Τώρα είναι Τρί Σεπ 02, 2014 6:45 pm

κολλαγόνο

κολλαγόνο

Δημοσίευσηαπό Μαρουλάκι » Δευτ Φεβ 18, 2013 7:19 pm

http://www.google.gr/search?q=collagen+ ... ih=455#p=0

Το έχει δοκιμάσει κανείς σας; Υπόσχεται γερά μαλλιά και νύχια, αλλά και καλό δέρμα. Να το δοκιμάσω; Τί λέτε;
Μαρουλάκι

Re: κολλαγόνο

Δημοσίευσηαπό Ελένη ('◡'✿) » Δευτ Φεβ 18, 2013 10:54 pm

Το πίνω ενάμιση μήνα τώρα, αλλά τη μισή δόση απο αυτή που προτείνει. Δύο διαφορές έχω δει. Σταμάτησαν να σκάνε τα χέρια μου και να με ενοχλεί το γόνατό μου.
Πληροφοριακά, αν είσαι κάτω απο 23 δεν κάνει να το πιεις.
"Being honest may not get you a lot of friends but it'll always get you the right ones"

John Lennon
Άβαταρ μέλους
Ελένη ('◡'✿)

Δημοσίευσηαπό cherryb » Δευτ Φεβ 18, 2013 11:25 pm

Ήθελα να πάρω αλλα μου έκανε ολόκληρη ανάλυση ο φιλος μου και άλλαξα γνώμη

I am a runner. I run rain or shine, light or darkness, I run until I cry, collapse, or until I feel like I cannot go on. And then, I run another mile. Because I am a R U N N E R. I am Unstoppable, Unbeatable, Untouchable.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
cherryb

Δημοσίευσηαπό Κυρία Λούλα » Δευτ Φεβ 18, 2013 11:30 pm

cherryb έγραψε:Ήθελα να πάρω αλλα μου έκανε ολόκληρη ανάλυση ο φιλος μου και άλλαξα γνώμη

για πες!

και γω το σκεφτομαι, ειδικα για τις αρθρωσεις να το παρω
Feels like I'm lost in a moment
I'm always losing to win
Can't get away from the moment
Seems like it's time to begin

Kill me if you dare, hold my head up everywhere
I'm the underdog, live my life on a lullaby
Keep myself riding on this train
Άβαταρ μέλους
Κυρία Λούλα

Δημοσίευσηαπό cherryb » Τρί Φεβ 19, 2013 12:25 am

Μόνο hydolysed collagen ή αλλιώς gelatine (ζελατίνη που φτιάχνουμε ζελέ και πηκτή) μπορεί να απορροφηθεί από κατάποση, και αυτό το προϊόν φαίνεται πως ειναι υδροδιαλυτό.

Υπάρχουν αρκετές μελετες που εχουν γίνει κυρίως σε ζώα που υποδεικνύουν πως έχει ευεργετικα αποτελέσματα σε αρθρώσεις και δέρμα. Οχι πως το ίδιο το κολλαγόνο που πινει κανεις βρίσκεται μετά στο δέρμα αλλά διασπάται και ουσιες του φτιάχνουν νεο κολλαγόνο.

Επίσης φαίνεται από ερευνες οτι μάλλον αυξάνει την κινητικότητα εναπόθεσης νέου κολλαγόνου σε αρθρώσεις και δέρμα. Το μόνο που πρεπει να προσέξει κάνεις είναι επειδή το κολλαγονο συνήθως από κόκαλα, δέρμα και συνδετικούς ιστούς κυρίως από βοδινά πρεπει να ειναι T.S.E/ B.S.E. πιστοποιημένο για να εχει περάσει φιλτράρισμα και έλεγχο για σπογγώδης εγκεφαλοπάθεια των βοοειδών, γιατί τα prion proteins που προκαλούν δεν καταστρέφονται.

Δηλαδή απο οτι μου είπε είναι καλό αλλά το υδροδιαλυτο κολλαγόνο ειναι ουσιαστικά το ίδιο με την ζελατίνη που χρησιμοποιούμε στα φαγητά.

I am a runner. I run rain or shine, light or darkness, I run until I cry, collapse, or until I feel like I cannot go on. And then, I run another mile. Because I am a R U N N E R. I am Unstoppable, Unbeatable, Untouchable.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
cherryb

Δημοσίευσηαπό Embrance » Τρί Φεβ 19, 2013 1:30 am

οταν εγω τα ελεγα,μου ελεγαν οτι λεω π*πες.κολαγονο σε υγρη μοργη ειναι σε αυτην την φαση,αδυνατο να υπαρξει.γιατι?γιατι οτι τρωμε ,πινυμε κτλ,διασπατε εν μερι απο το συκωτι.
για να επιζησει πχ το κολαγονο απο το περασμα του συκωτιου,θλειε 2 πραγματα:ειτε τεραστιες δοσεις,ειτε μεθυλικο δεσμο.τεραστιες δοσεις..φανταστητε σε φαση μισο ενα μπουκαλι ενα μερα.και γι απολλες μερες γι ανα δειτε αποτελεσμα.μεθυλικο δεσμο,επι της ουσιας αλαζει την χημικη συσταση του,και περναει μεν,αλλα επιρεαζει τα ενζιμα του συκωτιου αρνητικα.αρα αυξημενες χοληστρελρολε ςκτλ.

για πραγματικο αποτελεσμα υπαρχει ενεσιμο,το deca durabolin.το χρησιμοποιουν πολυ σαν ορμονη οσοι γυμναζοντε αλλα η βασικη του χρηση ειναι και ηταν,η φαρμακευτικη σε γυναικε ςμε ωστεοποροση και λοιπες ασθαινιες γτ ειναι το μονο που πραγματικα κανει δουλεια. και σε πολυ μικρες δοσεις.

ολα τα αλαλ ειναι να ειχαμε να λεγαμε.
στην ελλαδα απο οσο ξερω,το απο πανω που ανεφερα σχεδον κανεις δεν το συνταγογραφει,γτ οι πιο πολοι γιατροι ειναι ...να μην πω τι.
Αναμεσα σε ολες τις γυναικες αυτου του κοσμου,υπαρχει μια βασιλισσα.Για αυτην παιζω.
Άβαταρ μέλους
Embrance

Δημοσίευσηαπό Sublime* » Τρί Φεβ 19, 2013 9:30 am

cherryb έγραψε:Ήθελα να πάρω αλλα μου έκανε ολόκληρη ανάλυση ο φιλος μου και άλλαξα γνώμη

.tu
Γιατί αν είσαι αχάριστη ρε φίλε είναι άλλη αίσθηση...
Sublime*

Δημοσίευσηαπό Lila lo » Τρί Φεβ 19, 2013 11:01 am

Το επερνα για αρκετους μηνες οταν ειχε πρωτοβγει, μετα το σταματησα γιατι διαβασα γενικα καποιες ερευνες και λεγανε οτι μηδαμινη ποσοτητα φτανει γενικα στα οργανα η κανει δουλεια τελοσπαντον, επειδη τα οξεα και τα υγρα στο στομαχι το διαλυουν πολυ γρηγορα.
Παντως ειχα δει αρκετη διαφορα στα μαλλια μου, αλλα δεν νομιζω πουθενα αλλου
Επισης δεν ειναι και φτηνο, κανονικα απ οτι ειχα δει , το διναν 50 ευρως, εγω το εβρισκα με 45, αλλα και παλι..
Το μυαλο ειναι οπως το νερο της λιμνης...Οταν ταραζεται, δυσκολα βλεπεις τι κρυβει στον πυθμενα..
Lila lo

Δημοσίευσηαπό τανια » Τρί Φεβ 19, 2013 5:13 pm

Ελένη ('◡'✿) έγραψε:Το πίνω ενάμιση μήνα τώρα, αλλά τη μισή δόση απο αυτή που προτείνει. Δύο διαφορές έχω δει. Σταμάτησαν να σκάνε τα χέρια μου και να με ενοχλεί το γόνατό μου.

Γιατι;Μου το προτεινε ο ορθοπαιδικος για το ποδι μου,αλλα δεν το πηρα.
Άβαταρ μέλους
τανια

Δημοσίευσηαπό Theodoritsa » Πέμ Φεβ 28, 2013 12:44 pm

τανια έγραψε:
Ελένη ('◡'✿) έγραψε:Το πίνω ενάμιση μήνα τώρα, αλλά τη μισή δόση απο αυτή που προτείνει. Δύο διαφορές έχω δει. Σταμάτησαν να σκάνε τα χέρια μου και να με ενοχλεί το γόνατό μου.

Γιατι;Μου το προτεινε ο ορθοπαιδικος για το ποδι μου,αλλα δεν το πηρα.

Εγώ θαρρώ πως ειναι αρκετα καλο και καινοτομο[u]
Ειναι τοσο ακριβο επειδη ειναι ΠΡΩΤΕΙΝΗ δεν ειναι απλες βιταμινες
η φρουτοχυμος.Εμενα με βοηθησε πολυ στη δυσκοιλιοτητα..
[/u]
Theodoritsa

Επόμενο

Επιστροφή στο Health Raiser

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], blond, Capros, Καφές αχνιστός