Τώρα είναι Παρ Αύγ 18, 2017 10:00 pm

Ερωτήσεις Υγείας

Re: Ερωτήσεις Υγείας

Δημοσίευσηαπό satnin » Δευτ Ιαν 23, 2017 11:21 pm

γιαούρτι και γάλα αν δεν θες να έχεις φούσκωμα δοκίμασε κατσικίσια!
this parrot is no more!
Άβαταρ μέλους
satnin

Δημοσίευσηαπό ♥Βρεγμένη γάτα♥ » Τρί Ιαν 24, 2017 5:40 pm

satnin έγραψε:
♥Βρεγμένη γάτα♥ έγραψε:Ξέρει κανείς κάποιον τρόπο για να μην μου προκαλεί προβλήματα το augmentin στην τουαλέτα;

γιαούρτι!

Ευχαριστώ! ,he
Mi vida amanecio y cada luz de mi universo se encendio...

Yo tengo perdon, yo te tengo perdon...yo tengo mas que eso...

Αγαπητό cosmopolitan, παρακαλώ να μην δημοσιευθεί καμιά απάντηση μου στο περιοδικό σε οποιοδήποτε θέμα πέραν αυτών στην ενότητα speak up. Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
♥Βρεγμένη γάτα♥

Δημοσίευσηαπό Η Κλωθώ » Παρ Φεβ 17, 2017 2:37 pm

Γεια σας και καλή αποτοξίνωση σε όσες τσίκνισαν! Λοιπόν έχω αναφέρει στο παρελθόν ότι:

α) ότι φουσκώνει η κοιλιά μου έτσι απλά επειδή κάτι με ενοχλεί. Με προέτρεψαν να κόψω τα γαλακτοκομικά, το έκανα, δε μου λείπουν καθόλου εφόσον υπάρχουν υποκατάστατα και είδα πραγματική βελτίωση οπότε θέλω να συνεχίσω

β) Συχνά πυκνά προκύπτουν κολπίτιδες. Προέκυπταν πάντα εφόσον γιαούρτι δεν έτρωγα ποτέ. Λόγω αυτού σκέφτομαι μήπως πρέπει να αρχίσω να τρώω γιαούρτια μήπως και βελτιωθεί η κατάσταση όμως το α με αποτρέπει.

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να τρώω προληπτικά ώστε να με βοηθήσει να μην κάνω συχνές κολπίτιδες;
Η Κλωθώ

Δημοσίευσηαπό Hobbit » Παρ Φεβ 17, 2017 2:52 pm

Προβιοτικά.
Αν αγάπησες και πόνεσες, αγάπα περισσότερο
Αν αγάπησες περισσότερο και πόνεσες περισσότερο, αγάπα ακόμα περισσότερο
Αν αγάπησες ακόμα περισσότερο και πόνεσες ακόμα περισσότερο, αγάπα περισσότερο ώσπου να μην πονάει άλλο.
Hobbit

Δημοσίευσηαπό Η Κλωθώ » Παρ Φεβ 17, 2017 3:45 pm

Hobbit έγραψε:Προβιοτικά.

Σε συμπλήρωμα; Η υπάρχουν σε τροφές;
Η Κλωθώ

Δημοσίευσηαπό Hobbit » Σάβ Φεβ 18, 2017 11:39 am

Συμπλήρωμα.
Αν αγάπησες και πόνεσες, αγάπα περισσότερο
Αν αγάπησες περισσότερο και πόνεσες περισσότερο, αγάπα ακόμα περισσότερο
Αν αγάπησες ακόμα περισσότερο και πόνεσες ακόμα περισσότερο, αγάπα περισσότερο ώσπου να μην πονάει άλλο.
Hobbit

Δημοσίευσηαπό Η Κλωθώ » Σάβ Φεβ 18, 2017 4:21 pm

Να 'σαι καλά. Αν με παίρνει οικονομικά θα το δοκιμάσω.
Η Κλωθώ

Δημοσίευσηαπό ~baleria~ » Σάβ Φεβ 18, 2017 9:18 pm

Η Κλωθώ έγραψε:Γεια σας και καλή αποτοξίνωση σε όσες τσίκνισαν! Λοιπόν έχω αναφέρει στο παρελθόν ότι:

α) ότι φουσκώνει η κοιλιά μου έτσι απλά επειδή κάτι με ενοχλεί. Με προέτρεψαν να κόψω τα γαλακτοκομικά, το έκανα, δε μου λείπουν καθόλου εφόσον υπάρχουν υποκατάστατα και είδα πραγματική βελτίωση οπότε θέλω να συνεχίσω

β) Συχνά πυκνά προκύπτουν κολπίτιδες. Προέκυπταν πάντα εφόσον γιαούρτι δεν έτρωγα ποτέ. Λόγω αυτού σκέφτομαι μήπως πρέπει να αρχίσω να τρώω γιαούρτια μήπως και βελτιωθεί η κατάσταση όμως το α με αποτρέπει.

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να τρώω προληπτικά ώστε να με βοηθήσει να μην κάνω συχνές κολπίτιδες;

Θα μειωσεις τη ζαχαρη οσο περισσοτερο μπορεις και θα ξεκινησεις προβιοτικα.Προβιοτικα απο φυσικες πηγες σε καλη ποσοτητα θα παρεις απο γιαουρτι και απο τουρσια.Απο προιοντα ζυμωσεις δηλαδη.Αλλα επειδη γαλακτοκομικα δεν τρως και να σε βαλουμε τωρα να φτιαξεις τουρσια ειναι λιγο παιδεμα ξεκινα προβιοτικα σε θεραπευτικη δοση.2-3 καψουλες την ημερα αναλογα και τα προβιοτικα βεβαια και τις οδηγιες τους.Δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβες δεν θα σε ριξουν εκτος μπατζετ.Αλλα επειδη και το φουσκωμα και οι κολπιτιδες ειναι ενδειξεις διαταραγμενης χλωριδας του εντερου θα σου ειναι απαραιτητα πιστευω.Μην το αμελησεις,θα σε βοηθησουν πραγματικα.
Άβαταρ μέλους
~baleria~

Δημοσίευσηαπό Η Κλωθώ » Κυρ Φεβ 19, 2017 12:00 am

Βαλέρια τι λες; Θα με βοηθήσουν και στο πρήξιμο δλδ; Εαν ειναι έτσι δε θα το σκεφτώ καθόλου!!! Αναφέρεσαι στην κανονική ζάχαρη; Εαν ναι το έχω χαλαρά. Αν όμως πρέπει να κόψω μέλια κλπ δυσκολάκι. Το έχω σκεφτει βέβαια πολύ έντονα τελευταία.
Η Κλωθώ

Δημοσίευσηαπό ~baleria~ » Κυρ Φεβ 19, 2017 2:02 am

Η Κλωθώ έγραψε:Βαλέρια τι λες; Θα με βοηθήσουν και στο πρήξιμο δλδ; Εαν ειναι έτσι δε θα το σκεφτώ καθόλου!!! Αναφέρεσαι στην κανονική ζάχαρη; Εαν ναι το έχω χαλαρά. Αν όμως πρέπει να κόψω μέλια κλπ δυσκολάκι. Το έχω σκεφτει βέβαια πολύ έντονα τελευταία.

Ρε αγαπη δεν μπορω να ξερω που οφειλεται το πρηξιμο,αν ειναι θεμα εντερου σιγουρα θα σε βοηθησουν τα προβιοτικα.Η αληθεια ειναι οτι αν οι κολπιτιδες οφειλονται σε μυκητα καντιντα η διατροφη ειναι ο τροπος για να απαλλαγεις.Εχεις κανει καλλιεργεια?Για λιγο καιρο εστω κοψε τελειως την κανονικη ζαχαρη και περιορισε καθε ειδους σακχαρο,θα σου ελεγα και για το αμυλο αλλα θα σου πεσει βαρυ ,p .Δηλαδη φρουτα και μελι με μετρο μεχρι να ισορροπισει το εντερακι σου,κανονικα το φαγακι σου,πολυ,πολυ νερακι και προβιοτικα και θα εισαι τζετ.
Άβαταρ μέλους
~baleria~

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Health Raiser

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot]