Τώρα είναι Δευτ Σεπ 25, 2017 6:54 pm

Ερωτήσεις Υγείας

Re: Ερωτήσεις Υγείας

Δημοσίευσηαπό Παράξενη. » Παρ Αύγ 11, 2017 7:16 am

sail έγραψε:
NotMe έγραψε:Αν σου είχε βάλει 2 φέτες ψωμί την ημέρα, θα ανησυχούσες;

η αλήθεια είναι οτι μου έχει βάλει και ανησυχώ . 2 φέτες ψωμί κάθε απόγευμα, οπότε τρώω μόνη μου παξιμάδια αντί το ψωμί, μέχρι να γυρίσει απ την άδειά του και να τα συζητήσω όλα αυτά.

Παρεξηγημένη τροφή ναι, αλλά πιστεύω οτι τα περισσότερα φαγητά σε μεγάλη ποσόητα , θα κάνουν κακό. Ε 16 αυγά την εβδομάδα δεν τα λες μικρή ποσότητα.
Ίσως να βάζω ένα ασπράδι και 1 αυγό, μέχρι να επιστρέψει .

και περα απο αυτο ε ποσα αυγα να φας πια?Αν τρως καθε μερα απο 2 αυγα θα τα σιχαθεις στο τελος.
«…οι μόνοι άνθρωποι που υπάρχουν για μένα είναι οι τρελοί, αυτοί που είναι τρελοί για ζωή, τρελοί για κουβέντα, τρελοί να σωθούν, αυτοί που ποτέ δεν χασμουριούνται ή λένε ένα κοινότοπο πράγμα, αλλά που καίγονται, καίγονται, όμοιοι με τις κίτρινες μυθικές φωτιές των ρωμαϊκών πυρσών, εκπυρσοκροτώντας σαν πυροτεχνήματα ανάμεσα στ’ άστρα και στη μέση, βλέπουμε το μπλε φως του πυρήνα τους να σκάει κι ο καθένας κάνει: “Αααα!”».
Άβαταρ μέλους
Παράξενη.

Δημοσίευσηαπό Hobbit » Παρ Αύγ 11, 2017 11:06 am

Στη μαμά μου η γιατρός μας της έχει πει αν μπορεί να τρώει τουλάχιστον 2 αυγά τη μέρα. Και είναι μεγάλη γυναίκα, αλλά όταν κάνεις ισορροπημένη διατροφή δεν υπάρχει θέμα.
Αν αγάπησες και πόνεσες, αγάπα περισσότερο
Αν αγάπησες περισσότερο και πόνεσες περισσότερο, αγάπα ακόμα περισσότερο
Αν αγάπησες ακόμα περισσότερο και πόνεσες ακόμα περισσότερο, αγάπα περισσότερο ώσπου να μην πονάει άλλο.
Hobbit

Δημοσίευσηαπό sail » Δευτ Αύγ 28, 2017 8:48 pm

νομίζω μου δημιουργει πρόβλημα δυσκοιλιότητας η διαιτά μου. Δεν μου εχει καθόλοθ όσπρια, γενικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα αλλά τώρα νιώθω την κοιλιά μου μπαλόνι.
Φταίει αυτό? ή δεν κάνω κάτι άλλο σωστα?
sail

Δημοσίευσηαπό Fairylady » Τρί Αύγ 29, 2017 6:18 pm

Παρατηρώ πως τους τελευταίους μήνες χάνω πολλές τρίχες στο μπάνιο . Πήγα στην δερματολόγο , με είδε στον φακό και μου είπε πως δεν έχω θέμα , αυτές που χάνονται , ξαναβγαίνουν , αλλά για να βοηθηθω λίγο να ψεκάζω με ένα σπρευ που θα μου φτιάξει η φαρμακοποιός 3-4 ψεκασμούς την μέρα . Πήγα τώρα και το πήρα που το χα παραγγείλει και μου είπε ότι έχει και λίγο κορτιζόνη μέσα και ξενέρωσα . Σκέφτομαι να μην το βάλω και το πλήρωσα 45 ευρώ . .d Ποσό κορτιζόνη να έχει πια μέσα ; είμαι κωλοστρα Τελικά .πες μου κάτι παράξενη και συ ! ,flo
He had a cigarette with his number on it
he gave it to me
"Do you want it?"
I knew it was wrong but I palmed it
I saved it
I waited
I called it
....................
I tried to be strong
but I lost it!!
Άβαταρ μέλους
Fairylady

Δημοσίευσηαπό Παράξενη. » Τρί Αύγ 29, 2017 11:24 pm

Fairylady έγραψε:Παρατηρώ πως τους τελευταίους μήνες χάνω πολλές τρίχες στο μπάνιο . Πήγα στην δερματολόγο , με είδε στον φακό και μου είπε πως δεν έχω θέμα , αυτές που χάνονται , ξαναβγαίνουν , αλλά για να βοηθηθω λίγο να ψεκάζω με ένα σπρευ που θα μου φτιάξει η φαρμακοποιός 3-4 ψεκασμούς την μέρα . Πήγα τώρα και το πήρα που το χα παραγγείλει και μου είπε ότι έχει και λίγο κορτιζόνη μέσα και ξενέρωσα . Σκέφτομαι να μην το βάλω και το πλήρωσα 45 ευρώ . .d Ποσό κορτιζόνη να έχει πια μέσα ; είμαι κωλοστρα Τελικά .πες μου κάτι παράξενη και συ ! ,flo

αμαν μωρε και αυτοι οι δερματολογοι.Σου λεει απο την μια δεν εχεις θεμα και απο την αλλη σε βαζει να παρεις σπρευ με 45 ευρω?Τι εχει μεσα?εχεις το χαρτι?ποσο γρ κορτιζονη?
«…οι μόνοι άνθρωποι που υπάρχουν για μένα είναι οι τρελοί, αυτοί που είναι τρελοί για ζωή, τρελοί για κουβέντα, τρελοί να σωθούν, αυτοί που ποτέ δεν χασμουριούνται ή λένε ένα κοινότοπο πράγμα, αλλά που καίγονται, καίγονται, όμοιοι με τις κίτρινες μυθικές φωτιές των ρωμαϊκών πυρσών, εκπυρσοκροτώντας σαν πυροτεχνήματα ανάμεσα στ’ άστρα και στη μέση, βλέπουμε το μπλε φως του πυρήνα τους να σκάει κι ο καθένας κάνει: “Αααα!”».
Άβαταρ μέλους
Παράξενη.

Δημοσίευσηαπό lavender » Πέμ Αύγ 31, 2017 9:21 pm

τον τελευταίο μήνα όποτε τρώω γαλακτοκομικά νιώθω ένα απίστευτο φούσκωμα. γίνεται να απέκτησα ξαφνικά δυσανεξία στα γαλακτοκομικά;
....θα γνωρίσουμε νέους εξαίσιους ανθρωπους που θα μας αντιληφθούν και θα μας συγχωρέσουν. Μόνο να αγαπάμε, οσο αγαπάμε θα ζούμε χρόνια πολλά και ευτυχισμένα!
Άβαταρ μέλους
lavender

Δημοσίευσηαπό goo » Πέμ Αύγ 31, 2017 9:29 pm

lavender έγραψε:τον τελευταίο μήνα όποτε τρώω γαλακτοκομικά νιώθω ένα απίστευτο φούσκωμα. γίνεται να απέκτησα ξαφνικά δυσανεξία στα γαλακτοκομικά;

Το άρθρο λεει πως είναι κάτι που μπορεί να συμβεί
https://www.everydayhealth.com/news/can ... ater-life/

Εάν δεν συντρέχει κάποιος άλλος λόγος που προκαλεί αυτή την αντίδραση, ίσως οφείλεται πράγματι σε δυσανεξία στη λακτόζη.
goo

Δημοσίευσηαπό Παράξενη. » Παρ Σεπ 01, 2017 12:10 pm

lavender έγραψε:τον τελευταίο μήνα όποτε τρώω γαλακτοκομικά νιώθω ένα απίστευτο φούσκωμα. γίνεται να απέκτησα ξαφνικά δυσανεξία στα γαλακτοκομικά;

ρε συ και εγω δεν ειχα προβλημα ποτε με γαλα και πριν κανα χρονο που ηπια 2 φορες ειχα πεθανει στον πονο και υπεθεσα ηταν απο αυτο.Αλλα με γιαουρτι,φετα κτλ δεν εχω θεμα.
Άβαταρ μέλους
Παράξενη.

Δημοσίευσηαπό lavender » Παρ Σεπ 01, 2017 12:28 pm

Παράξενη. έγραψε:

ρε συ και εγω δεν ειχα προβλημα ποτε με γαλα και πριν κανα χρονο που ηπια 2 φορες ειχα πεθανει στον πονο και υπεθεσα ηταν απο αυτο.Αλλα με γιαουρτι,φετα κτλ δεν εχω θεμα.

θα το παρατηρήσω προσεχτικά από εδώ κ πέρα.
....θα γνωρίσουμε νέους εξαίσιους ανθρωπους που θα μας αντιληφθούν και θα μας συγχωρέσουν. Μόνο να αγαπάμε, οσο αγαπάμε θα ζούμε χρόνια πολλά και ευτυχισμένα!
Άβαταρ μέλους
lavender

Δημοσίευσηαπό Η Κλωθώ » Παρ Σεπ 01, 2017 1:46 pm

Ναι συμβαίνει. Πάντα έπινα πολύ γάλα. Κάποτε χωρίς να αλλάξω ιδιαίτερα τη διατροφή μου απέκτησα κοιλιά εγκυμονούσας. Τελικά ήταν δυσανεξία στη λακτόζη. Οι περισσότεροι στην ενηλικίωση την αποκτούν. Από τότε μόνο φρι λακτ και η κοιλιά είναι πλάκα.
Η Κλωθώ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Health Raiser

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot]