν θα το μαθει οχι αν θα το κανεις.Μαλιστα..
Δεν βλεπω καμια περιπλοκη κατασταση,απλα εισαι πουτανα.
End of story
I mean to behave but there are too many other options...
Άβαταρ μέλους
antihero

Δημοσίευσηαπό away » Κυρ Φεβ 12, 2017 4:21 pm

Προχώρα άφοβα. Τίποτα δεν αξίζει όσο ένα καλό, απελευθερωτικό γαμήσι! Αυτά θα θυμάσαι μετά από 20 χρόνια...
The Sun is One and One is Me.
With the Middle Eye of Shiva, the Eye of Horus and the Horn of the Unicorn, I perceive the unspeakable.
As the Goat, Ι am a Man; earthly, human, greedy seeker after the satisfaction of desire.
The naked female body is the playground where I prey.
Άβαταρ μέλους
away

Δημοσίευσηαπό Η Κλωθώ » Δευτ Φεβ 13, 2017 2:13 pm

away έγραψε:Προχώρα άφοβα. Τίποτα δεν αξίζει όσο ένα καλό, απελευθερωτικό γαμήσι! Αυτά θα θυμάσαι μετά από 20 χρόνια...

Και πως ξέρουμε ρε συ αν το γαμήσι θα είναι καλό; Και αν αυτά που θα θυμόμαστε είναι τα γαμήσια ζήτω που καήκαμε.
Η Κλωθώ

Δημοσίευσηαπό Soulseller » Σάβ Φεβ 18, 2017 12:54 am

away έγραψε:Προχώρα άφοβα. Τίποτα δεν αξίζει όσο ένα καλό, απελευθερωτικό γαμήσι! Αυτά θα θυμάσαι μετά από 20 χρόνια...

Απελευθερωτικό. Μεγάλη λέξη. Τα σέβη μου.
Άβαταρ μέλους
Soulseller

Δημοσίευσηαπό away » Σάβ Φεβ 18, 2017 7:31 pm

Η Κλωθώ έγραψε:Και πως ξέρουμε ρε συ αν το γαμήσι θα είναι καλό;

By trial and error

Η Κλωθώ έγραψε:Και αν αυτά που θα θυμόμαστε είναι τα γαμήσια ζήτω που καήκαμε.

Μάλλον δεν θα ΄ταν αρκετά...
The Sun is One and One is Me.
With the Middle Eye of Shiva, the Eye of Horus and the Horn of the Unicorn, I perceive the unspeakable.
As the Goat, Ι am a Man; earthly, human, greedy seeker after the satisfaction of desire.
The naked female body is the playground where I prey.
Άβαταρ μέλους
away

Δημοσίευσηαπό Elli14 » Κυρ Φεβ 19, 2017 4:26 pm

antihero έγραψε:Τις τυψεις θα τις εχεις αν θα το μαθει οχι αν θα το κανεις.Μαλιστα..
Δεν βλεπω καμια περιπλοκη κατασταση,απλα εισαι πουτανα.
End of story

Τις τύψεις μπορεί να τις έχω έτσι κι αλλιώς είτε το μάθει είτε όχι. Το πρόβλημά μου είναι αν θα μπορέσω να τις διαχειριστώ.

Δεν έχω ξανααπατήσει σύντροφό μου κι έχω πολύ άγχος. Εκτός αυτού φοβάμαι ότι μπορεί να μου προκύψουν συναισθήματα με το συγκεκριμένο άτομο δεδομένου του ότι έχουμε μιλήσει αρκετά και δεν είναι απλά ένας τύπος που μου γυάλισε...
Elli14

Επιστροφή στο Love Stories

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot]