Τώρα είναι Δευτ Σεπ 25, 2017 7:02 pm

θα εκραγώ μέσα μου.

θα εκραγώ μέσα μου.

Δημοσίευσηαπό crazyelena » Δευτ Απρ 17, 2017 6:01 pm

Καλησπέρα, χρόνια πολλά, ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ. Είμαι νέα στο φόρουμ.
θα ήθελα να εξομολογηθώ πως νιωθω γιατίθα σκάσω και δεν μπορώ να τα μοιραστώ με κανένα δικό μου.
Φοβάμαι μην με κοροιδέψετε. :roll:
Είμαι έτοιμη να σκάσω ειλικρινά. Είμαι σε σχέση εδώ και 7 χρόνια. Τα έφτιαξα μαζί του όταν ημουν 18 χρονών, αυτός ήταν φοιτητής και εγώ μαθήτρια. Οπότε αποφασήσαμε να τα φτιάξουμε απο απόσταση (είμαστε απο την ίδια πόλη). Αργότερα, πέρασα και εγώ σε μια σχολή αλλά σε αλλη πόλη απο αυτή που σπούδαζε αυτός και ετσι συνεχίσαμε την σχεση μας. Μετά από 4 χρόνια γύρισα στον τόπο μου και ηταν όλα υπεροχα. Πέρισι αποφασίσαμε να αρραβωνιαστούμε ώστε να μείνουμε μαζί. Και έτσι και έγινε. Ολα καλά μέχρι εδώ. Οι γονείς μου τον λατρεύουν σαν γιο τους, δεν θελουν να χωρίσω ποτέ μαζι του και φυσιολογικό το βρίσκω.
Το πρόβλημα ποιο είναι?
Πριν 2 χρόνια το Αγόρι μου έγινε κολλητός με ένα καταπληκτικό παιδί, το οποίο ειναι απο Αθήνα και έρχεται για σεζόν στο νησι μας καθε καλοκαίρι. Εμένα μαρεσε που κάνει παρέα μαζι του και με κατι αλλα παιδια γιατι ειναι ολοι καλα παιδια. Περισι δεθηκα και εγω με αυτο το παιδι. Βγαιναμε συνεχεια μαζι, μας καλουσε συνεχεια σπιτι του και δεθηκαμε πολυ παρα πολυ ακομα και με τουσ φιλους του δεθηκαμε και γιναμε μια παρεα. Ποτε μου δεν κοιταξα κανεναν απο αυτους. Ακομα και οταν σπουδαζα ποτε μου δεν κοιταξα πονηρα κανεναν.
Λοιπον, φετος πριν λιγους μηνες. Ειδα ενα ονειρο με το παιδι αυτο που ανεφερα, ειδα οτι ηρθε πισω στο νησι και αγκαλιαζομασταν(ερωτικα) :o απο τοτε τον σκεφτομουν πολλες φορες λιγο ερωτικα αλλα παντα το ελεγχα αφου δεν ηταν εδω και δεν υπηρχε θεμα.
Τωρα το πασχα ηρθε στο νησι και εγινε επανασυνδεση με ολη την παρεα. Βγαιναμε καθε βραδυ μαζι ολοι μας.
Μου ειπε οτι εχει σχεση εδω και 2 εβδομαδες(και εχασα την γη απο τα ποδια μου, πηγα στο μπανιο του μπαρ και εκλεγα) οταν με αγκαλιαζε ανατριχιαζα. Δεν μπορουσα να παρω τα ματια του απο πανω μου. Του ελεγα συνεχεια οτι μου ελειψε πολυ. Και δεν το σχολιασε. Και χτες βραδυ που βγηκαμε γιατι εφυγε σημερα χορευαμε ολο το βραδυ και αγκαλιαζομασταν (φιλικα) και μου ερχοταν να βαλω τα κλαματα. Με κοιτουσε συνεχεια αλλα σιγουρα φιλικα.Του ειπα οτι θα μου λειψει πολυ και μου ειπε οτι πρεπει να φυγει εχει δουλειες και πρεπει να δει αν θα συνεχιστει η σχεση του με την κοπελα. Ουτε το ονομα της δεν ρωτησα, δεν μπορουσα να μαθω λεπτομεριες θα εσκαγα.
Δε ξερω τι εχω παθει πρωτη φορα νιωθω ετσι για καποιον τοσο πολυ. Προσπαθω να το κρατησω μεσα μου να μην φανερωθει τιποτα και να μη καταλαβει κανεις τιποτα. Το αγορι μου ειναι ενας αγγελος δεν θελω να τον πληγωσω. Ουτε την φιλια τους. Δεν ειμαι πουτανα, δεν θα εκανα ποτε τιποτα μαζι του ακομα και αν μου δινονταν η ευκαιρία. Νιωθω οτι ολο αυτο που αρχιζω να νιωθω γι αυτον θα εκραγει μεσα μου. Δεν τρωω πλεον, ειμαι πολυ στεναχωριμενη εχασα 3 κιλα μεσα σε μια εβδομαδα. Καθε μερα κλαιω. Δεν θελω να νιωθω τιποτα ερωτικο γι αυτον και απορω πως το επαθα αυτο εγώ. Εχει τον καλυτερο χαρακτηρα, εχει αρχες , συμπληρωνει το εγω μου αυτος ο ανθρωπος. Σκεφτομαι σε ενα μηνα που θα ξανερθει για ολο το καλοκαιρι, να μην τον ξαναδω να τον αποφευγω να μην πηγαινω μαζι τους πουθενα. να χαθω απο την ζωη του γιατι θα με πνιξει ολο αυτο που αρχιζω να νιωθω για αυτον και θα με πνιξουν οι τυψεις οι οποιες ηδη με πνιγουν.
πως εμπλεξα ετσι? Θελω να μαι καλα με το αγορι μου. Προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου οτι ειναι ενας ενθουσιασμος και κατι πλατωνικο.
Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο αλλα ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου αφου δεν μπορω να το μοιραστω με καμια φιλη μου γιατι ειμαι σιγουρη οτι θα με κοιροιδεψουν και θα με βρισουν. Φοβαμαι πολυ.
Ελπιζω να μη με κοροιδεψετε κι εσεις. :roll:
crazyelena

Re: θα εκραγώ μέσα μου.

Δημοσίευσηαπό Παράξενη. » Δευτ Απρ 17, 2017 6:40 pm

ερωτευτηκες.Και ειναι πολυ φυσιολογικο.
Δεν υπαρχουν πολλα πραγματα να κανεις.
Εδω ταιριαζει το 'ή καντα ολα λιμπα ή σκασε και κολυμπα'
Αν εχεις ηδη αποφασισει οτι θα παραμεινεις με τον δικο σου,κουραγιο.Λογικα καποια στιγμη θα σου περασει ο ερωτας για τον αλλο.
Οι σχεσεις ειναι δυσκολες,ειναι πολυ λογικο ειδικα μετα απο χρονια σχεσης να νιωσεις πραγματα για καποιον αλλον.Αλλα πρεπει να επιλεξεις τι ειναι πιο σημαντικο για σενα τελικα.
«…οι μόνοι άνθρωποι που υπάρχουν για μένα είναι οι τρελοί, αυτοί που είναι τρελοί για ζωή, τρελοί για κουβέντα, τρελοί να σωθούν, αυτοί που ποτέ δεν χασμουριούνται ή λένε ένα κοινότοπο πράγμα, αλλά που καίγονται, καίγονται, όμοιοι με τις κίτρινες μυθικές φωτιές των ρωμαϊκών πυρσών, εκπυρσοκροτώντας σαν πυροτεχνήματα ανάμεσα στ’ άστρα και στη μέση, βλέπουμε το μπλε φως του πυρήνα τους να σκάει κι ο καθένας κάνει: “Αααα!”».
Άβαταρ μέλους
Παράξενη.

Δημοσίευσηαπό Μικρη Λουλου » Δευτ Απρ 17, 2017 7:01 pm

Ο φιλος σου που ηταν? Το καλοκαιρι δε θα ειναι μαζι σας? Γενικα πώς ειστε με το φιλο σου? Νιωθεις ακομα ερωτευμενη, κανετε σχεδια για το μελλον, υπαρχει "εξελιξη" στη σχεση ή εχετε βαλτωσει?

Ισως και να ειναι ενας ενθουσιασμος φιλικος για το συγκεκριμενο ατομο που το μπερδευεις με ερωτικο ενδιαφερον. Η μπορει οντως να εχεις ερωτευτει.
Αν πιστευεις οτι αγαπας ακομα το φιλο σου και θελεις να ειστε μαζι, εστιασε στη ζωη σου μαζι του. Και λογικα σε λιγο καιρο το αλλο θα καταλαγιασει ή θα συνειδητοποιησεις οτι τελικα δεν ηταν καν ερωτικα αυτα που ενιωθες.
Αγάπη μου καταστροφή, μου γελάς και χάνομαι στα μάτια σου
Μάγια μου 'κανες μα δε μου το λες

Κι όταν τα μάγια λυθούν κι εγώ θα ελευθερωθώ... να ξέρεις, αγάπη μου, πάλι κοντά σου θα'ρθω
Άβαταρ μέλους
Μικρη Λουλου

Δημοσίευσηαπό crazyelena » Δευτ Απρ 17, 2017 7:23 pm

Παράξενη. έγραψε:ερωτευτηκες.Και ειναι πολυ φυσιολογικο.
Δεν υπαρχουν πολλα πραγματα να κανεις.
Εδω ταιριαζει το 'ή καντα ολα λιμπα ή σκασε και κολυμπα'
Αν εχεις ηδη αποφασισει οτι θα παραμεινεις με τον δικο σου,κουραγιο.Λογικα καποια στιγμη θα σου περασει ο ερωτας για τον αλλο.
Οι σχεσεις ειναι δυσκολες,ειναι πολυ λογικο ειδικα μετα απο χρονια σχεσης να νιωσεις πραγματα για καποιον αλλον.Αλλα πρεπει να επιλεξεις τι ειναι πιο σημαντικο για σενα τελικα.

Εγώ θα επιλέξω το να σκάσω και να κολυμπήσω, δεν πρόκειται να αφήσω το αγόρι μου έχουμε περάσει τόσα και τόσα δεν μπορώ να τον αφήσω και δεν θα έκανα ποτέ κάτι με τον άλλον ακόμα και Αν μου δίνονταν η ευκαιρία πραγματικά.. απλά με πνιγεί όλο αυτό σε άσχημο βαθμό.
crazyelena

Δημοσίευσηαπό crazyelena » Δευτ Απρ 17, 2017 7:28 pm

Μικρη Λουλου έγραψε:Ο φιλος σου που ηταν? Το καλοκαιρι δε θα ειναι μαζι σας? Γενικα πώς ειστε με το φιλο σου? Νιωθεις ακομα ερωτευμενη, κανετε σχεδια για το μελλον, υπαρχει "εξελιξη" στη σχεση ή εχετε βαλτωσει?

Ισως και να ειναι ενας ενθουσιασμος φιλικος για το συγκεκριμενο ατομο που το μπερδευεις με ερωτικο ενδιαφερον. Η μπορει οντως να εχεις ερωτευτει.
Αν πιστευεις οτι αγαπας ακομα το φιλο σου και θελεις να ειστε μαζι, εστιασε στη ζωη σου μαζι του. Και λογικα σε λιγο καιρο το αλλο θα καταλαγιασει ή θα συνειδητοποιησεις οτι τελικα δεν ηταν καν ερωτικα αυτα που ενιωθες.

Το αγόρι μου μαζί μου ήταν απλά προσπαθώ να μην δείξω τίποτα δεν θα άφηνα να εκλδήλωθει τίποτα. Και δεν κατάλαβε κάτι γιατί ξέρει ότι έχω αριστες σχεσεις μαζί του. Θα ξαναέρθει σε ένα μήνα για όλο το καλοκαίρι. Απλά δεν ξέρω πως να αποφεύγω να βγαίνω μαζί του, τι δικαιολογία να λέω στο αγόρι μου όταν μου ζητάει να βγαίνω μαζί τους; :-(
Με το αγόρι μου στα σχέδια μας είναι ο γάμος σε 3-4 χρόνια έτσι λέγαμε.
Όσο με πνιγεί όλο αυτό εδώ και 1 εβδομάδα δηλαδή από όταν τον είδα είμαι απόμακρη από το αγόρι μου αποφεύγω να κάνουμε έρωτα και προσπαθώ να του δείχνω ότι είμαι καλά μαζί του . Το θέατρο του παραλόγου.
crazyelena

Δημοσίευσηαπό Όλλη_Καζά » Τρί Μάιος 30, 2017 7:28 pm

Γεια♡
Απαντάω λιγο αργα και ελπίζω να είσαι καλύτερα...1. Δεν υπαρχει λογος ουτε να σε κοροϊδέψει ουτε να σε βρίσει κάνεις. Απλα ηρέμησε λιγο. Εχω περασει κ εγω κατι αντίστοιχο και μπορω να σου πω εμπειρικά οτι το καλύτερο που εχεις να κάνεις για τον εαυτό σου πανω απο ολα ειναι οπως πολυ σωστά είπες να κόψεις καθε επαφή. Προτίμησε να βγαίνεις με αλλη παρεα ή να ζητήσεις απο το αγόρι σου να κάθεστε πιο πολυ σπιτι ή να βγαίνετε μονοι σας. Το πρώτο καλοκαιρι μ αυτον στο νησί θα ειναι δύσκολο σε νιωθω τόσο τόσο τόσο τόσο πολυ. Κ εγω μια απο τα ίδια ερωτευμένη με το αγόρι μια φίλης μου ήμουν και το ξεπερασα ξερω γω σε 2 εβδομάδες απο τοτε που αποφάσισα πως πρέπει να τον ξεχάσω. Απλα κοψε καθε επαφη. Προσπάθησε να βγαίνεις με αλλες φιλες σου ξερω γω που υποθέτω πως έχεις στο νησι. Οποτε δεν θα χρειαστεί να τον βλέπεις. Οσο σκληρό κ αν ακούγεται ματια που δεν βλέπονται γρήγορα ξεχνιούνται. Οποτε σε πρώτη φαση αυτο. Και μετα αναλογισου τι ειχε να γίνει αν μαθευοταν. Θα εχανες πρωτα απο ολα εναν άνθρωπο ο οποιος ουσιαστικά ειναι το μέλλον σου και εχετε περάσει πολύ δυσκολότερες καταστάσεις οπως η αποσταση κ όμως μείνατε μαζι. Γιατι να τα τινάξεις ολα στον αερα για ενα ρομάντζο το οποίο μονο θα σε καταστρέψει και μετα στα ματια τον άλλων θα εχεις την ταμπέλα η καραπουτανα (συγγνώμη προφανώς δεν το εννοώ, εγω μαζι σου ειμαι♡ και ξερω οτι δεν θα το εκανες)
Απλα αυτο. Χαλάρωσε περνα περισσότερο χρονο με το αγόρι σου και αλλαξε παρέες. Θα βοηθήσει πίστεψέ με ❤❤❤❤
Όλλη_Καζά

Επιστροφή στο Family Guys

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], fly